« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kapitalne starty zawodników Squatiny

Kolejne medale i nowe rekordy życiowe mają w dorobku zawodnicy Squatiny Ostrołęka, którzy brali udział w prestiżowych zawodach pływackich w Warszawie, Mławie, Olsztynie, Warszawie. Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich mogą pochwalić się szeregiem krążków. 


Szporak z wicemistrzostwem
Ogólnopolskie zawody pływackie z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka" rozpoczęły się od podsumowania poprzedniej edycji. Najlepszy zawodnik Squatiny Kamil Szporak otrzymał statuetkę za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej rocznika 2006 w roku 2019/2020. W zawodach OMDO znakomicie zadebiutował Przemysław Rusiłowicz, zdobywając srebrny medal wśród 8-latków na 50 m stylem klasycznym.

Reklama

Dwa złota
Zawody pływackie o Puchar Północnego Mazowsza w Mławie były popisem Kamila Szporaka. Bardzo silnie obsadzone zawody z rannymi eliminacjami i popołudniowymi finałami zdominował zawodnik Squatiny, który dwa złote medale, poprawiając nowe rekordy życiowe na 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem motylkowym.

Reklama

Osiem medali
Zawodnicy Squatiny wystartowali w V Międzynarodowym Grand Prix Warmii i Mazur w Olsztynie. Zdobyli osiem medali i uzyskali kolejne wartościowe rezultaty. Kamil Szporak potwierdził, że jest zawodnikiem należącym do czołówki Polski 1- latków w stylu klasycznym. Startując ze starszymi zawodnikami zdobył dwa medale. Nasz przedstawiciel wywalczył złoto na 200 m i srebrny na 100 m stylem klasycznym, a oprócz tego pobił swoje "życiówki".
Blanka Mulewska dwukrotnie wchodziła na najwyższy stopień podium po wyścigach na 100 i 200 m stylem klasycznym, a ponadto zdobył srebro na 50 m "klasykiem". Za każdym razem biła swoje rekordy życiowe.
Jakub Bieżuński wywalczył złoto i rekord życiowy na 50 m stylem klasycznym. Mateusz Jankowski przywiózł do domu srebrny medal na 1500 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym. Oliwia Charewicz stała się posiadaczką brązowego medalu na 100 m stylem motylkowym.

Kamil Wicemistrzem
W pierwszą sobotę grudnia odbyły się Zimowe Mistrzostwa Warszawy na pływalni olimpijskiej. Kamil Szporak startując ze starszymi zawodnikami i ustanawiając rekordy życiowe został wicemistrzem Warszawy na 50 m stylem klasycznym oraz mistrzem stolicy na 200 m stylem klasycznym.

- Gratulujemy wszystkim medalistom, a także pozostałym zawodnikom Squatiny za duże postępy i nowe rekordy życiowe, bo to najważniejsze w tak młodym wieku - mówi Leszek Bieżuński, szkoleniowiec talentów pływania w Ostrołęce.

Odsłon: 1715
Komentarzy: 1
15:15, 08.12.2020r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobre występy Squatiny w stolicy

Dobre występy Squatiny w stolicy

Ekipa z Klubu Sportowego Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka wzięła udział w kolejnej rundzie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka". Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich wypływali swoje rekordy życiowe.

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

W krytej pływalni OSiR Żoliborz Warszawa odbyły się III eliminacje Ogólnopolskich Zawodów "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które w dwóch blokach zgromadziły ponad 480 zawodniczek i zawodników z 62 klubów z całego kraju. Do walki w nich stanęły również najmłodsze zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Antonina Szczubełek.

Dwa medale Zuzi Zecer

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.

Basen otwarty od soboty

Basen otwarty od soboty

Miłośnicy wodnej aktywności wreszcie doczekają się możliwości wejścia basenu. Od 20 lutego Park Wodny "Aquarium" będzie otwarty równiez w weekendy. Smaczne jedzenie można zamówić również w restauracji "Nemo".

Szporak nadzieją olimpijską

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Paweł @ 00:05, 09.12.2020r. IP: *.*.135.8

Brawo dla wszystkich Squatinin, najlepszy zespół w mieście. Czekamy na dalsze sukcesy, chociaż nie ma jak trenować na 100 %

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo