« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 maja 2022 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Kacper Mróz mistrzem. Wojciech Bakuła drugi. Małkowski i Larenta blisko "pudła" 

Na sportowo, czyli zdrowo. Właśnie w ten wspaniały i wesoły sposób zakończyli sezon startowy zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka. Wieloboiści tym razem wybrali się na podbój Warszawy, gdzie rozegrano Ogólnopolski Wielobój Atletyczny, czyli najmłodszych adeptów sztuki ciężarowej w kategoriach wiekowych do 10 i do 13 lat.


 
UKS Atleta reprezentowali: Pola Larenta - uczennica SP 4 Ostrołęka, Dariusz Makowski - uczeń SP 10 Ostrołęka, Wojciech Bakuła - SP Białobiel i Kacper Mróz - SP Chudek. Ostrołęckie skrzaty dzielnie rywalizowali z rówieśnikami. Jak przystało na zwycięzcę poprzednich edycji wielobojów kategorii wiekowej do 13 lat chłopców zwyciężył Kacper Mróz, nie dając szans swoim rywalom, wygrywając wszystkie konkurencje ogólnorozwojowe i konkurencję podnoszenia ciężarów na technikę.

Reklama

Drugą lokatę wywalczył Wojciech Bakuła, dotychczas niepokonany wieloboista kategorii wiekowej do 10 lat. Również wśród 10-latków bardzo ładnie zaprezentował się Dariusz Małkowski, który pod wodzą swojego taty dzielnie walczył o każdy metr i sekundę, zdobywając cenne doświadczenie startowe. Ostatecznie uplasował się na czwartej pozycji. Także z wielkim zaangażowaniem startowała Pola Larenta. Wywalczyła miejsce tuż za podium.

Reklama

Zmagania odbyły się na obiektach sportowych UKS Impuls Warszawa, mieszczących się w Zespole Szkół Łączności, gdzie opiekę sprawowali i do walki zagrzewali: trener Zenon Grądzki i Piotr Małkowski jako rodzic, opiekun i kierowca.

Odsłon: 6345
Komentarzy: 1
11:15, 17.12.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pawlik, Larenta ze złotem. Srebro Mroza Brąz Sokołowskiej i Dąbkowskiej

Pawlik, Larenta ze złotem. Srebro Mroza Brąz Sokołowskiej i Dąbkowskiej

Udany start zaliczyli przedstawiciele UKS Atleta Ostrołęka podczas zawodów w Siedlcach. Wieloboiści walczyli w czterech grupach: 7-10 lat oraz 11-13 lat, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Podopieczni Jakuba Borkowskiego, Zenona Grądzkiego i Władysław Niedźwieckiego czterokrotnie stawali na podium.

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

7 maja to dzień zmagań ostrołęckich atletów o mistrzostwo województwa mazowieckiego LZS do lat 17 oraz pierwszy start drużynowy juniorek i juniorów w Mazowieckiej Lidzie podnoszeniu ciężarów. Dzielnie o jak najlepsze pozycje walczyły nasze urocze dziewczęta oraz silni chłopcy. Ekipa UKS Atleta zaprezentowała się z drobrej strony. Szkoleniowiec Władysław Niedźwiecki był dumny ze swoich podopiecznych.

Walczyli przy szachownicach (zdjęcia)

Walczyli przy szachownicach (zdjęcia)

Sala konferencyjna Związku Nauczycielstwa Polskiego była areną Otwartego Turnieju Szachowego dla dzieci i młodzieży, który był zarazem eliminacjami do mistrzostw Mazowsza juniorów w kategorii do 9, 11, 13, 15, 18 lat. Zmagania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Organizatorem rywalizacji był MUKS Tęcza Ostrołęka.

Zagrasz w szachy?

Zagrasz w szachy?

9 kwietnia odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży - eliminacje do mistrzostw Mazowsza juniorów w kategorii do 9, 11, 13, 15, 18 lat. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

Rzeka Omulew pokonała śmiałków

Rzeka Omulew pokonała śmiałków

Centrum Szkoleń Specjalistycznych z Ostrołęki to ekipa do zadań specjalnych. Lubią różne wyzwania, a spływy kajakowe to jedna z ich specjalności. 2 kwietnia na rozpoczęcie sezonu postanowili zaatakować Omulew. Plan zakładał pokonanie całej rzeki od jeziora Omulew na trasie Wikno - Ostrołęka, czyli 126 km. 

» Wasze komentarze

Ewa @ 19:56, 21.12.2021r. IP: *.*.169.135

Gratuluję i podziwiam trenerów

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo