« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Butler i Moszczyński w innych barwach

Od nowego sezonu w barwach Podlasia Białystok będzie startował Sebastian Moszczyński. Z kolei Katarzyna Butler wybrała ofertę Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Maków Mazowiecki. Oboje są wychowankami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.


 

Moszczyński jest skoczkiem wzwyż i wychowankiem Andrzeja Danelskiego. W barwach klubu z naszego miasta startował od 2016 roku. W tym czasie zdobył tytuł mistrza Polski do lat 16 w 2018 roku w Bełchatowie oraz halowego mistrza Polski w 2020 roku w Toruniu. Ponadto może pochwalić się tytułem wicemistrzowskim do lat 18 w 2019 i 2020 roku. 

Reklama

Sebastian to również mistrz kraju LZS do lat 18 oraz wicemistrzem Polski LZS w 2020 roku. Największym osiągnięciem Moszczyńskiego jest szóste miejsce podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Baku w 2019 roku. Od tego sezonu Sebastian wkracza w kategorię juniora. We wrześniu 2018 roku Sebastian rozpoczął naukę w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i od tamtej pory współpracuje z trenerem Robertem Nazarkiewiczem.  

Reklama

W barwach nowego klubu Lekkoatletyczny Klub Sportowy Maków Mazowiecki startować będzie Katarzyna Butler. Wychowanka trenera Bartosza Witkowskiego to czołowa zawodniczka biegów średnich w Polsce w młodzieżowych kategoriach wiekowych. W sezonach 2015 -2020 reprezentując Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki startowała wielokrotnie na ogólnopolskich zawodach, zajmując wysokie miejsca. Najwyżej została sklasyfikowana podczas mistrzostw Polski do lat 18 w Chorzowie w 2018 roku, zajmując siódmą pozycję w biegu na 1500 m. 

Reklama

Katarzyna zdobyła dwa brązowe medal podczas mistrzostw Polski LZS w Słubicach w 2018 roku w biegu na 800 m i 1500 m, natomiast w poprzednim roku zdobyła złoty medal mistrzostw Polski LZS w biegach przełajowych w biegu na 2000 m w Stargadzie. Od minionego roku Katarzyna współpracuje z trenerem Grzegorzem Łuniewskim, z którym dalej będzie kontynuowała swoją karierę biegową. 

Odsłon: 3087
Komentarzy: 2
11:57, 03.01.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Gadomski nie do końca zadowolony

Gadomski nie do końca zadowolony

W 65. PZLA Mistrzostwach Polski wziął udział również zawodnik rodem z Kadzidła. W Toruniu Daniel Gadomski reprezentujący barwy AZS AWF Warszawa zaprezentował się z dobrej strony, jednak to zabrakło do wysokiego miejsca. 

Budziłek dziesiąta w kraju

Budziłek dziesiąta w kraju

Zakończył się wyścig na 3000 m podczas 65. PZLA Mistrzostw Polski. W Toruniu na starcie pojawiły się dwie przedstawicielki z naszego powiatu: Martyna Budziłek z UKS Siódemki Ostrołęka oraz Katarzyna Butler, która niedawno przeniosła się z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki do LKS Maków Mazowiecki.

Żebrowska najlepsza w kraju!

Żebrowska najlepsza w kraju!

Wielki sukces zawodniczki pochodzącej z Lelisa. Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbywają się w Toruniu. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza występująca w barwach AZS AWF Katowice odnotowała swój największy sukces w karierze.

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Katarzyna Butler chce sięgać po marzenia

Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki dzisiaj o godz. 17:20 wystartuje w biegu na 3000 m podczas 65. Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Zawodniczka LKS Maków Mazowiecki legitymuje się wynikiem 10:12,19 s. 20-latka ma nadzieję na dobry występ w najważniejszych zawodach w hali w tym roku.

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Piąte miejsce Moszczyńskiego

Pierwszy zawodnik z naszego powiatu ma za sobą start podczas 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W konkursie skoku wzwyż zaprezentował się Sebastian Moszczyński, który niedawno zamienił Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki na Podlasie Białystok. Podopieczny Roberta Nazarkiewicza zbliżył się do rekordu życiowego, jednak nie pozwoliło mu to na wywalczenie miejsca na podium.

» Wasze komentarze

Kibic @ 11:01, 04.01.2021r. IP: *.*.24.179

To co mieli już dosyć OKLA i szefostwa nie dziwię się

Ppp @ 20:06, 04.01.2021r. IP: *.*.181.124

Normalna decyzja. Jak w ostrolece woli sie pieniadze najwieksze ladowac w nierokujacych trampkarzy prezentujacych poziom podworkowy to prawdziwi potencjalni sportowcy szukaja rozwoju gdzie indziej, proste

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo