Niedziela, 5 maja 2024 r., imieniny Ireny, Waldemara, Piusa

Zaczął "Pawko", skończył "Dede". Lider mieszka w Baranowie

Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo piłkarzy Świtu Baranowo. Podopieczni Damiana Dąbrowskiego ograli 3:1 WKS Mystkówiec Stary i wskoczyli na pozycję lidera Klasy B. - Cieszą punkty, zwycięstwo, ale nie ustrzegliśmy się "nerwówki" - mówi Wojciech Gąska, zawodnik biało-niebieskich.

Świt po 10 minutach wygrał 2:0. Prowadzenie dał Paweł Zarjewski. Marcin Tabaka popisał się indywidualną akcją i zagrał w okolice narożnika pola karnego do Pawła Zarjewskiego, który skierował piłkę do siatki. Po chwili z rzutu rożnego dośrodkował Wojciech Gąską, a akcję głową skończył Rafał Ogonowski. Minęło siedem minut, a goście strzelili gola kontaktowego. Akcję ratował Gąska i skierował piłkę do własnej siatki.

- Było dużo nerwów, ale na szczęście uspokoiliśmy sytuację po przerwie. Faulowany w polu karnym był Dawid Olender, a nasz trener Damian "Dede" Dąbrowski pewnym strzałem w środek bramki zdobył gola, który dał nam więcej pewności siebie. W całym meczu mieliśmy przewagę, Goście przyjechali bez choćby jednego rezerwowego, ale nie mogliśmy ich "złamać" - mówi Wojciech Gąska, grający wiceprezes Świtu.

Świt Baranowo - WKS Mystkówiec Stary 3:1 (2:1)
Bramki: Zarjewski 5', R. Ogonowski 10', Dąbrowski 65' (k) - W. Gąska 17' (s),
Świt: Grabowski - Zarjewski, Tadra, Dąbrowski, S. Ogonowski, K. Gacioch (Gwiazda), Tabaka I (Tworkowski), Gąska (Brodowski), R. Ogonowski (A. Gacioch), Bieńkowski (Dawid), Olender (Wołosz).

Odsłon: 12249