« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 października 2021 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pokonali Supraśl

Kolejne wyznawanie z Orionem zostało zrealizowane. Spływ kajakowy Supraśl Challenge odbył się w upalną sobotę i składał się z sześciu załóg. W sumie śmiałkowie pokonali około 90 km, zaś długość rzeki Supraśl wynosi 108,3 km. 11 osób wystartowało w miejscowości Radunin i skończyli wyzwanie na wprost wsi Złotoria.


- Start był jak zawsze ok. godz. 5:00 z pierwszymi promieniami słońca. Pogoda sprzyjała i rozgrzewała do czerwoności. Z godziny na godzinę słońce przygrzewało i zmęczenie dawało się we znaki. Grupa rekreacyjna zrezygnowała po pokonaniu ok. 28 km, natomiast zaawansowana dotarła do końca, ciesząc się pięknym zachodem słońca. Każdy z uczestników był zadowolony, bo z Orionem satysfakcja zawsze jest gwarantowana. Już czekamy na kolejny spływ - mówi Robert Niedzwiecki, jeden z organizatorów spływu.

Reklama

Supraśl to prawobrzeżny dopływ Narwi o charakterystyce nizinnej, dawniej nazywana Sprząślą. Przepływa przez Puszczę Knyszyńską, Gródek, miejscowość Supraśl, Wasilków i Białystok. Rzeka jest przyjemna do płynięcia, niemniej jednak ilość sztucznych przeszkód regulujących rzekę jest dość uciążliwa. W takich miejscach trzeba przenieść kajak. Miejscami bardzo wąska i zarośnięta trzcinami oraz roślinnością wodną. Ma to swój niepowtarzalny klimat. Przez cały odcinek ciągną się lasy i łąki. Dzięki doskonałej przezroczystości wody można obserwować bujnie rozwiniętą roślinność wodną, ryby oraz zależnie od pory roku, liczne ptaki, których większość reprezentuje gatunki chronione.

Odsłon: 3976
Komentarzy: 0
13:22, 22.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zuzia z brązowym medalem w Ciechanowie 

Zuzia z brązowym medalem w Ciechanowie 

W minioną sobotę na pływalni MOSiR Ciechanów ponad 250 zawodniczek i zawodników rywalizowało w PowerSwim Ciechanów 2021 "Każdy Pływać Chce". W porannym bloku UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała grupa zdolnych pływaków: Zuzanna Zecer, Antonina Szczubełek, Natalia Skórzewska oraz Antoni Golan.

Ostrołęczanie na podium

Ostrołęczanie na podium

Regaty pod nazwą Twister Cup odbyły się na jeziorze Kisajno na zakończenie sezonu żeglarskiego w firmie NaCzarter.pl. Do rywalizacji przystąpiły 33 załogi, praktycznie z całego kraju.

Dwa medale Zuzi w Lublinie

Dwa medale Zuzi w Lublinie

Zawodnicy UKS Piątka Ostrołęka na pięknym basenie Aqua Lublin uczestniczyli w jubileuszowych zawodach pływackich na 10-lecie programu Od Młodzika Do Olimpijczyka. Oprócz uprawnionych do startu roczników (2008-2013), możliwość udziału otrzymali także zawodniczki i zawodnicy, którzy w przeszłości startowali w cyklu OMDO.  

WOPR-OS Ostrołęka z sukcesami. Nakielski z trzema złotami. Mierzejewski i Wiśniewski z wicemistrzostwami

WOPR-OS Ostrołęka z sukcesami. Nakielski z trzema złotami. Mierzejewski i Wiśniewski z wicemistrzostwami

W zakończonych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Castellon de la Plana zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka osiągnęli bardzo dobre wyniki. Podopieczni Dariusza Małkowskiego w Hiszpanii stawali na podium. 

Pierwsze medale Zuzi

Pierwsze medale Zuzi

Młodzi pływacy UKS Piątka Ostrołęka po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie uczestniczyli w IV Ogólnopolskich zawodach pływackich o Puchar Ursusa w Warszawie, które zgromadziło 90 zawodniczek i zawodników z 11 klubów. Reprezentacja z Ostrołęki składała się z czwórki pływaków: Zuzia Zecer, Maja Szukiewicz, Tosia Szczubełek i Antoni Golan.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo