Aktualności
Interwałowy trening odchudzający czyli turbo odchudzanie - jak ćwiczyć w domu?
Jeśli w ostatnich miesiącach trochę sobie pofolgowaliście i wyhodowaliście parę kilogramów dodatkowej tkanki tłuszczowej, najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem będzie trening interwałowy, czyli turbo odchudzanie. Dzięki niemu można uzyskać szybkie rezultaty bez efektu jojo.
Czy jednak trening interwałowy jest dla każdego? I jak należy go wykonywać w domu?
Trening interwałowy – dla kogo?
Trening interwałowy, inaczej nazywany jest treningiem HIIT(ang. High Intensity Interval Training) to świetne rozwiązanie na to by schudnąć w krótkim czasie. Należy jednak pamiętać, że jest to trening dość intensywny, a zatem nie powinny go wykonywać osoby, które przez długi czas nie wykonywały żadnych aktywności fizycznych.
Zawsze przed rozpoczęciem regularnych treningów warto skonsultować się z trenerem personalnym, który dobierze dla nas odpowiedni plan ćwiczeń.
Trening interwałowy a dieta
Ćwiczenia interwałowe pomagają schudnąć w szybkim tempie, ale równie ważna jest odpowiednia, zbilansowana dieta. Ponieważ treningi HIIT wymagają znacznej siły i energii, absolutnie niewskazane są głodówki i diety bardzo małokaloryczne.
Reklama
Trening interwałowy w domowym zaciszu
Trening interwałowy można wykonywać we własnym domu, opierając się na zasadach, jakimi charakteryzuje się kalistyka, wykorzystując ciężar własnego ciała. Warto sięgnąć po dodatkowe obciążenie w postaci ciężarków, które znajdziecie pod linkiem: Sprzęt do fitness – prosportowy.pl.
Podczas treningu interwałowego w domu istotne jest przestrzegania kilku zasad, dzięki którym wysiłek nie pójdzie na marne.
Zasady treningu interwałowego
Trening interwałowy cechuje się dużą intensywnością, dlatego należy zaczynać od 10 minutowej rozgrzewki – np. skłonów i skrętów tułowia, przysiadów, ćwiczeń rozciągających albo intensywnego biegu w miejscu.
Reklama
Trening interwałowy dla początkujących powinien trwać maksymalnie kilka minut. Najlepiej zacząć od 2 do 3 minut aktywności kilka razy w tygodniu i stopniowo wydłużać czas ćwiczeń do 20-25 minut.
W przypadku ćwiczeń interwałowych intensywny wysiłek przeplata się z wysiłkiem o umiarkowanej intensywności. W praktyce oznacza to, że na każde 30 sekund intensywnego wysiłku należy zrobić 1-minutową przerwę na odpoczynek.
Każdy trening trzeba zakończyć ćwiczeniami rozciągającymi mięśnie, by uniknąć bolesnych zakwasów.
Artykuł sponsorowany
- Odsłon: 1193
- Komentarzy: 0
- 15:34, 23.11.2020r.
» Powiązane artykuły

Zalety i wady ogrzewania elektrycznego
Główną obawą przed inwestycją w mniej popularny sposób ogrzewania pomieszczeń jest wysoki koszt eksploatacji. Oprócz tego dochodzi wiele innych niepewności związanych z użytkowaniem technologii. To wynik nieznajomości tego, jak działa ogrzewanie elektryczne i jakie wiążą się korzyści.

Na co zwrócić uwagę, wybierając buty do siatkówki?
Stwierdzenie, iż piłka siatkowa to sport bardzo dynamiczny, uchodzić może dziś za truizm. Jednakże zmieniają się wraz z upływem czasu same koncepcje taktyczne gry, podejście treningowe i wydolnościowe zawodnika.

O czym pamiętać podczas nauki pływania?
Umiejętność pływania pozwala kształtować organizm i ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wzmacnia mięśnie, usprawnia wydolność oddechową, zwalcza cellulit i ma zbawienny wpływ na kręgosłup. Trzeba jednak wiedzieć, jak się zabrać do nauki, by sobie nie zaszkodzić.

EL. MŚ: Gorący kocioł Polakom niestraszny
Polska pokonała 2:1 Czarnogórę w spotkaniu rozegranym w ramach piątej kolejki fazy grupowej eliminacji do mistrzostw świata. Biało-czerwoni dzięki wygranej nad ekipą z Bałkanów są już na autostradzie do gry na mundialu w Rosji, mając już 13 "oczek" na koncie.

El. MŚ: Czarnogóra - Polska w niedzielny wieczór
Pod znakiem powiększenia przewagi w tabeli grupy E do swojego piątego spotkania w ramach eliminacji mistrzostw świata przystąpi zespół Adama Nawałki do starcia z Czarnogórą. Warto zaznaczyć, że Biało-czerwoni są niepokonani od pięciu spotkań.