« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siódemka w rozjazdach i z dobrymi wynikami

W minionym tygodniu zawodnicy i zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka startowali w kilku miejscach w Polsce. Lekkoatleci z naszego miasta zaprezentowali się naprawdę dobrze. 


 

Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło wzięły udział w silnie obsadzonym mityngu w Aleksandrowie Łódzkim. Nikolina w trójskoku skoczyła 11,40 m i zajęła siódme miejsce. Wystartowała także w skoku w dal, osiągając wynik 4,75 m. W tym samym konkursie Wiktoria Pyskło miała 4,88 m.

Reklama

Ekipa Siódemki wzięła udział w II Memoriale Marka Zarychty w Płocku. Tu najlepiej wypadła Wiktoria Pyskło, wygrywając konkurs trójskoku z wynikiem 10,76 m. Piąty w biegu na 100 m młodzików był Szymon Sala, który w eliminacjach przebiegł ten dystans w czasie 14,33 s, a w finale 14,63 s. W obu przypadkach zawodnicy biegli pod wiatr osiągający prędkość prawie 3m/s. Piąta w biegu na 800 m była Martyna Budziłek z czasem 2:16,44 s. Na tym samym dystansie Izabela Marcińczyk osiągnęła czas 2:30,14 s, a Małgorzata Wierzbowska 2:31,88 s.

Reklama

Następnego dnia Siódemka wystartowała w mityngu w Białymstoku. Okazało się, że start na 800 m w sobotę w Płocku był tylko „przetarciem” dla grupy trenera Dąbrowskiego. Dziewczyny pobiegły w stolicy Podlasia na 1500 m. Martyna Budziłek bezapelacyjnie wygrała ten bieg poprawiając o ponad 8 sekund swój rekord życiowy, który wynosi teraz 4:36,47 s. Rekord życiowy poprawiła także szósta na mecie Izabela Marcińczyk – 5:09,10 s. Siódme miejsce zajęła Małgorzata Wierzbowska, dla której był to debiut na tym dystansie – 5:16,76 s.

Reklama

W Białymstoku prócz Martyny miejsca na podium zajęli także druga w trójskoku Wiktoria Pyskło – 10,77 m oraz trzeci na 600 m młodzików Szymon Sala – 1:45,47 s (rekord życiowy).

 

Odsłon: 4562
Komentarzy: 1
19:53, 22.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Budziłek najszybsza

Budziłek najszybsza

W Warszawie odbył się miting lekkoatletyczny. W zmaganiach wzięły udział trzy zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka. Martyna Budziłek okazała się najszybsza.

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików przedstawiciele UKS Siódemka Ostrołęka. W sumie klub do rywalizacji wystawił trójkę lekkoatletów. Efekt? Trzy medale.

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do lat 16 w lekkiej atletyce. UKS Clan Ostrołęka reprezentowało trzech zawodników: Paweł Goździewski, Wiktor Wołosz i Konrad Dzwonkowski. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ciągłych opadów deszczu i temperatury oscylującej w okolicach 10° C, pełne medali i nowych rekordów życiowych starty w Ciechanowie podczas Mistrzostw Mazowsza do lat 16 zanotowali na swoim koncie reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Bardzo dobry start na zakończenie sezonu zaliczyła Magdalena Żebrowska. 25-latka pochodząca z Lelisa wzięła udział w drugiej edycji Kip Keino Classic, który odbył się w stolicy Kenii w Nairobi. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, a obecnie reprezentująca barwy AZS AWF Katowice wywalczyła drugie miejsce.

» Wasze komentarze

pietja @ 23:07, 22.06.2021r. IP: *

755 fajna niunia

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo