« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 9 maja 2021 r., imieniny Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Trzy szkoły z dofinansowaniem na sport

Ostrołęckie szkoły podstawowe nr 5, 6, 10 pozyskały środki finansowe na realizację zajęć sportowych dla swoich uczniów. Które placówki dostały najwięcej i na co?


 

 

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Orła Białego w Ostrołęce w 2021r. pozyskała dofinansowanie na zajęcia SKS (12 600zł) i Korektywa (4 158zł.). Łącznie pozyskano 16 758 zł. Od lutego do grudnia 2021 realizowane są zajęcia SKS w trzech grupach ćwiczebnych w liczbie po 70 godz. zegarowych na rok. Natomiast w terminie od kwietnia do grudnia będą realizowane ogólnodostępne zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjnej w jednej grupie ćwiczebnej w liczbie 70 godzin zegarowych na rok.

Reklama

W Szkole Podstawowej nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce prowadzone są dwa projekty dotyczące dodatkowych zajęć wychowania fizycznego, na które pozyskano finansowanie zewnętrzne (łącznie 42 000 zł):
- SKS (12 000 zł) - ogólnopolski program upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży realizowany w wymiarze 6 godzin w tygodniu finansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
-  Program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych (30 000 zł) – ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu skierowany do dzieci i młodzieży. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. Realizowany w szkole w wymiarze 10 godzin tygodniowo.

Reklama

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce po raz piąty przystąpiła do programu SKS w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży. Zajęcia odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. W SP 10 zorganizowane są 3 grupy: 2 grupy - piłka ręczna dziewcząt, 1 grupa - piłka nożna chłopców. W ramach programu SKS pozyskano 12 600 zł.

Odsłon: 4422
Komentarzy: 0
11:13, 08.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Trzecia liga zawita do Ostrołęki?

Trzecia liga zawita do Ostrołęki?

Dzisiaj o godz. 18;00 rozpocznie się najważniejszy mecz sezonu. Siatkarze SPS Volley Ostrołęka podejmą KPS II Siedlce w trzecim meczu drugiej fazy play-off. Po dwóch starciach jest remis 1:1 i najbliższy bój rozstrzygnie, która ekipa będzie mogła otwierać szampany z okazji awansu do III ligi.

Ale emocje! SPS Volley z wygraną

Ale emocje! SPS Volley z wygraną

Siatkarze z Ostrołęki pozostają w grze o III ligę. W drugim meczu drugiej rundy play-off pokonali po tie-breaku KPS II Siedlce. Ostatni mecz w sezonie odbędzie się w naszej hali. Na ten moment nie znamy terminu ani daty spotkania. Decydującą piłkę skończył Piotr Wojs.

SPS Volley przed najważniejszym zadaniem

SPS Volley przed najważniejszym zadaniem

Dzisiaj o godz. 20:00 siatkarze SPS Volley zagrają drugi mecz w drugiej rundzie fazy play-off o awans do III ligi. Podopieczni Arkadiusza Piasty będą chcieli zrewanżować ekipie KSP II Siedlce za porażkę 2:3 w premierowym boju. Zespół, który wygra dwa mecze będzie cieszył się z promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. Na ten moment siedlczanie prowadzą 1:0.

Czwarte miejsce kadetek Nike

Czwarte miejsce kadetek Nike

Podopieczne Dariusza Werpachowskiego walczyły w turnieju juniorek - April Wola Cup. Kadetki OTPS Nike Ostrołęka zajęły miejsce tuż za podium. W zmaganiach wzięło udział sześć ekip: Metro I i II Warszawa, UKS I i II Esperanto Warszawa oraz SMS Warszawa. Nasze siatkarki rywalizowały systemem "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów.

SPS Volley z przegraną

SPS Volley z przegraną

Podopieczni Arkadiusza Piasty po pięciosetowym boju przegrali z KPS II Siedlce w pierwszym spotkaniu drugiej rundy fazy play-off. Siatkarze SPS Volley Ostrołęka prowadzili 2:1 w setach, jednak kolejne dwie partie zakończyły się triumfem miejscowych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo