« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.


 

W gronie 83 pływaków i pływaczek znalazł się Kamil Szporak. 14-latek jest jednym z 25 sportowców z województwa mazowieckiego, którzy od początku września do końca grudnia osiągnęli 18 i więcej punktów Rudolpha na basenie 25-metrowym w konkurencjach olimpijskich. To wielkie wyróżnienie dla podopiecznych Mai i Leszka Bieżuńskich.

Reklama

Niedawno ich podopieczny zanotował zanotował znakomity wynik podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 14 lat w pływaniu. Pierwszego dnia zawodów stanął na podium. Kamil Szporak został wicemistrzem kraju na 50 metrów stylem klasycznym podczas zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Reklama

14-latek zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Już w eliminacjach w bardzo silnej obsadzie wywalczył trzecie miejsce w gronie 59 zawodników. Kamil Szporak pokonał dystans w czasie 30 sekund i 75 setnych, bijąc rekord życiowy. Bezkonkurencyjny okazał się Kacper Maksajda ze Skalara Słupsk, który uzyskał czas 29,27 s, co jest lepszym wynikiem od rekordu Polski. Trzeci był Filip Topp z UKS G-8 Bielany Warszawa z czasem 30,57 s.

Odsłon: 2091
Komentarzy: 3
15:41, 18.01.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Basen otwarty od soboty

Basen otwarty od soboty

Miłośnicy wodnej aktywności wreszcie doczekają się możliwości wejścia basenu. Od 20 lutego Park Wodny "Aquarium" będzie otwarty równiez w weekendy. Smaczne jedzenie można zamówić również w restauracji "Nemo".

Złoto i srebro Zuzi Zecer

Złoto i srebro Zuzi Zecer

Na pływalni OSiR Żoliborz odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie Od Młodzika Do Olimpijczyka. Zmagania są cykliczną imprezą organizowaną przez AZS Warszawa przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Uważane są za jedne z najbardziej prestiżowych zawodów pływackich dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Startują w nich najlepsi zawodnicy z klubów z całej Polski. 

Wyłowili z wody 10 medali

Wyłowili z wody 10 medali

Mocnym akcentem zakończyli 2020 rok podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich. Reprezentanci Squatina Ostrołęka wywalczyli 10 medali podczas Pływackiego Pucharu Sprintu, który odbył się w Wyszkowie. Ponadto nasi przedstawiciele wracali z pucharem dla najlepszego zawodnika.

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Zecer z dwoma złotami. Szczubełek i Szukiewicz z brązem

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia na pływalni WOSiR Wyszków zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka uczestniczyły w zawodach pływackich o Puchar Sprintu z okazji 20-lecia istnienia sekcji pływackiej UKS Polonez Wyszków "Bijemy Rekordy Życiowe". Podopieczne Andrzeja Pyskło wywalczyły cztery medale.

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Ekipa Małkowskiego z wyróżnieniami

Prezydent Łukasz Kulik zdecydował o przyznaniu Dariuszowi Małkowskiemu nagrody dla trenera realizującego działalność szkoleniową w klubie mającym siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

» Wasze komentarze

Piotrek @ 19:30, 18.01.2021r. IP: *

Super, brawo, aby tak dalej
Żeby woda sodowa do głowy nie uderzyła

Kibic @ 07:21, 19.01.2021r. IP: *.*.140.248

Kamil trzeci i Filip trzeci redaktorze przeczytaj chociaz dwa razy to co napiles i prosze popraw bledy.

Kibic @ 07:22, 19.01.2021r. IP: *.*.140.248

Przepraszam powinno byc "napisales". Pozdrawiam.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo