« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Polała się krew. Marek Pietruczuk wrócił na ring

W minioną sobotę na warszawskim Torwarze odbyła się już 59. edycja Grandy na pieści. Po trzy i półletniej przerwie w startach na ring wrócił najbardziej utytułowany zawodnik klubu Victoria Ostrołęka - Marek Pietruczuk. Marek to między innymi mistrz Polski seniorów w boksie z 2017 roku. W sumie czterokrotnie zdobywał tytuł najlepszego w kraju.


 

- Ostatni raz Marka mieliśmy okazję oglądać w listopadzie 2017 roku w meczach bokserskich między reprezentacją Polski a Kanady. Przez kilka ostatnich lat Marek skupił się na pracy i nie miał warunków do treningu. Wrócił dwa miesiące temu do tego co kocha najbardziej, czyli rywalizacji na ringu. Start na Grandzie traktowaliśmy bardziej jako sprawdzenie formy i powolny powrót do rywalizacji. Dostaliśmy propozycję walki z aktualnym mistrzem Polski Dominkiem Kidą kategorii wagowej do 69 kg i podjęliśmy wyzwanie - mówi Daniel Zaręba, który prowadzi zawodnika wraz z Pawłem Czartoryskim.

Reklama

Niestety pod koniec drugiej rundy zawodnicy zderzyli się głowami i na Marka głowie pojawiło się rozcięcie przez które lekarz nie pozwolił na kontynuację walki. Do momentu przerwania walki Marek prowadził na punkty i prezentował się bardzo dobrze. - Jesteśmy pewni, że gdyby nie pechowe zderzenie głowami to ręka naszego zawodnika powędrowałaby w górę. Po tej walce jesteśmy przekonani, że Marka stać na rywalizację na najwyższym poziomie. Co do dalszych planów Marek Pietruczuk już wiemy, że wystąpi on we wrześniu na gali "Bieszczadzkiej Zadymie Bokserskiej" w Sanoku - dodaje.

Odsłon: 7396
Komentarzy: 1
14:49, 14.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ale będzie widowisko! Mariusz Piersa spotka się z Konradem Dziczkiem

Ale będzie widowisko! Mariusz Piersa spotka się z Konradem Dziczkiem

Najbliższa niedziela będzie stała pod znakiem Ligi Sportów Walki - Kurpiowska Kuźnia Mistrzów. W hali przy ul. Partyzantów 3 w Ostrołęce odbędzie się niemal 40 walk w formułach K1 i boksu. Rozpoczęcie ligi zaplanowane jest od godz 11:00. 

Dominik Gręda mistrzem kraju!

Dominik Gręda mistrzem kraju!

Znakomity występ podczas mistrzostw Polski MMA zanotował Dominik Gręda. Podopieczny Daniela Zaręby z Victorii Ostrołęka sięgnął po tytuł najlepszego w kraju w stolicy amatorskiego MMA, czyli w Sochaczewie. Nasz reprezentant mierzył się w kategorii juniorów do 84 kg.

Rewanż Łasiewickiego z Kopciem. Powalczy również były zawodnik Narwi

Rewanż Łasiewickiego z Kopciem. Powalczy również były zawodnik Narwi

1 października w Kleszczowie odbędzie gala HFO 10: Solpark II. Kibiców z Ostrołęki i powiatu najbardziej będzie interesowało starcie Karola Łasiewickiego, który zmierzy się z Mateuszem "Niedźwiedziem" Kopciem. Gala będzie transmitowana przez TVP Sport. 

Pietruczuk z triumfem

Pietruczuk z triumfem

Zawodnik Victorii Ostrołęka wygrał walkę podczas Warszawskiej Grandy na pięści, która odbyła się podczas największych targów fitness w Polsce - "FIWE". 12 września Marek Pietruczuk wzniósł ręce w geście triumfu.

Zyśk nie dał szans rywalowi. Walkę oglądała Zosia

Zyśk nie dał szans rywalowi. Walkę oglądała Zosia

17. wygrana Przemysława Zyśka w zawodowym ringu. "Ostrołęcki Taran" nie dał szans rywalowi reprezentantowi Nikaragui. David Bency był tłem dla 29-latka. Walka skończyła się w piątej rundy. 

» Wasze komentarze

Kibic @ 09:52, 15.06.2021r. IP: *

Interesuje się boksem a nigdy nie słyszałem o tego typu eventach.. Ktoś coś?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo