« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Interwałowy trening odchudzający czyli turbo odchudzanie - jak ćwiczyć w domu?

Jeśli w ostatnich miesiącach trochę sobie pofolgowaliście i wyhodowaliście parę kilogramów dodatkowej tkanki tłuszczowej, najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie trening interwałowy, czyli turbo odchudzanie. Dzięki niemu można uzyskać szybkie rezultaty bez efektu jojo.


Czy jednak trening interwałowy jest dla każdego? I jak należy go wykonywać w domu?

Trening interwałowy – dla kogo?

Trening interwałowy, inaczej nazywany jest treningiem HIIT(ang. High Intensity Interval Training) to świetne rozwiązanie na to by schudnąć w krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że jest to trening dość intensywny, a zatem nie powinny go wykonywać osoby, które przez długi czas nie wykonywały żadnych aktywności fizycznych.

Zawsze przed rozpoczęciem regularnych treningów warto skonsultować się z trenerem personalnym, który dobierze dla nas odpowiedni plan ćwiczeń.

Trening interwałowy a dieta

Ćwiczenia interwałowe pomagają schudnąć w szybkim tempie, ale równie ważna jest odpowiednia, zbilansowana dieta. Ponieważ treningi HIIT wymagają znacznej siły i energii, absolutnie niewskazane są głodówki i diety bardzo małokaloryczne.

Reklama

Trening interwałowy w domowym zaciszu

Trening interwałowy można wykonywać we własnym domu, opierając się na zasadach, jakimi charakteryzuje się kalistyka, wykorzystując ciężar własnego ciała. Warto sięgnąć po dodatkowe obciążenie w postaci ciężarków, które znajdziecie pod linkiem: Sprzęt do fitness – prosportowy.pl.

Podczas treningu interwałowego w domu istotne jest przestrzegania kilku zasad, dzięki którym wysiłek nie pójdzie na marne.

Zasady treningu interwałowego

Trening interwałowy cechuje się dużą intensywnością, dlatego należy zaczynać od 10 minutowej rozgrzewki – np. skłonów i skrętów tułowia, przysiadów, ćwiczeń rozciągających albo intensywnego biegu w miejscu.

Reklama

Trening interwałowy dla początkujących powinien trwać maksymalnie kilka minut. Najlepiej zacząć od 2 do 3 minut aktywności kilka razy w tygodniu i stopniowo wydłużać czas ćwiczeń do 20-25 minut.

W przypadku ćwiczeń interwałowych intensywny wysiłek przeplata się z wysiłkiem o umiarkowanej intensywności. W praktyce oznacza to, że na każde 30 sekund intensywnego wysiłku należy zrobić 1-minutową przerwę na odpoczynek.

Każdy trening trzeba zakończyć ćwiczeniami rozciągającymi mięśnie, by uniknąć bolesnych zakwasów.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 1884
Komentarzy: 0
15:34, 23.11.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bezpieczne pływanie - wybierz bojki do pływania

Bezpieczne pływanie - wybierz bojki do pływania

Uczysz się pływać, a może masz dzieci i planujesz wyjazd nad morze? Nawet, jeśli umiesz pływać, ale chcesz uprawiać ten sport w morzu, to przemyśl zainwestowanie w profesjonalne bojki. Dzięki nim zapewniasz sobie maksymalne bezpieczeństwo i wygodę.

Jazda na rowerze po śniegu może być łatwa i przyjemna – poznaj sposoby jak nie zaliczyć gleby i dobrze się bawić

Jazda na rowerze po śniegu może być łatwa i przyjemna – poznaj sposoby jak nie zaliczyć gleby i dobrze się bawić

Zima – jedni ją lubią, a inni wręcz przeciwnie, uważając że nie ma co robić o tej porze roku. Na szczęście jest wiele aktywności, z który nie musicie nawet rezygnować, gdy drogi i chodniki pokrywa śnieg. Otóż miłośnicy jazdy na rowerze wcale nie muszą z niej rezygnować.

Co zrobić, gdy dziecko boi się jechać na wycieczkę szkolną?

Co zrobić, gdy dziecko boi się jechać na wycieczkę szkolną?

Lęki – każdy z nas ma jakieś. Nie dziwmy się więc swoim dzieciom, że i one boją się rzeczy, które my, dorośli, przyjmujemy ze stoickim spokojem, a nawet z nutką ekscytacji.

Najlepszy catering pudełkowy w Warszawie

Najlepszy catering pudełkowy w Warszawie

Fit catering staje się coraz bardziej popularny w Polsce, szczególnie w dużych miastach. Co ma na to wpływ?

Profesjonalne wózki golfowe - najlepsze wózki do przewożenia sprzętu golfowego

Profesjonalne wózki golfowe - najlepsze wózki do przewożenia sprzętu golfowego

Wózki golfowe mają zadbać o nasz komfort podczas gry na polu golfowym. Wielogodzinne rozgrywki podczas letnich upałów potrafią wpłynąć negatywnie nawet na najbardziej wytrwałych golfistów. Jaki wózek będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Gdzie kupić wózek golfowy?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo