« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021 r., imieniny Juliusza, Ludosława, Zenona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska z nagrodą. Wiemy ile otrzymała od starosty

21 lutego wielki sukces odniosła zawodniczka pochodząca z Lelisa. Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza występująca w barwach AZS AWF Katowice odnotowała swój największy sukces w karierze. Teraz została doceniona przez władze samorządowe. Okolicznościową nagrodę 25-latce przyznał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.


Rozmowa z Magdaleną Żebrowską, halową mistrzynią Polski w skoku w dal
Motywację czerpie z tego, że spełniam swoją pasję
Spodziewałaś się nagrody od starosty?
- Była to dla mnie niespodzianka, bo mój rodzimy klub OKLA Ostrołęka sam złożył wniosek o tę nagrodę dla mnie. To nie jest pierwszy raz, jak pan starosta powiatu ostrołęckiego docenia moje osiągnięcia, więc mogłam się tego spodziewać. Pod koniec 2020 roku także dostałam taką nagrodę od starostwa za srebrny medal letnich mistrzostw Polski seniorek.   

Reklama

W jakich okolicznościach dowiedziałaś się o wyróżnieniu?
- Zostałam poinformowana listownie i telefonicznie przez starostwo. 

Jaką kwotę otrzymałaś?
-  Jest to nagroda pieniężna 1500 złotych. Każda nagroda w jakiś sposób zadowala. To jest jedna nagroda, którą otrzymałam za to zwycięstwo, więc jak to mówią, lepszy rydz niż nic. 

Cieszą złotówki? To taki kop do dalszego działania?
- Fajnie, że zostałam doceniona, ale w lekkiej atletyce pieniądze nigdy nie były motywacją do pracy. To brzmiałoby trochę komicznie, gdybym powiedziała, że 1500 złotych to kop do dalszego działania. Żeby pracować na moje medale motywację czerpię z tego, że jest to moja pasja. Takie nagrody okolicznościowe to oczywiście coś dobrego, bo pomaga mi to w przygotowaniach.

Reklama

Jakie masz najbliższe plany?
- Po mistrzostwach Polski w hali mam dwa miesiące solidnego treningu przygotowujące do sezonu letniego, który zaczyna się w maju. Początkowe starty pewnie zaliczę w Polsce, następnie jeśli będzie dobrze to wystąpię w zagranicznych mityngach i w końcu najważniejsze imprezy takie jak: Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy, Drużynowe Mistrzostwa Europy. Oczywiście w zależności od formy i zdrowia.

 

Odsłon: 5626
Komentarzy: 6
13:36, 16.03.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nikolina, Wiktoria i Iza na kadrze

Nikolina, Wiktoria i Iza na kadrze

W Wielką Sobotę zakończył się obóz treningowy zaplecza kadry narodowej zorganizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki dla najlepszych skoczków w dal i trójskoku z Mazowsza. Od 26 marca do 3 kwietnia zgrupowanie odbyło się na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Ruszyły zapisy na bieg!

Ruszyły zapisy na bieg!

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce serdecznie zaprasza do zapisów na Bieg Wirtualny z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który honorowym patronatem objęli prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik i przewodniczący Rady Miasta Wojciech Zarzycki.

Wirtualny Bieg z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Wirtualny Bieg z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i infrastruktury technicznej w Ostrołęce serdecznie zaprasza do udziału w Wirtualnym Biegu z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Rywalizacja odbywać się będzie w dniach 27 marca - 4 kwietnia.

Budziłek: Przeszkodami byli spacerowicze, łabędzie i mewy. Poczułam się jak 'Struś Pędziwiatr'

Budziłek: Przeszkodami byli spacerowicze, łabędzie i mewy. Poczułam się jak "Struś Pędziwiatr"

Świetny wynik zanotowała zawodniczka Siódemki Ostrołęka. Wychowanka Dariusza Dąbrowskiego wystąpiła w "Sopockiej Zimie". Martyna Budziłek wróciła do domu ze złotym medalem. Utalentowana biegaczka wystąpiła na dystansie 4 kilometrów i odniosła bezapelacyjne zwycięstwo. Drugą rywalkę wyprzedziła o ponad dwie minuty. Sportsmenka pochodząca z Kadzidła pomimo porywistego wiatru na sopockiej plaży osiągnęła czas 16 minut i 16 sekund.

Kornelia Rusiłowicz z wygraną

Kornelia Rusiłowicz z wygraną

Obiekt Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie był areną halowych zawodów lekkoatletycznych dla dzieci pod nazwą "Warszawska Liga Lekkoatletyczna". Wzięło w nich udział pięcioro najmłodszych zawodników i zawodniczek prowadzonych przez Dariusza Dąbrowskiego. Wszyscy wystartowali na 300 metrów.

» Wasze komentarze

Lelis @ 17:24, 16.03.2021r. IP: *.*.40.238

Mieszkam w Lelisie a pan Wójt czemu nie nagradza naszej mieszkanki. Brawo Madzia tak trzymaj

Ppp @ 20:23, 16.03.2021r. IP: *.*.125.26

1500zl na waciki. Wstyd dla 50 tys miasta zeby za mistrzostwo polski dostac taka zalosna sume.

A kleczkowski za pajacowanie ile nagrody dostal?

Kilkanascie tys nagrody dla pajaca a dziewczyna za poswiecenie pasji i zloty medal 1500zl dostala.

Do ppp @ 20:55, 16.03.2021r. IP: *.*.31.242

To była nagroda od starosty, nie prezydenta... Czytaj ze zrozumieniem. Mieszkance Lelisa to pewnie i wojt da kasę.

Arab z Warszawy @ 00:37, 17.03.2021r. IP: *

1500 zł to mają studentki ostrołęckie w Warszawie za jedną noc.

ALojzy @ 08:34, 17.03.2021r. IP: *.*.23.212

Pani Madziu ale mi się Pani podoba !!! Na kawkę i randeczkę to bym leciał w podskokach ! :D

ewa @ 21:32, 17.03.2021r. IP: *.*.209.38

to niech zarabia w warszawie jak tam tyle placa hehehe

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo