« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 października 2021 r., imieniny Marcina, Rafała, Arety

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ten Dąbrowski jest niesamowity! Nasz człowiek otarł się o medal!

Znakomity wynik Przemysława Dąbrowskiego podczas mistrzostw Polski w półmaratonie. 32-latek dotarł na metę w Bydgoszczy jako czwarty zawodnik w kraju. Nasz zawodnik przegrał brązowy medal o zaledwie pięć sekund z Dariuszem Boratyńskim. Mistrzem został Damian Kabat, zaś srebro wywalczył Adam Głogowski.


 

- Dla mnie to był bieg życia. Tak mogę podsumował start w Bydgoszczy. Moim celem była walka o najlepsza "szóstkę", a wyszło tak, że otarłem się o medal, przegrywając na finiszu zawodnikiem z Wrocławia. Do tego dołożyłem nowy rekord życiowy poprawiony o ponad minutę i moje marzenie zostało zrealizowane bo nabiegałem 1:06:00 s. Mam nadzieję, że po weryfikacji nieoficjalnych wyników ten czas będzie lepszy i zostanie złamana magiczna jak dla mnie granica - mówi Przemysław Dąbrowski.

Reklama

32-latek przyznaje, że tak naprawdę nie wiedział, na co było go stać. - Miałem różne zawirowania w treningu, ale wyszło po prostu niesamowicie. Cały dystans pobiegłem równo i to dało, że z każdym kilometrem mijałem kolejnych zawodników i zbliżyłem się na 20 km do zawodnika biegnącego na trzeciej pozycji. Ostatni kilometr to walka o podium. Niestety przegrałem, ale w tych zawodach wygrałem podwójnie. Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję wszystkim za wiarę we mnie. Jestem dumny, że mogę reprezentować mój region, gminę, powiat na arenach krajowych - dodaje.

Odsłon: 5542
Komentarzy: 4
14:08, 17.09.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Bieg Kolejarza już po raz szósty

Bieg Kolejarza już po raz szósty

Blisko dwieście zawodniczek i zawodników znalazło się na liście startowej VI Biegu Kolejarza na osiedlu Stacja. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Uczniowski Klub Sportowy Mag ponownie zaprosił mieszkańców miasta do wspólnej rywalizacji.

Budziłek najlepsza w Olsztynie

Budziłek najlepsza w Olsztynie

W minioną sobotę ruszyła IX edycja zorganizowanych w kilku miastach Polski cyklu pięciu biegów przełajowych na dystansie 5 km pod wspólna nazwą CityTrial. W ramach tego cyklu w Olsztynie wystartowała Martyna Budziłek, która osiągając czas 18 minut 38 sekund zwyciężyła w kategorii kobiet.

Pobiegnij 11 listopada. Ruszyły zapisy!

Pobiegnij 11 listopada. Ruszyły zapisy!

Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej wraz z MOSiR-em w Puławach, Radą i Urzędem Miasta Puławy, Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach zapraszają wszystkich do udziału w XXXI Ogólnopolskich Biegach Niepodległości, które odbędą się 11 listopada.

Budziłek najlepsza w Olsztynie

Budziłek najlepsza w Olsztynie

Po serii startów na 800 m na stadionie i starcie na 4 km w przełaju najlepsza zawodniczka UKS Siódemka Ostrołęka Martyna Budziłek postanowiła sprawdzić się w zupełnie innej konkurencji wytrzymałościowej. W niedzielę zadebiutowała w V Ukiel Olsztyn Półmaratonie. Debiut wypadł okazale.

Przemek Dąbrowski z drugim miejscem

Przemek Dąbrowski z drugim miejscem

Kolejny sukces Przemysława Dąbrowskiego podczas 9 PKO Rzeszów Maraton. 32-latek z naszego powiatu dotarł na metę w stolicy Podkarpacia jako drugi zawodnik w całej stawce. Lubi tam się pojawiać. To piąty start w Rzeszowie i piąte podium. Do zwycięzcy stracił zaledwie osiem sekund.

» Wasze komentarze

Ppp @ 14:34, 17.09.2021r. IP: *.*.236.41

Super. 32 lata a ty dalej sie mocno rozwijasz

MAREK @ 14:39, 17.09.2021r. IP: *.*.156.162

GRATULACJE, SZACUNEK

Trenerka @ 15:24, 17.09.2021r. IP: *.*.186.164

Piękny wynik i miejsce gratulują

Kibic @ 16:11, 17.09.2021r. IP: *.*.68.80

Przemek Wielkie gratulacje !

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo