« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 7 lipca 2022 r., imieniny Estery, Metodego, Kiry

Moja Ostrołęka

Aktualności

Siódemka w rozjazdach i z dobrymi wynikami

W minionym tygodniu zawodnicy i zawodniczki UKS Siódemki Ostrołęka startowali w kilku miejscach w Polsce. Lekkoatleci z naszego miasta zaprezentowali się naprawdę dobrze. 


 

Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło wzięły udział w silnie obsadzonym mityngu w Aleksandrowie Łódzkim. Nikolina w trójskoku skoczyła 11,40 m i zajęła siódme miejsce. Wystartowała także w skoku w dal, osiągając wynik 4,75 m. W tym samym konkursie Wiktoria Pyskło miała 4,88 m.

Reklama

Ekipa Siódemki wzięła udział w II Memoriale Marka Zarychty w Płocku. Tu najlepiej wypadła Wiktoria Pyskło, wygrywając konkurs trójskoku z wynikiem 10,76 m. Piąty w biegu na 100 m młodzików był Szymon Sala, który w eliminacjach przebiegł ten dystans w czasie 14,33 s, a w finale 14,63 s. W obu przypadkach zawodnicy biegli pod wiatr osiągający prędkość prawie 3m/s. Piąta w biegu na 800 m była Martyna Budziłek z czasem 2:16,44 s. Na tym samym dystansie Izabela Marcińczyk osiągnęła czas 2:30,14 s, a Małgorzata Wierzbowska 2:31,88 s.

Reklama

Następnego dnia Siódemka wystartowała w mityngu w Białymstoku. Okazało się, że start na 800 m w sobotę w Płocku był tylko „przetarciem” dla grupy trenera Dąbrowskiego. Dziewczyny pobiegły w stolicy Podlasia na 1500 m. Martyna Budziłek bezapelacyjnie wygrała ten bieg poprawiając o ponad 8 sekund swój rekord życiowy, który wynosi teraz 4:36,47 s. Rekord życiowy poprawiła także szósta na mecie Izabela Marcińczyk – 5:09,10 s. Siódme miejsce zajęła Małgorzata Wierzbowska, dla której był to debiut na tym dystansie – 5:16,76 s.

Reklama

W Białymstoku prócz Martyny miejsca na podium zajęli także druga w trójskoku Wiktoria Pyskło – 10,77 m oraz trzeci na 600 m młodzików Szymon Sala – 1:45,47 s (rekord życiowy).

 

Odsłon: 5879
Komentarzy: 1
19:53, 22.06.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dąbrowski to zrobił! Przemek na najwyższym stopniu podium

Dąbrowski to zrobił! Przemek na najwyższym stopniu podium

Przemysław Dąbrowski wygrał Reso Suwałki Półmaraton.. 33-latek rodem z Borawego jest reprezentantem KS Prefbet Sonarol Łomża. Triumfował z czasem 1:06,13 s. - To zwycięstwo było moim marzeniem - mówi.

170 cm Dobkowskiej. 207 cm Moszczyńskiego

170 cm Dobkowskiej. 207 cm Moszczyńskiego

Udane zawody mają na koncie przedstawiciele z naszego terenu podczas Opolskiego Festiwalu Skoków. Wśród kobiet zaprezentowała się Aleksandra Dobkowska, która jest podopieczną Bartosza Witkowskiego. W stawce mężczyzn pojawił się Sebastian Moszczyński.

Dziadak z 'życiówką' i drugim miejscem. Dobre wyniki Julii i Wiktorii Pyskło

Dziadak z "życiówką" i drugim miejscem. Dobre wyniki Julii i Wiktorii Pyskło

Reprezentantki Siódemki Ostrołęka mają za sobą start w Aleksandrowie Łódzkim. Nikola Dziadak, Wiktoria Pyskło oraz Julia Pyskło mogą być z siebie zadowolone.

Ewa Bartosik multimedalistką i rekordzistką kraju!

Ewa Bartosik multimedalistką i rekordzistką kraju!

Zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka wzięła udział w Mistrzostwa Polski Masters, które odbyły się w Toruniu. Ewa Bartosik okazała się gwiazdą zmagań na krajowym podwórku.

Złoto i srebro Pierzchały. Bożomańska z brązem (zdjęcia)

Złoto i srebro Pierzchały. Bożomańska z brązem (zdjęcia)

18 czerwca 2022 w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce. Mistrzostwa zgromadziły bardzo licznie zawodników z całego kraju. Wzięło udział ponad 500 osób. Najstarszy uczestnik miał niespełna 90 lat. Dla trójki naszych reprezentantów zmagania były debiutem. 

» Wasze komentarze

pietja @ 23:07, 22.06.2021r. IP: *

755 fajna niunia

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo