« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 9 maja 2021 r., imieniny Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Charytatywny Bieg Kurpsiów. Weźmiesz udział?

Już 20 lutego o godz. 11:00 wystartuje kolejna impreza charytatywna, która ma pomóc w leczeniu Hani Lewandowskiej z Ostrołęki. Narciarze biegowi będą rywalizować na wyznaczonej dziesięciokilometrowej trasie w Przystani. Organizatorem zawodów jest MZOST-IiT w Ostrołęce, KS Spych Przystań i Miasto Ostrołęka. 


Oprócz pomocy, która jest podstawowym celem imprezy odbędzie się również rywalizacja wśród najlepszych zawodników. Na zwycięzców wśród kobiet i mężczyzn czekać będą okazałe statuetki ufundowane przez firmę Lus-Ar Paweł Malinowski. Wszyscy uczestnicy otrzymają również pamiątkowy kubek z logo Biegu, ufundowany przez przewodniczącego rady miasta. Zawodnicy pobiegną w specjalnie uszytych plastronach narciarskich, w barwach Ostrołęki, ufundowanych przez prezydenta Ostrołęki.

Reklama

W organizację charytatywnych zawodów zaangażowały się również Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka. Trasa zawodów w całości została poprowadzona na terenie Leśnictwa Przystań.

Zmagania będą miały charakter charytatywny na leczenie Hani, która ma pięć lat. Urodziła się z krótszą nóżką. Nie rozwinęła się nie tylko jej kość udowa, ale także biodro. Z tego powodu czeka ją bardzo ciężka operacja, której niestety nie można przeprowadzić w Polsce. Termin operacji został wyznaczony na kwiecień tego roku, która odbędzie się w klinice dr Paleya w USA.

Reklama

Przez kolejne co najmniej pół roku czeka ją intensywna rehabilitacja. Dopiero po jej ukończeniu będzie mogła wrócić do domu. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pobyt niezbędny do przeprowadzenia leczenia w USA. Opłata (30 zł) w całości przeznaczona na leczenie dziewczynki.

Patronat nad biegiem objął prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik i przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki.

Dla wszystkich zainteresowanych tą piękną i rozwijającą wszechstronność dyscypliną sportu organizatorzy wychodzą z propozycją objazdu trasy biegu 14 lutego (niedziela) o godz. 12:00. Start przy Szkole Podstawowej w Przystani.

Jak się zapisać?
Należy wejść na stronę www.dostartu.pl lub kliknąć TUTAJ.

 

Odsłon: 6949
Komentarzy: 3
15:13, 12.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Zawrócili, ale i tak podejmą wyzwanie (zdjęcia)

Krutyń Challenge 2021, czyli kolejna dawka emocji na wodzie w kajakach szlakiem Krutyni zakończyło się nieco przedwcześnie. Pierwsze wyzwanie w kajakach odbyło się na Omulwi. Po podjęciu wspólnej decyzji przygodę zakończono na 56 km na Jeziorze Mokrym.

Krystian Łuba z brązem

Krystian Łuba z brązem

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego do 23 lat w podnoszeniu ciężarów. Na pomoście sali sportowej WLKS przy ul. Kazimierzowskiej rywalizowało 39 zawodników i 22 zawodniczki. Do rywalizacji w tej kategorii wiekowej z UKS Atleta Ostrołęka przystąpili: Wiktor Trzciński, Dominik Kulesza, Marcin Kulesza i Krystian Łuba. 

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Wyzwanie - Kajaki na wodę po przygodę

Lubicie ekstremalne wyzwania? Jezioro, rzeka, kajak, super atmosfera i przygoda, tu nie ważna jest pogoda! Centrum Szkoleń Specjalistycznych ORION zaprasza na kolejna dawkę emocji w kajaku. Spływ pod nazwą „Szlakiem Krutyni wiosna – 2021” odbędzie się w 24 kwietnia. Start planowany jest wczesnym rankiem ok. godz. 5:30 w miejscowości Zyndaki, na północnym brzegu niewielkiego jeziora Zyndackiego z metą we wsi Iznota po pokonaniu ok. 101 km.

Co ze sportem od 19 kwietnia?

Co ze sportem od 19 kwietnia?

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił decyzję ws. obostrzeń z powodu pandemii COVID-19. Restrykcje zostały przedłużone o tydzień z wyjątkami. Wśród wyjątków podczas konferencji prasowej pojawiła się kwestia sportu. Co z niej wynika? Żeby móc ogłosić oficjalnie powrót do względnej normalności, trzeba poczekać na słowa rozporządzenia.

Jasko z brązem. 'Jestem bardzo zadowolona i dumna' (zdjęcia, wideo)

Jasko z brązem. "Jestem bardzo zadowolona i dumna" (zdjęcia, wideo)

To był wspaniały weekend pracownicy siłowni West Site Fitness Ostrołęka. 27-latka w sobotę wywalczyła dwa złote medale podczas Festiwalu Sportów Sylwetkowych federacji NPC&FBB Pro Qualifier w kategoriach women’s bikini begginers i novice, zaś dzień później sięgnęła po brązowy krążek Mistrzostw Polski w grupie open federacji NPC.

» Wasze komentarze

super @ 09:29, 13.02.2021r. IP: *

Fajnie, że po raz kolejny można pobiegać.
Biegałam ostatnio ze cztery lata temu.
Warunki nam sprzyjają.
Brawo za inicjatywę!

Ela @ 13:53, 13.02.2021r. IP: *.*.37.141

Świetna inicjatywa. Przyjemne z pożytecznym. Dobro wraca. Nie mogę wziąć udziału w biegu, a chcę pomóc. Jak można przekazać datek? Brawo organizatorzy!

Płatności @ 07:52, 15.02.2021r. IP: *.*.157.238

Płatność min. 30zł wyłącznie w dniu zawodów, w Biurze Zawodów.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo