« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 18 maja 2021 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska z nagrodą. Wiemy ile otrzymała od starosty

21 lutego wielki sukces odniosła zawodniczka pochodząca z Lelisa. Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal w skoku w dal podczas 65. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Toruniu. Podopieczna Roberta Nazarkiewicza występująca w barwach AZS AWF Katowice odnotowała swój największy sukces w karierze. Teraz została doceniona przez władze samorządowe. Okolicznościową nagrodę 25-latce przyznał starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł.


Rozmowa z Magdaleną Żebrowską, halową mistrzynią Polski w skoku w dal
Motywację czerpie z tego, że spełniam swoją pasję
Spodziewałaś się nagrody od starosty?
- Była to dla mnie niespodzianka, bo mój rodzimy klub OKLA Ostrołęka sam złożył wniosek o tę nagrodę dla mnie. To nie jest pierwszy raz, jak pan starosta powiatu ostrołęckiego docenia moje osiągnięcia, więc mogłam się tego spodziewać. Pod koniec 2020 roku także dostałam taką nagrodę od starostwa za srebrny medal letnich mistrzostw Polski seniorek.   

Reklama

W jakich okolicznościach dowiedziałaś się o wyróżnieniu?
- Zostałam poinformowana listownie i telefonicznie przez starostwo. 

Jaką kwotę otrzymałaś?
-  Jest to nagroda pieniężna 1500 złotych. Każda nagroda w jakiś sposób zadowala. To jest jedna nagroda, którą otrzymałam za to zwycięstwo, więc jak to mówią, lepszy rydz niż nic. 

Cieszą złotówki? To taki kop do dalszego działania?
- Fajnie, że zostałam doceniona, ale w lekkiej atletyce pieniądze nigdy nie były motywacją do pracy. To brzmiałoby trochę komicznie, gdybym powiedziała, że 1500 złotych to kop do dalszego działania. Żeby pracować na moje medale motywację czerpię z tego, że jest to moja pasja. Takie nagrody okolicznościowe to oczywiście coś dobrego, bo pomaga mi to w przygotowaniach.

Reklama

Jakie masz najbliższe plany?
- Po mistrzostwach Polski w hali mam dwa miesiące solidnego treningu przygotowujące do sezonu letniego, który zaczyna się w maju. Początkowe starty pewnie zaliczę w Polsce, następnie jeśli będzie dobrze to wystąpię w zagranicznych mityngach i w końcu najważniejsze imprezy takie jak: Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Europy, Drużynowe Mistrzostwa Europy. Oczywiście w zależności od formy i zdrowia.

 

Odsłon: 6879
Komentarzy: 6
13:36, 16.03.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Budziłek z I klasą sportową. Dużo rekordów Siódemki

Budziłek z I klasą sportową. Dużo rekordów Siódemki

W miniony weekend Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zorganizował na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie zawody otwarcia sezonu. W gronie około 450 zawodników z całego kraju byli także zawodnicy ostrołęckiej Siódemki. 

Budziłek wicemistrzynią. Rogoziński trzeci

Budziłek wicemistrzynią. Rogoziński trzeci

Zawodnicy Siódemki Ostrołęka wystartowali w tradycyjnym mitingu lekkoatletycznym w Białymstoku dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spośród pięcioosobowej ekipy z grupy trenera Dariusza Dąbrowskiego najlepiej wypadła Martyna Budziłek. Dobre występy zaliczyli: Karol Rogoziński, Izabela Marcińczyk, Szymon Sala i Kornelia Rusiłowicz.

Magdaleno, co Ty zrobiłaś!

Magdaleno, co Ty zrobiłaś!

Zawodniczka rodem z Lelisa osiągnęła znakomity wynik, który na stałe wpisuje się do historii lekkiej atletyki w naszym kraju. Magdalena Żebrowska podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego uzyskała najlepszy rezultat w tym roku w Polsce. Niespełna 25-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice w najlepszym podejściu zaliczyła 6,71 m.

Rekordy życiowe zawodniczek UKS Clan

Rekordy życiowe zawodniczek UKS Clan

8 maja na stadionie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego nowe "życiówki" oraz rekordy klubowe ustanowili zawodniczki UKS Clan Ostrołęka. Na otwarcie sezonu w stolicy rywalizowały: Malwina Mróz oraz Oliwia Prachniak. 

Dąbrowski z wygraną i rekordem życiowym

Dąbrowski z wygraną i rekordem życiowym

Zawodnik pochodzący z miejscowości Borawe w gminie Rzekuń ma na koncie kolejny sukces. Przemysław Dąbrowski po wywalczeniu dziesiątego miejsca w kraju podczas Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów wybrał się na miting do Olecka. Jak mu poszło? Wygrał rywalizację na 3000 m i pobił "życiówkę", która od teraz wynosi 8:38,86 s i została poprawiona o 8 sekund!

» Wasze komentarze

Lelis @ 17:24, 16.03.2021r. IP: *.*.40.238

Mieszkam w Lelisie a pan Wójt czemu nie nagradza naszej mieszkanki. Brawo Madzia tak trzymaj

Ppp @ 20:23, 16.03.2021r. IP: *.*.125.26

1500zl na waciki. Wstyd dla 50 tys miasta zeby za mistrzostwo polski dostac taka zalosna sume.

A kleczkowski za pajacowanie ile nagrody dostal?

Kilkanascie tys nagrody dla pajaca a dziewczyna za poswiecenie pasji i zloty medal 1500zl dostala.

Do ppp @ 20:55, 16.03.2021r. IP: *.*.31.242

To była nagroda od starosty, nie prezydenta... Czytaj ze zrozumieniem. Mieszkance Lelisa to pewnie i wojt da kasę.

Arab z Warszawy @ 00:37, 17.03.2021r. IP: *

1500 zł to mają studentki ostrołęckie w Warszawie za jedną noc.

ALojzy @ 08:34, 17.03.2021r. IP: *.*.23.212

Pani Madziu ale mi się Pani podoba !!! Na kawkę i randeczkę to bym leciał w podskokach ! :D

ewa @ 21:32, 17.03.2021r. IP: *.*.209.38

to niech zarabia w warszawie jak tam tyle placa hehehe

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo