Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Narew u bram raju! 35. gol "Olesia"

Graczom z Ostrołęki brakuje trzech punktów, by wywalczyć awans do IV ligi. W sobotę podopieczni Andrzeja Sieradzkiego wybrali się do Nowego Miasta, by zmierzyć się z Soną. Po wyrównanym boju Narew podzieliła się punktami. Jedynego gola dla naszych zdobył Przemysław Olesiński. Miejscowi wyrównali po rzucie karnym.

Nasi piłkarze od początku dążyli do zdobycia gola. Blisko szczęścia był Bartłomiej Ziemak i Mateusz Nakielski. Nie udało się. W 22 minucie akcję lewą stroną zakończył uderzeniem Przemysław Olesiński. Bramkarz gości był górą. Chwilę później kontuzji doznał Kevin Karwowski. Zastąpił go Konrad Drężek, który i tak nie dotrwał do końcowego gwizdka ze względu na uraz, z którym zmaga się od dłuższego czasu.

W 28 minucie wynik otworzył Przemysław Olesiński. Dla niespełna 31-letniego napastnika było to 35. trafienie w sezonie. "Oleś" pospieszył z dobitką uderzenia Ziemaka. Bohaterem kolejnych minut był Andrij Radczenko, który obronił uderzenie jednego z miejscowych.

Po zmianie stron Sona jeszcze mocniej zaatakowała. Piotr Dąbrowski wyjaśnił sytuację po strzale zawodnika gospodarzy i dobrej obronie Radczenki. W 55 minucie golkiper Narwi ponownie był górą. Tym razem obronił sytuację sam na sam. W 83 minucie nie miał szans. Sędzia wskazał na "jedenastkę" za zagranie ręką. Protesty ostrołęczan na nic się zdały.

Czerwona kartka Wiskiego
W 44 minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Piotr Wiski, czyli...trener bramkarzy.

Sona Nowe Miasto - Narew Ostrołęka 1:1 (0:1)
Bramka: 83' - Olesiński 28'.

Już 26 czerwca ostrołęczanie podejmą Iskrę Krasna. Czy tuż przed godz. 19 wystrzelą szampany? Do zwycięstwa Klasy Okręgowej naszym potrzebne jest zwycięstwo, biorąc pod uwagę również triumf Żbika Nasielsk, który dzisiaj wygrał 4:1 z Kryształem Glinojeck. Zawodnicy Narwi będą mieli wszystko w swoich nogach i głowach. Żbik zagra w najbliższą sobotę o godz. 13:00.