« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 13 czerwca 2021 r., imieniny Antoniego, Lucjana, Gracji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zyśk zmienił trenera i chce wygranej

Przemysław Zyśk już 10 kwietnia zmierzy się z Jose Luisem Castillo podczas Challenger's Boxing Night by GIA. Galę będzie można zobaczyć na TVP Sport już od godz. 20:50. Jakie jest nastawienie "Ostrołęckiego Tarana" przed starciem z zawodnikiem z Argentyny?  Dla naszego reprezentanta będzie to 15 pojedynek w zawodowym ringu.


Rozmowa z Przemysławem Zyśkiem, bokserem rodem z Ostrołęki
Nie mogę pozwolić sobie na porażkę
Jak forma?
- Jestem przygotowany jak nigdy wcześniej. Zrobiłem super formę. Zmienił mi się trener. Fiodor Łapin od nas odszedł i obecnie trenuję z Łukaszem Malinowskim. Powiem szczerze, że to chyba dobra decyzja. Pod wodzą nowego szkoleniowca czuję, że zwiększył mi się repertuar, nauczyłem się czegoś nowego. Nie poważam, że Łapin jest klasę wyżej od Malinowskiego. Nowy trener jest dużo młodszy, ma mniejsze doświadczenie, ale bardzo fajnie potrafi przekazać wiedzę. Czuję, że zrobiłem progres. Mam nadzieję, że zrobię bardzo fajną walkę. Mocno w to wierzę. 

Reklama

Jose Luis Castillo...
- Pierwsze skojarzenie to były zawodowy bokser z Meksyku, który swego czasu walczył z Floydem Mayweatherem. Zbieg okoliczności. Mój sobotni rywal nazywa się tak samo. Oglądałem jego jedną walkę. Wygrał przed czasem. Wiem, czego się po nim spodziewać. Jest fajny, luźny. Myślę, że wyjdzie do ringu i będzie udawał cwaniaczka. Boksował niby od niechcenia, nie spinał się do ciosów. Trafił gościa. Mnie tak nie trafi. Bardzo się zmieniłem od kiedy trenuję z Łukaszem. Mam ręce w górze. Wracają kiedy trzeba. Może to moje głupie gadanie przed walką, ale będę chciał udowodnić wszystkim, że czegoś nauczyłem. Dawno nie boksowałem i będę chciał pokazać, że warto na mnie stawiać.

Reklama

Czyli możemy spodziewać się piętnastej wygranej z rzędu?
- Zrobię wszystko co w mojej mocy, by właśnie tak się stało. Nie dopuszczam do głowy, że może być inaczej. Nie mogę pozwolić sobie na porażkę. Jeżeli chcę boksować jeszcze wyżej, powalczyć o "coś", muszę triumfować. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku będzie mi dane mierzyć się za granicą.

Reklama

Gala odbędzie się w Warszawie. Nie będziesz miał daleko...
- Dokładnie. Będę się mierzył w hotelu Hilton. Pojawię się w nim w piątek. Gdy walki miałem w innych miejscach, jechaliśmy w czwartek, by się zaadoptować, poznać miejsce, odpocząć. Teraz nie ma takiej potrzeby. W Hiltonie będę tuż po wadze. Zostanę tam na noc. Bóg wie, czy moja Zosia (córeczka - przyp. red.) dałaby mi pospać tuż przed walką. Będę miał kilkanaście godzin na odpoczynek. Wieczór przed bojem jest ciężki. Dużo się myśli o tym, co będzie na ringu. Mam tak, że boksuję przez sen. A odległość? Z Marek będę miał kilkanaście minut.

Odsłon: 1778
Komentarzy: 2
11:17, 09.04.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

MKKK z 15 medalami i złotem drużynowo. Prusiński najlepszy

MKKK z 15 medalami i złotem drużynowo. Prusiński najlepszy

Świetny występ ekipy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate podczas zawodów w Ełku na Pucharze Mazur. Ekipa sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca mierzyli się z karatekami z całej Polski, między innymi z: Warszawy, Mielna, Sandomierza czy Skarżyska-Kamiennej. Na mocno obsadzonym turnieju nasi wywalczyli 15 medali, co dało im pierwsze miejsce drużynowo.

Nakielski i Kołakowski ze złotem

Nakielski i Kołakowski ze złotem

Na warszawskich Włochach odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której udział wzięli karatecy z roczników 2010, 2011, 2012. W zawodach startowało około 130 przedstawicieli z 16 klubów. Reprezentanci Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate łącznie zdobyli siedem medali.

Święto karate w Ostrołęce (zdjęcia)

Święto karate w Ostrołęce (zdjęcia)

29 maja w hali widowiskowo-sportowej im. A. Gołasia w Ostrołęce odbyły się IX Mistrzostwa Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyoksuhin. Udział w turnieju wzięli zawodnicy na co dzień ćwiczący w 13 różnych miejscowościach, gdzie prowadzone są zajęcia karate. Sędzią głównym był sensei Artur Prusiński, zaś technicznym sensei Marian Zając.

Dwa złote medale Zuzi. Brązowa Maja

Dwa złote medale Zuzi. Brązowa Maja

1 czerwca zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer, Maja Szukiewicz, Antonina Szczubełek oraz Antoni Golan wzięli udział w zawodach pływackich w Warszawie z okazji Dnia Dziecka, które zgromadziły ponad 300 zawodniczek i zawodników z 12 klubów Mazowsza.

Paweł mistrzem. Sześć medali OKKK

Paweł mistrzem. Sześć medali OKKK

W Białymstoku odbył się V Międzynarodowy turniej karate kyokushin, w którym wystartowało ponad 300 zawodników z 26 klubów z całej Polski. Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 13 zawodników. Nasi przedstawiciele spisali się bardzo dobrze

» Wasze komentarze

:) @ 11:25, 09.04.2021r. IP: *.*.90.141

Kto przeprowadza wywiady z mojej Ostrołęki ?

Mateusz Połynka @ 13:37, 09.04.2021r. IP: *.*.125.105

ja Mateusz Połynka

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo