« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Już 20 lutego o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 


Oprócz pomocy, która jest podstawowym celem imprezy odbędzie się również rywalizacja wśród najlepszych zawodników. Na zwycięzców wśród kobiet i mężczyzn czekać będą okazałe statuetki ufundowane przez firmę Lus-Ar Paweł Malinowski. Wszyscy uczestnicy otrzymają również pamiątkowy kubek z logo Biegu, ufundowany przez przewodniczącego rady miasta. Zawodnicy pobiegną w specjalnie uszytych plastronach narciarskich, w barwach Ostrołęki, ufundowanych przez prezydenta Ostrołęki.

Reklama

W organizację charytatywnych zawodów zaangażowały się również Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka. Trasa zawodów w całości została poprowadzona na terenie Leśnictwa Przystań.

Zmagania będą miały charakter charytatywny na leczenie Hani, która ma pięć lat. Urodziła się z krótszą nóżką. Nie rozwinęła się nie tylko jej kość udowa, ale także biodro. Z tego powodu czeka ją bardzo ciężka operacja, której niestety nie można przeprowadzić w Polsce. Termin operacji został wyznaczony na kwiecień tego roku, która odbędzie się w klinice dr Paleya w USA.

Reklama

Przez kolejne co najmniej pół roku czeka ją intensywna rehabilitacja. Dopiero po jej ukończeniu będzie mogła wrócić do domu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pobyt niezbędny do przeprowadzenia leczenia w USA. Opłata (30 zł) w całości przeznaczona na leczenie dziewczynki.

Patronat nad biegiem objął prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik i przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki.

Dla wszystkich zainteresowanych tą piękną i rozwijającą wszechstronność dyscypliną sportu organizatorzy wychodzą z propozycją objazdu trasy biegu 14 lutego (niedziela) o godz. 12:00. Start przy Szkole Podstawowej w Przystani.

Jak się zapisać?
Należy wejść na stronę www.dostartu.pl lub kliknąć TUTAJ.

 

Odsłon: 6228
Komentarzy: 3
15:13, 12.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Co z obiektami sportowymi? Obostrzenia przedłużone

Co z obiektami sportowymi? Obostrzenia przedłużone

W związku z wysoką liczbą osób zakażonych koronawirusem władze naszego kraju podjęły decyzję o przedłużeniu zasad bezpieczeństwa. Obostrzenia, które pojawiły się od 27 marca potrwają minimum do 18 kwietnia. Wśród zakazów, nakazów są również wytyczne dla osób uprawiających sport. Nie mamy dobrych wieści.

Masaż sportowy, czyli naturalny sposób na przyspieszoną regenerację

Masaż sportowy, czyli naturalny sposób na przyspieszoną regenerację

Masaż sportowy to świetne uzupełnienie dla osób aktywnie uprawiających sport. Wspomaga organizm przy wysiłku fizycznym, w jego trakcie jak i po uprawianiu sportu. Relaksuje i regeneruje organizm po wysiłku, pomagając przy tym usunąć zakwasy oraz napięcie mięśni.

Odszedł wielki kibic Legii i Narwi. Wspomnienie 'Chełsty'

Odszedł wielki kibic Legii i Narwi. Wspomnienie "Chełsty"

Po dziesięciodniowej walce pod respiratorem nie udało się uratować Łukasza Chełstowskiego. 35-latek ostatniego dnia marca przegrał z koronawirusem. Miał przed sobą całe życie. Był współzałożycielem fanklubu Legii Warszawa w Ostrołęce. Dbał o to, by każde dziecko w mieście lub powiecie sławiło klub ze stolicy.

Jesteś członkiem Polskiego Związku Latania na Miotle? Kolejne ograniczenia w siłowniach i na basenach

Jesteś członkiem Polskiego Związku Latania na Miotle? Kolejne ograniczenia w siłowniach i na basenach

Dzisiaj władze naszego kraju opublikowały nowe rozporządzenia, które bardzo mocno ograniczają możliwość korzystania z basenów oraz siłowni. Od teraz z tych obiektów mogą korzystać tylko i wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w dyscyplinach olimpijskich.

Julka na podium, Gabrysia tuż za 'pudłem' (zdjęcia)

Julka na podium, Gabrysia tuż za "pudłem" (zdjęcia)

Pięcioro reprezentantów UKS Atleta Ostrołęka wzięło udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Ekipa pod wodzą Jakuba Borkowskiego zaprezentowała się z dobrej strony na pomoście w Siedlcach. W rywalizacji wzięli udział: Gabriela Zapust, Julia Stachurska, Igor Więch, Wiktor Krukowski i Stanisław Winnicki.

» Wasze komentarze

super @ 09:29, 13.02.2021r. IP: *

Fajnie, że po raz kolejny można pobiegać.
Biegałam ostatnio ze cztery lata temu.
Warunki nam sprzyjają.
Brawo za inicjatywę!

Ela @ 13:53, 13.02.2021r. IP: *.*.37.141

Świetna inicjatywa. Przyjemne z pożytecznym. Dobro wraca. Nie mogę wziąć udziału w biegu, a chcę pomóc. Jak można przekazać datek? Brawo organizatorzy!

Płatności @ 07:52, 15.02.2021r. IP: *.*.157.238

Płatność min. 30zł wyłącznie w dniu zawodów, w Biurze Zawodów.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo