« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 maja 2022 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwudniowa zabawa w Rzekuniu z rowerami w tle (zdjęcia)

W miniona sobotę i niedzielę na obiekcie PumpTrack Rzekuń odbyła się impreza pod nazwą "Rzekuń Pump Tour". Wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak zaprosił młodzież i dorosłych na warsztaty rowerowe oraz na zawody. Szkolenie i zawody koordynował i przeprowadził wicemistrz Polski w enduro Mateusz Baliński.W sobotę kilka minut po 10. Wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak otworzył oficjalnie wydarzenie, witając wszystkich uczestników. Życzył jak najmniej wywrotek i jak najwięcej zdobytej wiedzy z techniki jazdy po torze. Instruktor Mateusz bardzo skrupulatnie doglądał wykonywanych ćwiczeń przez młodych uczniów. Szkolenia były prowadzone w grupach. W trakcie wydarzenia czynny był nieodpłatny serwis rowerowy dla wszystkich chętnych.

Reklama

 Na koniec sobotniego szkolenia można było sprawdzić się w kilkukrotnym przejeździe po pump tracku oraz testować rowery znanej marki. Przed godziną 17. zakończył się pierwszy dzień szkolenia, w którym wzięło ponad 40 osób.

W niedzielę od godziny 10 uruchomiono biuro zawodów, w którym można było zapisać się na zawody, na PumpTrack`u i na wyścig MTB, na RowerParku w Czarnowcu. Impreza towarzysząca - wyścig na trasie XC rozpoczął się o godz. 11 a dekoracji zwycięzców dokonano przy "Pump bicyklu" na PumpTrack`u. Od godz. 13 rozpoczęły się zawody na torze dla wszystkich zarejestrowanych uczestników. 

Pierwsze były jazdy kwalifikacyjne. Każdy zawodnik otrzymał możliwość przejazdu jednego pełnego okrążenia. Eliminacje wygrywał i przechodził do kolejnego etapu zawodnik, który "wykręcił" najkrótszy czas. Następnie podczas rozgrywek pucharowych przeprowadzane były wyścigi na dochodzenie. W tych wyścigach były największe emocje, bo niektóre pary potrafiły przejechać ponad 10 okrążeń wyczerpującego wyścigu. Zwycięzcą zostawał zawodnik, który dogonił zawodnika ruszającego z przeciwległego startu na torze.

Reklama

Wyniki rywalizacji
Kids 
1. Paweł Raichenbach
Junior 
1. Cezary Jakacki 
2. Olaf Zalewski
3. Mateusz Michalik
4. Szymon Struniawski
5. Daniel Chorąży 
6. Kacper Szok
Masters
1. Wojciech Nosek 
2. Marek Karczewski
3. Norbert Siemiątkowski
4. Paweł Michalik
Pro 
1. Szymon Nosek 
2. Tobiasz Kaczmarczyk 
3. Wiktor Wojciechowski
4. Karol Płodzich 
5. Kamil Pliszka
6. Mateusz Jankowski

Podczas oficjalnego zakończenia dwudniowej imprezy wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak podziękował organizatorom i zawodnikom za liczny udział w wydarzeniu. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczono wszystkim uczestnikom zawodów.
Organizatorami szkolenia i zawodów byli: Mateusz Baliński - wicemistrz Polski w enduro, Bialsko-Biała, Xtreme Sport w Ostrołęce - Wojciech Nosek, Klub Kolarski 24h - Marek Karczewski, gmina Rzekuń. Impreza została dofinansowana ze środków gminy Rzekuń.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Zawody PumpTrack Rzekuń

Więcej zdjęć: Zawody PumpTrack Rzekuń

Zobacz zdjęcia:
II dzień zawodów na Pumptrucku w Rzekuniu

Więcej zdjęć: II dzień zawodów na Pumptrucku w Rzekuniu

Reklama

Odsłon: 7649
Komentarzy: 6
14:03, 24.08.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

II Mistrzostwa Kurpi w Kolarstwie MTB (zdjęcia, wideo)

II Mistrzostwa Kurpi w Kolarstwie MTB (zdjęcia, wideo)

W niedzielę w Kadzidle odbyły się II Mistrzostwa Kurpi w Kolarstwie MTB. Wyścigi odbyły się pod honorowym patronatem wójta gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego.

II Mistrzostwa Kurpi w Kolarstwie MTB. Weźmiesz udział?

II Mistrzostwa Kurpi w Kolarstwie MTB. Weźmiesz udział?

3 kwietnia w Kadzidle odbędą się II Mistrzostwa Kurpi w Kolarstwie MTB. Wyścig odbędzie się pod honorowym patronatem wójta gminy Kadzidło Dariusza Łukaszewskiego. Początek o godz. 10:00. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy kochają jazdę na rowerze! Start nastąpi przy Skansenie Kurpiowskim przy ul. Słonecznej.

Ale było ściganie! (zdjęcia, wideo)

Ale było ściganie! (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski KK24h był organizatorem VI Wyścigu Noworocznym - Strefa Teodorowska - runda 3,5 km. Zmagania odbyły się 2 stycznia. Starcie pojawiło się kilkadziesiąt śmiałków, którzy zimą wsiedli na rower i ścigali się w gminie Rzekuń.

Wsiądź na rower 2 stycznia. Karczewski wykorzysta prezent spod choinki

Wsiądź na rower 2 stycznia. Karczewski wykorzysta prezent spod choinki

Klub Kolarski KK24h zaprasza do udziału w VI Wyścigu Noworocznym - Strefa Teodorowska - runda 3,5 km. Zmagania odbędą się 2 stycznia, początek o godz. 12:00. Właśnie wtedy wystartuje szósty kolarski wyścig noworoczny. 

Wsiądź na rower 2 stycznia

Wsiądź na rower 2 stycznia

Klub Kolarski KK24h zaprasza do udziału w VI Wyścigu Noworocznym - Strefa Teodorowska - runda 3,5 km. Zmagania odbędą się 2 stycznia, początek o godz. 12:00. Właśnie wtedy wystartuje szósty kolarski wyścig noworoczny. 

» Wasze komentarze

? @ 14:37, 24.08.2021r. IP: *.*.27.19

Kto się tam bawił?
Organizatorzy?
Bo zainteresowanych garstka.

Podziwiać tych redaktorów należy za fantazje

T @ 18:03, 24.08.2021r. IP: *.*.156.136

A ciebie podziwiać za ilość wylanego jadu, współczuję choroby.

Do @ 20:04, 24.08.2021r. IP: *.*.239.155

Prawda boli , bawi się organizator który jest na garnuszku gminy. Pogratulować !

A @ 07:52, 25.08.2021r. IP: *.*.168.2

Byłem widziałem, wiec nie pisz ze garstka ,bo ludzi było i swietnie się bawili , super impreza oby wiecej takich :D

do ? @ 07:55, 25.08.2021r. IP: *.*.168.2

A ile ci płacą żebyś wypisywał te brednie pod każdym artykułem z Rzekunia i okolic? ubaw po pachy :D

tata @ 14:00, 25.08.2021r. IP: *.*.157.90

Super!
Chcemy więcej takich imprez!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo