« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 16 kwietnia 2021 r., imieniny Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Moja Ostrołęka

Aktualności

Rusza sezon na skoki spadochronowe. Jak skoczyć ze spadochronem?

Wiosna to czas, gdy znów otwierają się ośrodki spadochroniarskie. To też dobry moment, aby zrealizować swoje marzenie o skoku ze spadochronem. Sezon spadochroniarski trwa zwykle od marca aż do października. Zimą, ze względu na warunki atmosferyczne, skoki nie są organizowane.


Wiosna to czas, gdy znów otwierają się ośrodki spadochroniarskie. To też dobry moment, aby zrealizować swoje marzenie o skoku ze spadochronem. Sezon spadochroniarski trwa zwykle od marca aż do października. Zimą, ze względu na warunki atmosferyczne, skoki nie są organizowane.

Pierwsze słoneczne dni zachęcają do nowych wyzwań, a skok spadochronowy może być doskonałym przywitaniem wiosny. Jak wziąć w nim udział?

Reklama

Skoki spadochronowe w tandemie dla początkujących

Aby skoczyć ze spadochronem, wcale nie trzeba brać udziału w kursie spadochroniarskim. Teraz bardzo popularne są skoki spadochronowe w tandemie, które pozwalają na spełnienie marzenia o skoku bez czasochłonnych przygotowań.

Tandemowe skoki ze spadochronem, na przykład skoki spadochronowe skydive.pl, odbywają się w tandemie, czyli w dwójkę. Biorą w nich udział instruktor spadochroniarstwa, który nazywany jest wtedy pilotem, a drugim uczestnikiem jest osoba, która chciałaby zobaczyć świat z niecodziennej perspektywy podczas lotu w przestworzach. Razem instruktor razem z pasażerem tandemu połączeni są uprzężą. Stosowane są także dedykowane spadochrony, których konstrukcja umożliwia utrzymanie dwóch osób jednocześnie.

Atutem skoków spadochronowych w tandemie jest ich dostępność - nie wymagają one szkoleń, badań lekarskich, treningów. Jedyne, co trzeba zrobić to, zarezerwować swój termin bezpośrednio na stronie internetowej ośrodka spadochroniarskiego.

Czy każdy może skoczyć ze spadochronem w tandemie?

Chociaż skoki spadochronowe w tandemie są łatwo dostępne, to jednak warto wskazać, że nie każdy może wziąć w nich udział.

Główne przeciwwskazania dotyczą gorszego stanu zdrowia, między innymi dolegliwości jak: wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, niewydolność krążeniowa i oddechowa, schizofrenia. Nie można skakać także pod wpływem alkoholu i substancji odurzających.Warto zaznaczyć, że w skokach mogą brać udział osoby niepełnoletnie za zgodą rodzica albo opiekuna.

Reklama

Jak przebiega skok spadochronowy w tandemie?

Pierwszym etapem skoku spadochronowego w tandemie jest krótkie przeszkolenie, które odbywa się tuż przed wydarzeniem. Podczas niego uczestnicy skoku dowiadują się, jak należy się wtedy zachowywać, jaką przyjąć pozycję, otrzymują instrukcje dotyczące bezpieczeństwa.

Następnie uczestnicy skoku tandemowego otrzymują potrzebne do niego wyposażenie. Gdy pogoda jest nieco gorsza, stosuje się kombinezony spadochronowe dla większego komfortu lotu na dużej wysokości. Także uczestnicy otrzymują gogle chroniące oczy.

Po takich przygotowaniach przychodzi moment wejścia do samolotu. Wszyscy uczestnicy zapisani na skok na daną godzinę wraz ze swoimi instruktorami - pilotami wchodzą do niego i wylatują na wysokość około 3000-4000 metrów w zależności od wybranej wysokości skoku.

Bezpośrednio po wyskoku z lecącego samolotu ma miejsce najbardziej ekscytujący i emocjonujący moment, czyli swobodne spadanie. Wtedy uczestnicy skoku lecą w kierunku ziemi bez ograniczeń. Czas lotu wynosi w tym przypadku nawet do 60 sekund, gdy wyskok nastąpił z 4000 metrów.

Gdy tandem znajdzie się na pułapie około 1500 metrów, następuje otwarcie czaszy spadochronowej. Wtedy przez kilka minut uczestnicy lotu wolno lecą w kierunku ziemi - to czas, aby porozglądać się wokoło i podziwiać piękne widoki.

Lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie nie jest niebezpieczne, dlatego nie należy obwiać się wtedy żadnych kontuzji. Instruktor zadba wtedy o to, aby zetknięcie z gruntem odbyło się miękko.

Ile trzeba zapłacić za skok spadochronowy w tandemie?

Ceny tandemowych skoków spadochronowych wynoszą od około 700 do 1200 złotych w zależności od wybranego wariantu oraz ośrodka spadochroniarskiego.

W ośrodku Skydive, który znajduje się pod Włocławkiem, na lotnisku Kruszyn, cena 750 złotych to skok w tandemie z wysokości 4000 metrów. Za skok z tej samej wysokości ze zdjęciami i filmowaniem należy zapłacić 1050 złotych. W cenie otrzymuje się również certyfikat skoku oraz rabat na kolejny skok, który należy zrealizować w ciągu 90 dni.

Artykuł sponsorowany

Odsłon: 134
Komentarzy: 0
21:02, 02.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bezpieczne pływanie - wybierz bojki do pływania

Bezpieczne pływanie - wybierz bojki do pływania

Uczysz się pływać, a może masz dzieci i planujesz wyjazd nad morze? Nawet, jeśli umiesz pływać, ale chcesz uprawiać ten sport w morzu, to przemyśl zainwestowanie w profesjonalne bojki. Dzięki nim zapewniasz sobie maksymalne bezpieczeństwo i wygodę.

Jazda na rowerze po śniegu może być łatwa i przyjemna – poznaj sposoby jak nie zaliczyć gleby i dobrze się bawić

Jazda na rowerze po śniegu może być łatwa i przyjemna – poznaj sposoby jak nie zaliczyć gleby i dobrze się bawić

Zima – jedni ją lubią, a inni wręcz przeciwnie, uważając że nie ma co robić o tej porze roku. Na szczęście jest wiele aktywności, z który nie musicie nawet rezygnować, gdy drogi i chodniki pokrywa śnieg. Otóż miłośnicy jazdy na rowerze wcale nie muszą z niej rezygnować.

Co zrobić, gdy dziecko boi się jechać na wycieczkę szkolną?

Co zrobić, gdy dziecko boi się jechać na wycieczkę szkolną?

Lęki – każdy z nas ma jakieś. Nie dziwmy się więc swoim dzieciom, że i one boją się rzeczy, które my, dorośli, przyjmujemy ze stoickim spokojem, a nawet z nutką ekscytacji.

Najlepszy catering pudełkowy w Warszawie

Najlepszy catering pudełkowy w Warszawie

Fit catering staje się coraz bardziej popularny w Polsce, szczególnie w dużych miastach. Co ma na to wpływ?

Profesjonalne wózki golfowe - najlepsze wózki do przewożenia sprzętu golfowego

Profesjonalne wózki golfowe - najlepsze wózki do przewożenia sprzętu golfowego

Wózki golfowe mają zadbać o nasz komfort podczas gry na polu golfowym. Wielogodzinne rozgrywki podczas letnich upałów potrafią wpłynąć negatywnie nawet na najbardziej wytrwałych golfistów. Jaki wózek będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Gdzie kupić wózek golfowy?

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo