« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 13 kwietnia 2021 r., imieniny Przemysława, Hermenegildy, Marcina

Moja Ostrołęka

Aktualności

44-latek ma moc

Karol Janczewski wziął udział w Międzynarodowym Pucharze Polski Masters 2021, V Memoriale J. Jaśniaka Seniora w podnoszeniu ciężarów. Trener i zawodnik UKS Atleta Ostrołęka ukończył zmagania w Konstantynowie Łódzkim na piątym miejscu.


 

44-latek wystartował w grupie 40-44 lata. W sumie zaliczył cztery z sześciu podejść. W rwaniu osiągnął 80 i 84 kg. Próba z o 3 kg większym ciężarem nie została zaliczona. W podrzucie Karol Janczewski zaczął od 100 kg. Podejście na 106 kg nie zostało zakwalifikowane, ale prezes poprawił się i zakończył bój z ciężarem 107 kg. W sumie uzyskał 191 kg w dwuboju, co dało 278,5 punktów w klasyfikacji Sinclair'a.

Reklama

Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii był Adam Kraska z Wierzbna, który zgromadził 397,7 pkt. Srebro trafiło do jego kolegi z tego samego miasta - Radosława Małeckiego - 359,6 pkt, zaś brąz odebrał Dariusz Kopczyński z Opola z wynikiem 350,0 pkt.

Reklama

- Jestem zadowolony ze swojego startu. Podnosiłem tyle, na ile było mnie stać. Przyznam szczerze, że forma była, bo zrobiłem w dwuboju wynik większy niż na ostatnich treningach. W podrzucie uzyskałem swój drugi najlepszy wynik w historii. To rezultat o kilogram niższy niż podczas ubiegłorocznych mistrzostw Polski - mówi Karol Janczewski.

Reklama

44-latek przyznaje, że większej uwagi musi przyłożyć do rwania. - Muszę popracować i dopracować podejście. Cieszy mnie wyniki 191 kg. To również drugi wynik w życiu. Tylko na mistrzostwach kraju było lepiej. Wtedy udało się uzbierać 198 kg - dodaje.

Odsłon: 4788
Komentarzy: 5
12:35, 29.03.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Justyna Jasko dwukrotnie ozłocona

Justyna Jasko dwukrotnie ozłocona

Fenomenalny start Justyny Jasko. Pracownica siłowni West Site Fitness Ostrołęka wywalczyła dwa złote medale podczas Festiwalu Sportów Sylwetkowych federacji NPC&FBB Pro Qualifier, który odbył się w Markach. 27-latka podopieczna Adriana Cyronka zaliczyła zwycięstwa w dwóch kategoriach: women’s bikini begginers i novice.

Co z obiektami sportowymi? Obostrzenia przedłużone

Co z obiektami sportowymi? Obostrzenia przedłużone

W związku z wysoką liczbą osób zakażonych koronawirusem władze naszego kraju podjęły decyzję o przedłużeniu zasad bezpieczeństwa. Obostrzenia, które pojawiły się od 27 marca potrwają minimum do 18 kwietnia. Wśród zakazów, nakazów są również wytyczne dla osób uprawiających sport. Nie mamy dobrych wieści.

Masaż sportowy, czyli naturalny sposób na przyspieszoną regenerację

Masaż sportowy, czyli naturalny sposób na przyspieszoną regenerację

Masaż sportowy to świetne uzupełnienie dla osób aktywnie uprawiających sport. Wspomaga organizm przy wysiłku fizycznym, w jego trakcie jak i po uprawianiu sportu. Relaksuje i regeneruje organizm po wysiłku, pomagając przy tym usunąć zakwasy oraz napięcie mięśni.

Odszedł wielki kibic Legii i Narwi. Wspomnienie 'Chełsty'

Odszedł wielki kibic Legii i Narwi. Wspomnienie "Chełsty"

Po dziesięciodniowej walce pod respiratorem nie udało się uratować Łukasza Chełstowskiego. 35-latek ostatniego dnia marca przegrał z koronawirusem. Miał przed sobą całe życie. Był współzałożycielem fanklubu Legii Warszawa w Ostrołęce. Dbał o to, by każde dziecko w mieście lub powiecie sławiło klub ze stolicy.

Jesteś członkiem Polskiego Związku Latania na Miotle? Kolejne ograniczenia w siłowniach i na basenach

Jesteś członkiem Polskiego Związku Latania na Miotle? Kolejne ograniczenia w siłowniach i na basenach

Dzisiaj władze naszego kraju opublikowały nowe rozporządzenia, które bardzo mocno ograniczają możliwość korzystania z basenów oraz siłowni. Od teraz z tych obiektów mogą korzystać tylko i wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w dyscyplinach olimpijskich.

» Wasze komentarze

ol @ 15:37, 29.03.2021r. IP: *.*.49.13

Moje Gratulacje Karolu Tak trzymaj a będzie dobrze.

Patriota @ 19:15, 29.03.2021r. IP: *

Gratulacje dla Pana i dalszych sukcesów

Hubert @ 11:39, 30.03.2021r. IP: *.*.54.160

Brawo Karol, a gdzie Justyna!?

DAWID @ 19:08, 31.03.2021r. IP: *.*.11.38

ZAJEBISCI MORDO TAK TRZYMAJ BYKU

Karol @ 07:13, 02.04.2021r. IP: *.*.228.148

Dzięki wszystkim :-)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo