« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyjęli z wody 12 medali

Kolejny udany start odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020, która odbyła się w Słupsku. Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski w sumie wywalczyli 12 krążków.


 

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. W finałowej edycji Hubert Nakielski w kategorii open zdobył trzy złote medale na dystansach 200 m super ratownik, 100 m ratowanie z pasem, 50 m holowanie manekina. 

Reklama

Mateusz Adamowski w kategorii junior wywalczył dwa złote medale w kategoriach 200 m super ratownik i 50 m holowanie manekina oraz srebrny medal na 100 m ratowanie z pasem. 

Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył złoty medal na 100 m ratowanie z pasem, srebrny medal na 50 m holowanie manekina, brązowy medal na 200 m super ratownik, a Kacper Mierzejewski stał się posiadaczem srebrnego medalu za występ na 200 m super ratownik i brązowym na 100 m ratowanie z pasem, a na 50 m holowanie manekina zajął czwarte miejsce. 

Maja Furmaniuk, dla której był to pierwszy start w tym roku w kategorii junior młodszy zdobyła brązowy medal 100 m ratowanie z pasem. Maja ponadto była szósta na 100 m super ratownik i ósma na 50 m holowanie manekina. 

W klasyfikacji generalnej podsumowującej starty we wszystkich edycjach Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym w kategorii open na pierwszym miejscu uplasował się Hubert Nakielski, natomiast w kategorii junior całe podium wywalczyli nasi reprezentanci. Wygrał Mateusz Adamowski, drugi był Kamil Bojarski, zaś trzeci Kacper Mierzejewski.

Reklama

- To był bardzo udany start i sprawdzian dla moich zawodników, którzy już za kilka dni rozpoczną rywalizację w najważniejszej imprezie w tym roku czyli Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się na 50 metrowym basenie w Szczecinie - mówi Dariusz Małkowski, szkoleniowiec WOPR-OS Ostrołęka.

Odsłon: 1826
Komentarzy: 1
14:15, 01.12.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre występy Squatiny w stolicy

Dobre występy Squatiny w stolicy

Ekipa z Klubu Sportowego Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka wzięła udział w kolejnej rundzie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka". Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich wypływali swoje rekordy życiowe.

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

W krytej pływalni OSiR Żoliborz Warszawa odbyły się III eliminacje Ogólnopolskich Zawodów "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które w dwóch blokach zgromadziły ponad 480 zawodniczek i zawodników z 62 klubów z całego kraju. Do walki w nich stanęły również najmłodsze zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Antonina Szczubełek.

Dwa medale Zuzi Zecer

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.

Basen otwarty od soboty

Basen otwarty od soboty

Miłośnicy wodnej aktywności wreszcie doczekają się możliwości wejścia basenu. Od 20 lutego Park Wodny "Aquarium" będzie otwarty równiez w weekendy. Smaczne jedzenie można zamówić również w restauracji "Nemo".

Szporak nadzieją olimpijską

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.

» Wasze komentarze

super @ 21:48, 01.12.2020r. IP: *.*.52.64

Serdeczne gratulacje !!!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo