Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Kurpik zaczął strzelać po przerwie. Hulbój ma być wzmocnieniem

Trzeci sparing i drugi wygrany przez podopiecznych Łukasza Pokory. Kurpik Kadzidło poradził sobie z KS Wąsewo. Bój odbył się w Długosiodle. Dwa trafienia zaliczył Łukasz Kowalczyk, a po jednym Adrian Bednarczyk i Konrad Mamiński.

Nowym zawodnikiem zespołu z Kadzidła ma zostać Sławomir Hulbój. 34-latek mieszka w okolicy, a wcześniej występował w klubach na Śląsku. W swoim CV ma grę w: Pierwszy Chwałowice oraz MKS 34 Radziejów. - Wierzę, że Sławek będzie pomocną postacią w rundzie wiosennej - mówi szkoleniowiec.

Jak przyznaje trener Kurpika, był bardzo pożyteczny sparing, z którego pod względem założeń taktycznych opiekun zespołu z Klasy A jest zadowolony. - Drużyna z Wąsewa w pierwszej połowie miała dużo nowych testowanych zawodników z wyższej ligi, dlatego cieszy mnie bardzo dobra gra w defensywie. Przesuwaliśmy się mądrze całym zespołem, uniemożliwiając rozwinięcia skrzydeł przeciwnikom - dodaje.

Opiekun drużyn z Kadzidła miał do dyspozycji 16 zawodników, zaś samo spotkanie trwało 100 minut (2x50 minut). - Cieszę się, że moi zawodnicy wytrzymali trudy sparingu pomimo, iż drużyna przeciwna w 60 minucie zmieniła wszystkich zawodników z pola. Mieliśmy swoje sytuacje. Aż trzykrotnie trafialiśmy w poprzeczkę. My jako zespół po przerwie zaczęliśmy dominować i strzelać bramki. Jestem zadowolony, że mimo braku kilku ważnych zawodników w sparingu: Samsla, Gwiazdy, Dąbkowskiego czy Sobiecha udało nam się wygrać z mocnym rywalem - kończy.

Teraz z liderem
W najbliższą sobotę Kurpik zmierzy się w Baranowie z ULKS Ołdaki. Początek starcia z liderem Klasy B o godz. 11:00.

Kurpik Kadzidło - KS Wąsewo 4:1 (0:0)
Bramki: Kowalczyk x2, Bednarczyk, Konrad Mamiński.
Kurpik: Hymkowski - Charucki, Krystian Mamiński, Bednarczyk, Przytuła, Staśkiewicz, Koczkodan, Śnietka, Ciężar, Antoszewski, Konrad Mamiński. Ponadto grali: Trzciński, Lis, Kowalczyk, Hulbój, Zawojek.

Odsłon: 11610