« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 25 września 2021 r., imieniny Aurelii, Kleofasa, Władysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Grzeszczyk królową dysku. "Jestem w totalnym szoku"

Znakomity wynik Karoliny Grzeszczyk. Zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka wywalczył złoty medal podczas 53. PZLA Mistrzostw Polski do lat 18 we Włocławku. 17-latka rodem z Ostrołęki okazała się najlepsza w konkursie rzutu dyskiem. Podopieczna Katarzyny i Konrada Szusterów w drugiej próbie uzyskała 40,17 m. Grzeszczyk okazała się najlepsza w gronie dwunastu zawodniczek.


Rozmowa z Karoliną Grzeszczyk, mistrzynią Polski w rzucie dyskiem
Jestem w totalnym szoku
Wierzysz w to, co się stało?
- Nie. Jestem w totalnym szoku, ponieważ był to bardzo ciężki sezon. Mi w mistrzostwach kraju udało się sięgnąć po złoto. To coś fantastycznego! Nie mogę uwierzyć, że mam tytuł najlepszej!

Reklama

Jakie emocje towarzyszyły podczas konkursu?
- Ogromne i zmienne. Próbne rzuty niekoniecznie mi się podobały. Trzecia próba była już bardzo dobra. Sam konkurs? Pierwsze podejście było stabilne. Chciałam zaliczyć odległość, a to co się wydarzyło później jest czymś niesamowitym.

Pobiłaś rekord życiowy. Taki był plan?
- Kilka ostatnich miesięcy spędziłam na solidnym treningu. Przed samymi mistrzostwami byłam na obozie, gdzie moi trenerzy włożyli bardzo dużo trudu, aby mnie porządnie przygotować do zawodów. Jaki mamy efekt? Znakomity!

Wcześniej nie było tak różowo. Dlaczego?
- Na mitingach nie potrafiłam odpowiednio się zmotywować. Tutaj we Włocławku miałam wsparcie i przede wszystkim luz. To bardzo pomogło.

Reklama

Komu dedykujesz złoto?
- Szkoleniowcom: Katarzynie i Konradowi Szusterom. Mistrzostwo kraju to ich wielka zasługa. Medal dedykuję również rodzicom oraz wszystkim, którzy mi kibicowali.

Odsłon: 4675
Komentarzy: 5
20:14, 30.07.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Budziłek najszybsza

Budziłek najszybsza

W Warszawie odbył się miting lekkoatletyczny. W zmaganiach wzięły udział trzy zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka. Martyna Budziłek okazała się najszybsza.

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Roicka z dwoma medalami. Sala i Mrozek na piątek pozycji

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podczas Mistrzostw Mazowsza Młodzików przedstawiciele UKS Siódemka Ostrołęka. W sumie klub do rywalizacji wystawił trójkę lekkoatletów. Efekt? Trzy medale.

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

Goździewski piąty i z rekordem klubu. Dobry występ Wołosza i Dzwonkowskiego

W Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza do lat 16 w lekkiej atletyce. UKS Clan Ostrołęka reprezentowało trzech zawodników: Paweł Goździewski, Wiktor Wołosz i Konrad Dzwonkowski. Wszyscy spisali się bardzo dobrze.

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Dwa złota Miłosza, jedno Oliwii. Srebro Igora, a brąz Michała

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, ciągłych opadów deszczu i temperatury oscylującej w okolicach 10° C, pełne medali i nowych rekordów życiowych starty w Ciechanowie podczas Mistrzostw Mazowsza do lat 16 zanotowali na swoim koncie reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka.

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Przygoda życia Magdaleny Żebrowskiej

Bardzo dobry start na zakończenie sezonu zaliczyła Magdalena Żebrowska. 25-latka pochodząca z Lelisa wzięła udział w drugiej edycji Kip Keino Classic, który odbył się w stolicy Kenii w Nairobi. Wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, a obecnie reprezentująca barwy AZS AWF Katowice wywalczyła drugie miejsce.

» Wasze komentarze

Geniek Madrak @ 20:25, 30.07.2021r. IP: *.*.171.72

Moje gratulacje za ten złoty medal i nie tylko, przede wszystkim za upór w treningach i za wszystkie osiągnięcia.

Adam @ 21:08, 30.07.2021r. IP: *

Gratulacje! Złoty medal to zawsze ciężka praca zawodnika i trenera!
Duma mnie rozpiera, że mamy w Ostrołęce takie talenty!
Brawo OKLA!

Tata @ 21:20, 30.07.2021r. IP: *.*.33.233

Razem z mamą gratulujemy. Nareszcie pękło te upragnione 40m. Wygrana w takim stylu. Brawo, brawo... Dziękujemy, że umiesz udźwignąć i pogodzić tak wiele obowiązków.

Kolega z siłowni @ 10:15, 31.07.2021r. IP: *.*.168.137

Karolina wielkie gratulacje! Super wynik, zarówno Ty jak i rodzice możecie być dumni z tego osiągnięcia. Tak trzymaj!

Markowscy @ 16:04, 31.07.2021r. IP: *.*.33.12

Gratulujemy sukcesu.Brawo!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo