Czwartek, 3 grudnia 2020 r., imieniny Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

Osiem świeczek na torcie Koska

Piłkarki Jantaru zrobiły świetny prezent swojemu trenerowi. Ostrołęczanki wygrał aż 8:0 z KS Wilanów w dniu 34. urodzin szkoleniowca. Od samego początku nasze zawodniczki przeważały. O ich przewadze niech świadczy fakt, iż w 25 minucie Klaudia Płoska i spółka prowadziły różnicą pięciu goli.

Prowadzenie w 5 minucie dała Oliwia Piersa, która wykorzystała rzut karny po zagraniu ręką jednej z obrończyń z Wilanowa. Co ciekawe, "jedenastka" była wykonywana przez naszą zawodniczkę dwa razy. Za pierwszym razem bramkarka gości za wcześnie wyszła z linii bramkowej i obroniła strzał. W powtórce nie miała szans. Ta sama zawodniczka podwyższyła.

Bohaterką Jantaru została Klaudia Płoska. Pomocniczka, który jeszcze niedawno występowała w Ekstralidze kobiet w barwach AZS PSW Biała Podlaska zdobyła cztery gole. Dwa i to rzadkiej urody zaliczyła Aleksandra Draba.

- Przed spotkaniem sądziłem, że czeka nas trudniejsze spotkanie. Spodziewałem się większego oporu KS Wilanów. Na całe szczęście myliłem się i nasza przewaga nie podlegała żadnej dyskusji. Od samego początku zdominowaliśmy rywalki i narzuciliśmy naszą grę. Przyjezdne ograniczyły się do kontr, które wychodziły im dopiero w samej końcówce. Przed większość czasu gra toczyła się na ich połowie. Gdybyśmy mieli lepszą skuteczność, z pewnością mielibyśmy drugi w sezonie wynik dwucyfrowy - mówi Rafał Kosek, trener Jantaru.

W najbliższą sobotę (31 października) o godz. 12:00 ostrołęczanki zmierzą się z liderem IV ligi - Legią Soccer Schools Warszawa. Mecz odbędzie się na obiekcie przy ul. Witosa, lecz bez udziału publiczności.

Jantar Ostrołęka - KS Wilanów 8:0 (6:0)
Bramki: Płoska x4, Piersa x2, Draba x2.
Jantar: Peczyńska - Duszak (46' Galarska), Rosłon, E. Pietruczuk, Dąbrowska (80' Olender), Piersa (77' Lis), Draba, J. Pietruczuk, Chludzińska (65' Prusińska), Płoska, Borkowska (46' Lebuda).