Niedziela, 9 maja 2021 r., imieniny Grzegorza, Bożydara, Karoliny

Narew II z wygraną 5:2, chociaż były problemy

Podopieczni Mariusza Sadłowskiego wygrali w Pniewie, pokonując miejscowy KS. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się niespełna 17-letni Damian Klec, o dwa lata starszy Aleksander Dmochowski oraz Przemysław Olbryś, który wrócił do klubu z Ostrołęki po pobycie w ASD Maniago we Włoszech. Dla Narwi II to szósta wygrana w sezonie w Klasie B.

Pierwsza połowa to popis młodzieży z Ostrołęki. W tym czasie zdołali trzykrotnie pokonać bramkarza miejscowych. Wynik otworzył Damian Klec, który huknął z rzutu wolnego z 23 metrów. Dla niego początek rundy jest wyśmienity. Niespełna 17-letni zawodnik w dwóch meczach zdobył pięć goli. Podwyższył Aleksander Dmochowski, wykorzystując rzut karny po faulu na Szymonie Szczepanku. Ten sam zawodnik trafił jeszcze raz z "wapna" po wcześniejszym faulu na sobie samym.

Gospodarze nie dali za wygrana i w ciągu nieco ponad kwadransu zmniejszyli straty do jednego gola. Za pierwszym razem wykorzystali rzut wolny, a następnie gracz miejscowych trafił głową po rzucie rożnym. Co więcej, KS Pniewo miało okazję na wyrównanie, jednak w sytuacji sam na sam przedstawiciel KS trafił w poprzeczkę.
Chwilę oddechu dał Łukasz Olbryś. 29-latek dostał piłkę od Dmochowskiego, zastawił się i uderzył w trudnej sytuacji. Kropkę nad "i" postawił Klec, kończąc dogranie w pole karne.

- W pierwszej połowie wykonaliśmy plan w stu procentach. Przed meczem założyliśmy sobie, że odcinamy się od juniorskiej piłki i gramy jak seniorzy. Przy wysokim prowadzeniu zapomnieliśmy o tym i w ciągu kilku minut straciliśmy dwa gole. Chyba było nam to potrzebne, bo szybki prysznic pozwolił na dużo lepszą grę i dwie bramki. Drużyna bardzo fajnie zareagowała na krytyczny moment i w dobrych nastrojach wracaliśmy do Ostrołęki - mówi Mariusz Sadłowski, opiekun Narwi II.

KS Pniewo - Narew II Ostrołęka 2:5 (0:3)
Bramki: 56', 62' - Klec 23', 78', Dmochowski 31' (k), 36' (k), Olbryś 70'.