« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 16 kwietnia 2021 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.


Najmłodsza zawodniczka Zuzanna Zecer zdobyła dwa medale. 9-latka wygrała wyścig na 50 m stylem motylkowym z czasem 45,16 s oraz była druga na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,51 s. Zuzia startowała jeszcze na 50 m stylem dowolnym, lecz z powodu dyskwalifikacji za przedwczesny start pływaczka straciła pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej i tym samym utrata pucharu za najlepszej zawodniczki rocznika 2012 roku. Podopieczna Andrzeja Pyskło uzyskała we wszystkich swoich startach rekordy życiowe i udowadnia, że będzie w przyszłości zaliczać się do czołowych zawodniczek w kraju.

Reklama

Emilka Ciak wystartowała w trzech konkurencjach. Na 50 m stylem dowolnym uzyskała 39,48 s, na 50 m stylem grzbietowym 49,58 s, zaś na 50 m stylem motylkowym 51,58 s. Maja Szukiewicz z rocznika 2011 wystartowała na 50 m stylem grzbietowym i ukończyła wyścig z czasem 52,13 s, zaś na 50 m stylem dowolnym za przedwczesny start otrzymała dyskwalifikacje.

Reklama

Antonina Szczubełek na 50 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 41,60 s, na 50 m stylem klasycznym 51,55 s, a na 50 m stylem motylkowym 48.21 s. Magda Kowalska wystartowała w konkurencji open, zajmując szóste miejsce na 200 m stylem motylkowym. Z kolei na 100 m stylem dowolnym zajęła czwartą lokatę. 

Reklama

Natalia Skórzewska w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym uzyskała 1:26,89 s. Z kolei 100 m stylem klasycznym przepłynęła w czasie 1:36,58 s. Oba wyniki są jej nowymi rekordami życiowym. Również dwie "życiówki" zaliczył Szymon Pliszka. Na 100 m stylem dowolnym uzyskał czas 1:12,78 s, zaś na 100 m stylem grzbietowym 1:22,65 s.

Odsłon: 2874
Komentarzy: 0
14:02, 24.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zuzia ze złotem i brązem w stolicy

Zuzia ze złotem i brązem w stolicy

24 marca zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka Zuzanna Zecer uczestniczyła w pierwszej edycji Kroku Pływackiego dzieci urodzonych w 2012 roku. Zawody odbyły się w pływalni OSiR Żoliborz w Warszawie, które zgromadziły ponad 170 zawodniczek i zawodników z 21 klubów Mazowsza.

Dobre występy Squatiny w stolicy

Dobre występy Squatiny w stolicy

Ekipa z Klubu Sportowego Ostrołęckiego Stowarzyszenia Pływackiego Squatina Ostrołęka wzięła udział w kolejnej rundzie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka". Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich wypływali swoje rekordy życiowe.

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

Złoty medal Zuzia Zecer. Rekordy Antoniny Szczubełek

W krytej pływalni OSiR Żoliborz Warszawa odbyły się III eliminacje Ogólnopolskich Zawodów "Od Młodzika Do Olimpijczyka", które w dwóch blokach zgromadziły ponad 480 zawodniczek i zawodników z 62 klubów z całego kraju. Do walki w nich stanęły również najmłodsze zawodniczki UKS Piątki Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Antonina Szczubełek.

Basen otwarty od soboty

Basen otwarty od soboty

Miłośnicy wodnej aktywności wreszcie doczekają się możliwości wejścia basenu. Od 20 lutego Park Wodny "Aquarium" będzie otwarty równiez w weekendy. Smaczne jedzenie można zamówić również w restauracji "Nemo".

Szporak nadzieją olimpijską

Szporak nadzieją olimpijską

Wydział szkolenia Polskiego Związki Pływackiego podał listę zawodników i zawodniczek, którzy zostali wzięci pod uwagę przy programie "Mały Wielki Polak - nadzieje olimpijskie" na 2021 rok. Wśród nominowanych znalazł się zawodnik Klubu Sportowego Squatina Ostrołęka.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo