« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 maja 2021 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.


Najmłodsza zawodniczka Zuzanna Zecer zdobyła dwa medale. 9-latka wygrała wyścig na 50 m stylem motylkowym z czasem 45,16 s oraz była druga na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,51 s. Zuzia startowała jeszcze na 50 m stylem dowolnym, lecz z powodu dyskwalifikacji za przedwczesny start pływaczka straciła pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej i tym samym utrata pucharu za najlepszej zawodniczki rocznika 2012 roku. Podopieczna Andrzeja Pyskło uzyskała we wszystkich swoich startach rekordy życiowe i udowadnia, że będzie w przyszłości zaliczać się do czołowych zawodniczek w kraju.

Reklama

Emilka Ciak wystartowała w trzech konkurencjach. Na 50 m stylem dowolnym uzyskała 39,48 s, na 50 m stylem grzbietowym 49,58 s, zaś na 50 m stylem motylkowym 51,58 s. Maja Szukiewicz z rocznika 2011 wystartowała na 50 m stylem grzbietowym i ukończyła wyścig z czasem 52,13 s, zaś na 50 m stylem dowolnym za przedwczesny start otrzymała dyskwalifikacje.

Reklama

Antonina Szczubełek na 50 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 41,60 s, na 50 m stylem klasycznym 51,55 s, a na 50 m stylem motylkowym 48.21 s. Magda Kowalska wystartowała w konkurencji open, zajmując szóste miejsce na 200 m stylem motylkowym. Z kolei na 100 m stylem dowolnym zajęła czwartą lokatę. 

Reklama

Natalia Skórzewska w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym uzyskała 1:26,89 s. Z kolei 100 m stylem klasycznym przepłynęła w czasie 1:36,58 s. Oba wyniki są jej nowymi rekordami życiowym. Również dwie "życiówki" zaliczył Szymon Pliszka. Na 100 m stylem dowolnym uzyskał czas 1:12,78 s, zaś na 100 m stylem grzbietowym 1:22,65 s.

Odsłon: 3785
Komentarzy: 0
14:02, 24.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wyłowili z wody siedem medali

Wyłowili z wody siedem medali

Bardzo udany start podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Katowicach odnotowali zawodnicy WOPR-OS. Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli siedem medali: trzy złote, dwa srebrne oraz brązowe. Ponadto ustanowili wiele wartościowych rekordów życiowych. 

Przepłyń kajakiem niemal 81 kilometrów

Przepłyń kajakiem niemal 81 kilometrów

Centrum Szkoleń Specjalistycznych Orion nie pozwolił na dłuższy wypoczynek, gdyż zaprasza na kolejną wyprawę kajakową. Już 22 maja startuje kolejny spływ kajakowy pod nazwą "Pisa Challenge 2021". Start ze wschodem słońca ok. godz. 5:00. Początek szlaku Pisa na wypływie z jeziora Roś. Koniec w Nowogrodzie. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w wydarzeniu. 

Złoty medal Zuzi w Warszawie

Złoty medal Zuzi w Warszawie

W sobotę w stolicy na pływalni Warszawianka - Park Wodny odbyły się IV eliminacje do ogólnopolskich zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży "Od Młodzika Do Olimpijczyka". Była to jedna z największych imprez pływackich w naszym kraju. Startowała w niej rekordowa ilość ponad 1090 zawodników z 77 klubów pływackich, podzielone na dwa bloki.

Kamil, Mateusz i Jakub na plus

Kamil, Mateusz i Jakub na plus

Ekipa Mai i Leszka Bieżuńskich z KS Ostrołęckie Stowarzyszenie Pływackie "Squatina" Ostrołęka wzięła udział w Arena Grand Prix Puchar Polski o puchar Rekrota Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Do stolicy zjechało się 816 zawodników i zawodniczek ze 108 klubów pływackich.

Zuzia ze złotem i brązem w stolicy

Zuzia ze złotem i brązem w stolicy

24 marca zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka Zuzanna Zecer uczestniczyła w pierwszej edycji Kroku Pływackiego dzieci urodzonych w 2012 roku. Zawody odbyły się w pływalni OSiR Żoliborz w Warszawie, które zgromadziły ponad 170 zawodniczek i zawodników z 21 klubów Mazowsza.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo