Piątek, 5 marca 2021 r., imieniny Adriana, Fryderyka, Oliwii

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.

W gronie 83 pływaków i pływaczek znalazł się Kamil Szporak. 14-latek jest jednym z 25 sportowców z województwa mazowieckiego, którzy od początku września do końca grudnia osiągnęli 18 i więcej punktów Rudolpha na basenie 25-metrowym w konkurencjach olimpijskich. To wielkie wyróżnienie dla podopiecznych Mai i Leszka Bieżuńskich.

Niedawno ich podopieczny zanotował zanotował znakomity wynik podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych do 14 lat w pływaniu. Pierwszego dnia zawodów stanął na podium. Kamil Szporak został wicemistrzem kraju na 50 metrów stylem klasycznym podczas zmagań w Ostrowcu Świętokrzyskim.

14-latek zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Już w eliminacjach w bardzo silnej obsadzie wywalczył trzecie miejsce w gronie 59 zawodników. Kamil Szporak pokonał dystans w czasie 30 sekund i 75 setnych, bijąc rekord życiowy. Bezkonkurencyjny okazał się Kacper Maksajda ze Skalara Słupsk, który uzyskał czas 29,27 s, co jest lepszym wynikiem od rekordu Polski. Trzeci był Filip Topp z UKS G-8 Bielany Warszawa z czasem 30,57 s.