Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

"Pif, paf" z PAF ekipy Sieradzkiego. Narew trzy punkty z Płońska zabiera

16. wygrana w sezonie. Ostrołęczanie przywieźli trzy punkty z Płońska. Podopieczni Andrzeja Sieradzkiego wygrali po trafieniach Kamila Jastrzębskiego i Michał Borkowski. Narew pozostała na drugim miejscu w tabeli, gdyż Żbik Nasielsk triumfował 4:1 na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Mazowiecka.

Nasi zaczęli bardzo dobrze. Już w 13 minucie gratulacje odbierał Kamil Jastrzębski, który głową sfinalizował Oleha Ochrimenki. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Po kwadransie mało brakowało, a Przemysław Olesiński zdobyłby swoją kolejną bramkę w sezonie. 30-latek był o centymetry, by trafić w piłkę po indywidualnej akcji Kevina Karwowskiego, który odebrał futbolówkę, przebiegł z nią niemal pół boiska ogrywając trzech rywali. W końcowej fazie centra była minimalnie niecelna.

W 63 minucie podwyższył i jak się później okazało, ustalił wynik zawodów Michał Borkowski, który po rzucie rożnym trafił do siatki. Chwilę wcześniej niecelnie uderzał Mateusz Nakielski. Ostrołęczanie mocno protestowali po akcji z początku drugiej połowy, gdzie ewidentnie faulowany w polu karnym był Olesiński, jednak gwizdek arbitra milczał. W końcowych minutach dwukrotnie o lepsze wykończenie mógł postarać się popularny "Oleś".-

Nasi kolejny mecz rozegrają w sobotę. O godz. 16:00 rozpoczną bój z Wkrą w Bieżuniu. Przeciwnicy zajmują miejsce w środku stawki w Klasie Okręgowej.

PAF Płońsk - Narew Ostrołęka 0:2 (0:1)
Bramki: Jastrzębski 13', Borkowski 64'.
Narew: Radczenko - Niedźwiecki, Borkowski, Ochrimenko, Karwowski, Drężewski (72' Dąbrowski), Strzeżysz, Ziemak, Jastrzębski, Olesiński (86' Kubeł), Nakielski (77' Bieńkowski).