« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Prusik i Kubeł nagrodzili Żebrowską. 25-latka leczy kontuzję

(fot. Antoni Kustusz)

Podczas XXVIII Sesji Rady Gminy Lelis pojawił się niecodzienny gość. Magdalena Żebrowska odebrała gratulacje oraz nagrody za dumne reprezentowanie swojej rodzinnej miejscowości na zawodach lekkoatletycznych w kraju i w Europie. Niedawno wraz z reprezentacją Polski wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Europy. Rywalizacja odbyła się w Chorzowie na Stadionie Śląskim.


25-latka w maju oddała bardzo daleki skok w dal podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. W Lublinie zanotowała aż 6,71 m. Podczas zawodów w Chorzowie skoczyła 6,58 m, co dało jej drugie miejsce w stawce. Wygrała Niemka Maryse Luzolo, która uzyskała o 3 centymetry lepszy wynik od Polki. W pozostałych próbach lekkoatletka rodem z Lelisa skoczyła: 6,16 m, 6,12m, zaś ostatnie podejście było spalone.

Reklama

- Spodziewałam się zaproszenia, bo wójt gminy Lelis śledzi moje osiągnięcia i już wcześniej rozmawialiśmy na temat spotkania. To bardzo miłe. Poczułam się wyróżniona i doceniona przez lokalny samorząd. Zostałam zaproszona na wyjątkowe wydarzenie, na które przybyły ważne osobistości z gminy i powiatu. Miałam okazję osobiście podziękować również staroście ostrołęckiemu Stanisławowi Kubłowi za poprzednie nagrody. Od włodarza naszej gminy Stefana Prusika otrzymałam nagrodę w postaci sprzętu sportowego, a poza tym starosta przyznał mi nagrodę pieniężna - mówi Magdalena Żebrowska.

Reklama

Zawodniczka reprezentująca barwy AZS AWF Katowice przyznaje, że miło jest wrócić w rodzinne strony. - Wiem, że mam tutaj wielu kibiców i to wyjątkowe uczucie, gdy jestem tak ciepło przywitana i doceniona słowami uznania. Poza tym mogę odpocząć w spokojnym miejscu, tym bardziej, że teraz podczas leczenia kontuzji naderwanego rozścięgna podeszwowego jest to konieczne. Potrzebuję jeszcze kilku tygodniu, żeby stopa wróciła do pewnej sprawności, więc kilka dni w domu umiliło mi rekonwalescencję - dodaje.

Odsłon: 5689
Komentarzy: 0
09:40, 02.07.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Budziłek najszybsza

Budziłek najszybsza

W Warszawie odbył się miting lekkoatletyczny. W zmaganiach wzięły udział trzy zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka. Martyna Budziłek okazała się najszybsza.

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików przedstawiciele UKS Siódemka Ostrołęka. W sumie klub do rywalizacji wystawił trójkę lekkoatletów. Efekt? Trzy medale.

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do lat 16 w lekkiej atletyce. UKS Clan Ostrołęka reprezentowało trzech zawodników: Paweł Goździewski, Wiktor Wołosz i Konrad Dzwonkowski. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ciągłych opadów deszczu i temperatury oscylującej w okolicach 10° C, pełne medali i nowych rekordów życiowych starty w Ciechanowie podczas Mistrzostw Mazowsza do lat 16 zanotowali na swoim koncie reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Bardzo dobry start na zakończenie sezonu zaliczyła Magdalena Żebrowska. 25-latka pochodząca z Lelisa wzięła udział w drugiej edycji Kip Keino Classic, który odbył się w stolicy Kenii w Nairobi. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, a obecnie reprezentująca barwy AZS AWF Katowice wywalczyła drugie miejsce.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo