Aktualności
Zadbaj o swoje zdrowie, jak i swojego podopiecznego, za pośrednictwem pasów do trekkingu z psem
Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?
Dogtrekking jest aktywnością, która z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Jest to dyscyplina sportu, w której organizowane są zawody, ale sprawdza się także jako rekreacyjna i nieco bardziej aktywna forma spaceru ze swoimi czworonogami. Jak to działa?
Potrzebne jest odpowiednie wyposażenie w postaci pasa do trekkingu zapiętego wokół bioder, do którego przypięta jest smycz lub linka, na której idzie pies. W ten sposób czworonóg ciągnie swojego właściciela i pracuje z dodatkowym obciążeniem, a właściciel z kolei zmuszony jest do wydłużenia swoich kroków i zwiększenia tempa marszu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie jak zacząć bezpieczną przygodę z tego rodzaju spacerami. Poruszymy również temat wpływu na zdrowie psów i ich właścicieli.
Pasy do trekkingu z psem - podstawowe wyposażenie
Tradycyjne spacery ze smyczą w ręku wiążą się często z nadwyrężonymi stawami czy obolałymi mięśniami. Ciągnący pies potrafi dać się we znaki i utrzymanie go na lince bywa czasem wyzwaniem, które jest odczuwalne dla zdrowia właściciela. Pasy do trekkingu z psem rozwiązują ten problem. Zapinane wokół bioder, przenoszą na nie obciążenia wywoływane przez ciągnącego psa, które normalnie obciążałyby kręgosłup. Poprawia to nie tylko wygodę i komfort spacerów, ale też ich bezpieczeństwo. Dodatkowo prowadzenia psa na pasie biodrowym pozwala na zwolnienie rąk i korzystanie z nich swobodnie podczas spaceru.
Psi trekking, a bezpieczeństwo i komfort psa?
Podczas psiego trekkingu obarczamy psa dodatkowo ciężarem jego właściciela, którego powinien za sobą ciągnąć. Należy zadbać o to, by robił to w sposób bezpieczny dla swojego zdrowia. Podstawą jest dobranie odpowiedniego wyposażenia. Absolutnie niezbędne w tym przypadku są szelki zamiast obroży. Należy dobrać je do sylwetki swojego psa. Zbyt luźne będą go obcierać, a zbyt ciasne ograniczą jego ruchy. Psi trekking wymaga także doboru odpowiedniej smyczy z amortyzatorem. Dlaczego jest to ważne? Intensywne spacery z dodatkowym obciążeniem w postaci właściciela, są bardziej obciążające dla układu szkieletowego psa. Dlatego ważne jest to, żeby zminimalizować dyskomfort płynący z szarpnięć smyczy. Dzięki amortyzatorowi (który jest odcinkiem elastycznej gumy wszytej w smycz) także i prowadzący czworonoga właściciel w bardziej komfortowy sposób radzi sobie z wyrywnością psa.
Reklama
Trekking z psem to przyjemność i zdrowie
Podsumowując, trekking z psem może być świetną formą zabawy dzielonej ze swoim futrzastym pupilem. Przy odpowiednich przygotowaniach jest to również rozwojowa i zdrowa aktywność zarówno dla psa jak i dla jego właściciela. Jeżeli chcesz zacząć przygodę z tym sportem i szukasz odpowiedniego ekwipunku do trekkingu z psem, odwiedź stronę tiptop24.
Artykuł sponsorowany
- Odsłon: 5152
- Komentarzy: 0
- 11:41, 28.10.2020r.
» Powiązane artykuły

Narew w najlepszej "16" w kraju
Eportowa drużyna Narwi Ostrołęka, w składzie Patryk mayor Majewski i Marcin mrn Sczes zwyciężyła w kolejnym etapie eliminacji Pucharu Polski PZPN i zakwalifikowała się do finałów. Tam spotka się szesnaście najlepszych ekip w Polsce, w większości reprezentujących kluby piłkarskiej Ekstraklasy.

Nabór wniosków o stypendia sportowe
Do 31 stycznia można składać wnioski o przyznanie okresowych stypendiów sportowych dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe na 2021 rok. Jakie są warunki otrzymania wynagrodzenia za rezultaty w szeroko pojętej kulturze fizycznej?

Nabór animatorów sportu na orlikach
W związku z kolejną edycją projektu „Lokalny Animator Sportu” Miasto Ostrołęka ogłasza nabór na funkcję animatora sportu na siedmiu boiskach typu orlik.

Białczak odszedł do wieczności
4 stycznia w wieku 72 lat zmarł Kazimierz Białczak. To wielce zasłużony człowiek dla baranowskiego sportu. Był wieloletnim prezesem LZS Baranowo. Promował, wspierał sport w okolicy.

1,5 mln zł na sport w Ostrołęce. Kto dostanie?
Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik wydał zarządzenie w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2021r. z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. W 2021 roku na dotacje zaplanowano kwotę 1 500 000 złotych.