« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 18 czerwca 2021 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwa medale Zuzi Zecer

Pierwsze starty w 2021 roku odnotowali zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka, którzy uczestniczyli w XXII Grand Prix Ciechanowa pod patronatem prezydenta Krzysztofa Kosińskiego. Do rywalizacji w dwóch blokach przystąpiło pond 540 zawodniczek i zawodników z 40 klubów. W stawce znalazły się: Zuzanna Zecer, Emilia Ciak, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek, Magda Kowalska Natalia Skórzewska oraz Szymon Pliszka.


Najmłodsza zawodniczka Zuzanna Zecer zdobyła dwa medale. 9-latka wygrała wyścig na 50 m stylem motylkowym z czasem 45,16 s oraz była druga na 50 m stylem grzbietowym z czasem 46,51 s. Zuzia startowała jeszcze na 50 m stylem dowolnym, lecz z powodu dyskwalifikacji za przedwczesny start pływaczka straciła pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej i tym samym utrata pucharu za najlepszej zawodniczki rocznika 2012 roku. Podopieczna Andrzeja Pyskło uzyskała we wszystkich swoich startach rekordy życiowe i udowadnia, że będzie w przyszłości zaliczać się do czołowych zawodniczek w kraju.

Reklama

Emilka Ciak wystartowała w trzech konkurencjach. Na 50 m stylem dowolnym uzyskała 39,48 s, na 50 m stylem grzbietowym 49,58 s, zaś na 50 m stylem motylkowym 51,58 s. Maja Szukiewicz z rocznika 2011 wystartowała na 50 m stylem grzbietowym i ukończyła wyścig z czasem 52,13 s, zaś na 50 m stylem dowolnym za przedwczesny start otrzymała dyskwalifikacje.

Reklama

Antonina Szczubełek na 50 metrów stylem dowolnym uzyskała czas 41,60 s, na 50 m stylem klasycznym 51,55 s, a na 50 m stylem motylkowym 48.21 s. Magda Kowalska wystartowała w konkurencji open, zajmując szóste miejsce na 200 m stylem motylkowym. Z kolei na 100 m stylem dowolnym zajęła czwartą lokatę. 

Reklama

Natalia Skórzewska w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym uzyskała 1:26,89 s. Z kolei 100 m stylem klasycznym przepłynęła w czasie 1:36,58 s. Oba wyniki są jej nowymi rekordami życiowym. Również dwie "życiówki" zaliczył Szymon Pliszka. Na 100 m stylem dowolnym uzyskał czas 1:12,78 s, zaś na 100 m stylem grzbietowym 1:22,65 s.

Odsłon: 3999
Komentarzy: 0
14:02, 24.02.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wielki finał Zuzi Zecer. Dwa złote medale

Wielki finał Zuzi Zecer. Dwa złote medale

Na basenie olimpijskim Uniwersytetu Medycznego w Warszawie odbył się Wielki Finał zawodów pływackich - Od Młodzika do Olimpijczyka. W zawodach finałowych w każdej konkurencji indywidualnej i kategorii wiekowej wzięły udział trzy osoby, które uzyskały w sezonie 2020/2021 najlepsze wyniki według punktów FINA oraz 13 najlepszych osób według zestawienia punktów FINA, uwzględniającego pięć najlepszych wyników ze wszystkich zawodów eliminacyjnych.

Hubert Nakielski multimedalistą

Hubert Nakielski multimedalistą

Bardzo udany start podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu, które odbyły się na 50-metrowym basenie w Lublinie w dniach 11-12 czerwca odnotował zawodnik WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski. Podopieczny Dariusza Małkowskiego raz po raz wchodził na podium, by odbierać krążki za swoje występy.

Ekipa Raczyka na podium. Zespół Baczewskiego tuż za 'pudłem' (zdjęcia)

Ekipa Raczyka na podium. Zespół Baczewskiego tuż za "pudłem" (zdjęcia)

Pierwszy weekend czerwca oznaczał start dwóch ekip z Ostrołęki podczas 11. edycji Regat Żeglarskich pod nazwą Regaty Węgorzewiaków. Zmagania odbyły się na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Do rywalizacji zgłosiło się 13 załóg.

Dwa złota Zuzi Zecer

Dwa złota Zuzi Zecer

Na basenie sportowym OSiR Targówek w Warszawie odbyły się zawody pływackie Pierwszy Krok Pływacki - II runda dla zawodników 9-letnich, które zgromadziły ponad 160 zawodniczek i zawodników z 15 klubów Mazowsza. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała dwójka zawodników: Zuzanna Zecer oraz Antoni Golan.

Walczyli o klubowe mistrzostwa

Walczyli o klubowe mistrzostwa

37 zawodników i zawodniczek wzięło udział w IX Klubowych Ostrołęckich Wyścigach Pływackich Squatina 2021. Wszystkie dzieci otrzymały wyróżnienia, dyplomy i  nagrody ufundowane po części ze środków miasta Ostrołęki i prezydenta Łukasza Kulika.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo