« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 27 stycznia 2021 r., imieniny Angeliki, Przybysława, Ilony

Moja Ostrołęka

Aktualności

Butler i Moszczyński w innych barwach

Od nowego sezonu w barwach Podlasia Białystok będzie startował Sebastian Moszczyński. Z kolei Katarzyna Butler wybrała ofertę Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Maków Mazowiecki. Oboje są wychowankami Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.


 

Moszczyński jest skoczkiem wzwyż i wychowankiem Andrzeja Danelskiego. W barwach klubu z naszego miasta startował od 2016 roku. W tym czasie zdobył tytuł mistrza Polski do lat 16 w 2018 roku w Bełchatowie oraz halowego mistrza Polski w 2020 roku w Toruniu. Ponadto może pochwalić się tytułem wicemistrzowskim do lat 18 w 2019 i 2020 roku. 

Reklama

Sebastian to również mistrz kraju LZS do lat 18 oraz wicemistrzem Polski LZS w 2020 roku. Największym osiągnięciem Moszczyńskiego jest szóste miejsce podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Baku w 2019 roku. Od tego sezonu Sebastian wkracza w kategorię juniora. We wrześniu 2018 roku Sebastian rozpoczął naukę w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku i od tamtej pory współpracuje z trenerem Robertem Nazarkiewiczem.  

Reklama

W barwach nowego klubu Lekkoatletyczny Klub Sportowy Maków Mazowiecki startować będzie Katarzyna Butler. Wychowanka trenera Bartosza Witkowskiego to czołowa zawodniczka biegów średnich w Polsce w młodzieżowych kategoriach wiekowych. W sezonach 2015 -2020 reprezentując Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki startowała wielokrotnie na ogólnopolskich zawodach, zajmując wysokie miejsca. Najwyżej została sklasyfikowana podczas mistrzostw Polski do lat 18 w Chorzowie w 2018 roku, zajmując siódmą pozycję w biegu na 1500 m. 

Reklama

Katarzyna zdobyła dwa brązowe medal podczas mistrzostw Polski LZS w Słubicach w 2018 roku w biegu na 800 m i 1500 m, natomiast w poprzednim roku zdobyła złoty medal mistrzostw Polski LZS w biegach przełajowych w biegu na 2000 m w Stargadzie. Od minionego roku Katarzyna współpracuje z trenerem Grzegorzem Łuniewskim, z którym dalej będzie kontynuowała swoją karierę biegową. 

Odsłon: 2915
Komentarzy: 2
11:57, 03.01.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kornelia i Maja z rekordami

Kornelia i Maja z rekordami

W Toruniu wystartowały dwie zawodniczki Siódemki Ostrołęka podczas mitingu lekkoatletycznego. Na starcie w różnych konkurencjach stanęło ponad pół tysiąca przedstawicieli "królowej" sportu. Wśród nich były: Kornelia Rusiłowicz i Maja Wołosz.

Iza najlepsza w Łodzi

Iza najlepsza w Łodzi

W sobotnie popołudnie w Łodzi w hali Rudzkiego Klubu Sportowego odbył się miting lekkoatletyczny, w którym wystartowało ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek. W stawce znalazły się cztery przedstawicielki ostrołęckiego Siódemki prowadzonych przez Marka Mierzejewskiego.

Martyna i Karol biegali w Toruniu

Martyna i Karol biegali w Toruniu

Miniony weekend to czas halowych mitingów lekkoatletycznych. Największy miał miejsce w Hali Arena w Toruniu. Wśród ponad 800 startujacych znalazła się dwóch podopiecznych Dariusza Dąbrowskiego z ostrołęckiej Siódemki.

Ola z prezentem dla trenera

Ola z prezentem dla trenera

Aleksandra Dobkowska w sobotę brała udział w zmaganiach halowych w Białymstoku. Dzień później pojawiła się wśród startujących podczas Halowego Konkursu Skoku Wzwyż w Milanówku organizowanym przez klub UKS MTE Milanówek. Podopieczna Bartosza Witkowskiego wygrała, a przy okazji sprawiła szkoleniowcowi przedwczesny prezent urodzinowy, który 25 stycznia będzie obchodził 36. urodziny.

Rekord za rekordem ekipy Witkowskiego

Rekord za rekordem ekipy Witkowskiego

Bardzo dobre wyniki zanotowali podopieczni Bartosza Witkowskiego podczas halowego mitingu w Białymstoku. Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wywalczyli dużo rekordów życiowych. To znakomity prognostyk przed zbliżającym się sezonem.

» Wasze komentarze

Kibic @ 11:01, 04.01.2021r. IP: *.*.24.179

To co mieli już dosyć OKLA i szefostwa nie dziwię się

Ppp @ 20:06, 04.01.2021r. IP: *.*.181.124

Normalna decyzja. Jak w ostrolece woli sie pieniadze najwieksze ladowac w nierokujacych trampkarzy prezentujacych poziom podworkowy to prawdziwi potencjalni sportowcy szukaja rozwoju gdzie indziej, proste

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo