« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 maja 2021 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.


 

W gronie 83 pływaków i pływaczek znalazł się Kamil Szporak. 14-latek jest jednym z 25 sportowców z województwa mazowieckiego, którzy od początku września do końca grudnia osiągnęli 18 i więcej punktów Rudolpha na basenie 25-metrowym w konkurencjach olimpijskich. To wielkie wyróżnienie dla podopiecznych Mai i Leszka Bieżuńskich.

Reklama

Niedawno ich podopieczny zanotował zanotował znakomity wynik podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 14 lat w pływaniu. Pierwszego dnia zawodów stanął na podium. Kamil Szporak został wicemistrzem kraju na 50 metrów stylem klasycznym podczas zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Reklama

14-latek zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Już w eliminacjach w bardzo silnej obsadzie wywalczył trzecie miejsce w gronie 59 zawodników. Kamil Szporak pokonał dystans w czasie 30 sekund i 75 setnych, bijąc rekord życiowy. Bezkonkurencyjny okazał się Kacper Maksajda ze Skalara Słupsk, który uzyskał czas 29,27 s, co jest lepszym wynikiem od rekordu Polski. Trzeci był Filip Topp z UKS G-8 Bielany Warszawa z czasem 30,57 s.

Odsłon: 4273
Komentarzy: 3
15:41, 18.01.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyłowili z wody siedem medali

Wyłowili z wody siedem medali

Bardzo udany start podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Katowicach odnotowali zawodnicy WOPR-OS. Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli siedem medali: trzy złote, dwa srebrne oraz brązowe. Ponadto ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. 

Przepłyń kajakiem niemal 81 kilometrów

Przepłyń kajakiem niemal 81 kilometrów

Centrum Szkoleń Specjalistycznych Orion nie pozwolił na dłuższy wypoczynek, gdyż zaprasza na kolejną wyprawę kajakową. Już 22 maja startuje kolejny spływ kajakowy pod nazwą "Pisa Challenge 2021". Start ze wschodem słońca ok. godz. 5:00. Początek szlaku Pisa na wypływie z jeziora Roś. Koniec w Nowogrodzie. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w wydarzeniu. 

Złoty medal Zuzi w Warszawie

Złoty medal Zuzi w Warszawie

W sobotę w stolicy na pływalni Warszawianka - Park Wodny odbyły się IV eliminacje do ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży "Od Młodzika Do Olimpijczyka". Była to jedna z największych imprez pływackich w naszym kraju. Startowała w niej rekordowa ilość ponad 1090 zawodników z 77 klubów pływackich, podzielone na dwa bloki.

Kamil, Mateusz i Jakub na plus

Kamil, Mateusz i Jakub na plus

Ekipa Mai i Leszka Bieżuńskich z KS Ostrołęckie Stowarzyszenie Pływackie "Squatina" Ostrołęka wzięła udział w Arena Grand Prix Puchar Polski o puchar Rekrota Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do stolicy zjechało się 816 zawodników i zawodniczek ze 108 klubów pływackich.

Zuzia ze złotem i brązem w stolicy

Zuzia ze złotem i brązem w stolicy

24 marca zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka Zuzanna Zecer uczestniczyła w pierwszej edycji Kroku Pływackiego dzieci urodzonych w 2012 roku. Zawody odbyły się w pływalni OSiR Żoliborz w Warszawie, które zgromadziły ponad 170 zawodniczek i zawodników z 21 klubów Mazowsza.

» Wasze komentarze

Piotrek @ 19:30, 18.01.2021r. IP: *

Super, brawo, aby tak dalej
Żeby woda sodowa do głowy nie uderzyła

Kibic @ 07:21, 19.01.2021r. IP: *.*.140.248

Kamil trzeci i Filip trzeci redaktorze przeczytaj chociaz dwa razy to co napiles i prosze popraw bledy.

Kibic @ 07:22, 19.01.2021r. IP: *.*.140.248

Przepraszam powinno byc "napisales". Pozdrawiam.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo