« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 18 maja 2022 r., imieniny Eryka, Aleksandry, Feliksa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyróżnienia trafiły w ręce sportowców i szkoleniowców (zdjęcia)

W piątek prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik nagrodził sportowców oraz trenerów reprezentujących nasze miasto, a osiągających wybitne wyniki. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Martyna Budziłek, Weronika Falkowska, Karolina Grzeszczyk, Katarzyna Szuster, Łukasz Ostrowski, Hubert Nakielski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Dariusz Małkowski, Ewelina Peczyńska, Szymon Orzoł, Tomasz Orzoł, Dominik Gręda, Marek Pietruczuk, Amelia Kulesza, Julita Sęk, Izabela Piskorek, Marcin Nalewajk, Oliwia Sobiech oraz Artur Prusiński.


Martyna Budziłek, reprezentantka UKS Siódemka Ostrołęka, otrzymała wyróżnienie za zdobycie wielu rekordów życiowych oraz uzyskanie I klasy sportowej. Warto wymienić występy biegaczki m.in. na organizowanym 27 lutego biegu „Sopocka Zima”, który zakończyła zwycięstwem na dystansie 4000 m, w 31. Mityngu Solidarności z okazji Uchwalenia Konstytucji 3-go Maja w Białymstoku, gdzie udało się zdobyć srebrny medal w biegu na 3000 m, czy na rozgrywanych w dniach 8-9 maja Zawodach Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego 2021 – Mityngu Warszawskim, zakończonym na 1. miejscu w biegu na 3000 m.

Reklama

Weronika Falkowska, utalentowana i już utytułowana tenisistka, otrzymała nagrodę za złoty medal w deblu na odbywających się w lipcu w Bytomiu 95. Narodowych Mistrzostwach Polski w Tenisie.

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro - Energetyka reprezentowała zawodniczka Karolina Grzeszczyk oraz trenerka Katarzyna Szuster. Karolina Grzeszczyk otrzymała nagrodę za złoty medal w rzucie dyskiem w kategorii kobiet  na organizowanych we Włocławku lipcowych 53. PZLA Mistrzostwach Polski do lat 18, natomiast Katarzynie Szuster wręczono nagrodę za świetne przygotowanie swej podopiecznej do wymagającej rywalizacji.

Nie można przejść obojętnie obok osiągnięć dwóch zawodników Kuźnia - Klub Sportów Sylwetkowych. Łukasz Ostrowski został nagrodzony za złoty medal w kulturystyce w kategorii Classic Bodybuilding na organizowanych w dniu 22 sierpnia w Łodzi zawodach PCA Central 2021, a także za dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy medal na  odbywających się w dniu 3 października w Siedlcach zawodach IBFF & WPF International Polish Cup Bodybuilding & Fitness. Siedleckie zawody okazały się również szczęśliwe dla Rafała Łazickiego, któremu wręczono nagrodę za dwa srebrne medale.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS w Ostrołęce mogło pochwalić się osiągnięciami aż czterech swoich przedstawicieli, którzy swe talenty i umiejętności zaprezentowali na organizowanych w dniach 12-18 września w Castellon de la Plana w Hiszpanii Mistrzostwach Europy w Ratownictwie Wodnym. Hubert Nakielski otrzymał nagrodę za dwa złote medale w sztafetach: 4x50m zmiennej oraz 4x25m holowanie manekina, Kacper Mierzejewski za srebrny medal w sztafecie juniorów 4x25m holowanie manekina, a Adam Wiśniewski za  brązowy medal  w sztafecie juniorów 4x50m zmiennej. Trener WOPR Ostrołęka Dariusz Małkowski został nagrodzony za optymalne przygotowanie swych podopiecznych do imponujących międzynarodowych sukcesów.

Reklama

Troje zawodników UKS Ostrołęka Fight Academy nagrodzono za świetne występy na organizowanych w dniach 17-19 września w Kartuzach Mistrzostwach Polski Juniorów, Seniorów i Mastersów w Kickboxingu Kick-Light. Ewelina Peczyńska zdobyła srebrny medal w kategorii senior kobiet do 55 kg, Szymon Orzoł brązowy medal w kategorii junior mężczyzn do 74 kg, a Tomasz Orzoł srebrny medal w kategorii weteran mężczyzn do 74 kg.

Na szczególne docenienie zasłużyli dwaj zawodnicy UMKS Victoria Ostroleka. Dominik Gręda otrzymał nagrodę za złoty medal w kategorii juniorów do 84 kg na organizowanych w dniu 18 września w Sochaczewie Mistrzostwach Polski MMA 2021, natomiast Marek Pietruczuk za srebrny medal na organizowanych w dniach 14-19 listopada w Wałbrzychu Mistrzostwach Polski Seniorów w Boksie.

Amelii Kuleszy, przedstawicielce Stowarzyszenia Rozwoju Poprzez Taniec Progres Cheerleaderki Pasja, przyznano wyróżnienie za 4. miejsce w kategorii solo baton kadetki oraz 7. miejsce w kategorii solo pom kadetki w odbywającym się w Zadarze w Chorwacji w dniu 24 października Pucharze Świata MWF Majorette-sport WORLD Federation.

Zawodniczka Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin - OKKK Julita Sęk została nagrodzona za brązowy medal na organizowanych w dniach 13-14 listopada w Katowicach 34. Wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin.

Nagrody otrzymało również czterech reprezentantów Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Iza Piskorek i Marcin Nalewajk wystąpili na organizowanych w dniach 13-14 listopada w Oradei w Rumunii Otwartych Mistrzostwach Europy Karate Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców, gdzie zdobyli odpowiednio złoty i brązowy medal. Oliwia Sobiech wzięła udział w organizowanych w dniach 27-28 listopada w Radzyminie Mistrzostwach Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate, który zakończyła ze srebrnym medalem. 

Reklama

Trener Artur Prusiński otrzymał nagrodę za znakomite przygotowanie swych podopiecznych do wymagających rywalizacji.

- Miałem ogromną przyjemność nagrodzenia sportowców i trenerów reprezentujących Miasto Ostrołęka za ich wybitne osiągnięcia. Gratuluję zarówno reprezentantom świata kultury fizycznej jak i ich trenerom oraz rodzinom. Jestem dumny, że w naszym mieście jest tak wielu wybitnych zawodników. Dziękuję, że ambasadorujecie i nosicie w swoich sercach Ostrołękę - mówił Łukasz Kulik, prezydent miasta.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Wyróżnienia trafiły w ręce sportowców i szkoleniowców

Więcej zdjęć: Wyróżnienia trafiły w ręce sportowców i szkoleniowców

 

 

 

Odsłon: 10341
Komentarzy: 1
16:21, 17.12.2021r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pawlik, Larenta ze złotem. Srebro Mroza Brąz Sokołowskiej i Dąbkowskiej

Pawlik, Larenta ze złotem. Srebro Mroza Brąz Sokołowskiej i Dąbkowskiej

Udany start zaliczyli przedstawiciele UKS Atleta Ostrołęka podczas zawodów w Siedlcach. Wieloboiści walczyli w czterech grupach: 7-10 lat oraz 11-13 lat, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Podopieczni Jakuba Borkowskiego, Zenona Grądzkiego i Władysław Niedźwieckiego czterokrotnie stawali na podium.

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

7 maja to dzień zmagań ostrołęckich atletów o mistrzostwo województwa mazowieckiego LZS do lat 17 oraz pierwszy start drużynowy juniorek i juniorów w Mazowieckiej Lidzie podnoszeniu ciężarów. Dzielnie o jak najlepsze pozycje walczyły nasze urocze dziewczęta oraz silni chłopcy. Ekipa UKS Atleta zaprezentowała się z drobrej strony. Szkoleniowiec Władysław Niedźwiecki był dumny ze swoich podopiecznych.

Walczyli przy szachownicach (zdjęcia)

Walczyli przy szachownicach (zdjęcia)

Sala konferencyjna Związku Nauczycielstwa Polskiego była areną Otwartego Turnieju Szachowego dla dzieci i młodzieży, który był zarazem eliminacjami do mistrzostw Mazowsza juniorów w kategorii do 9, 11, 13, 15, 18 lat. Zmagania cieszyły się sporym zainteresowaniem. Organizatorem rywalizacji był MUKS Tęcza Ostrołęka.

Zagrasz w szachy?

Zagrasz w szachy?

9 kwietnia odbędzie się Otwarty Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży - eliminacje do mistrzostw Mazowsza juniorów w kategorii do 9, 11, 13, 15, 18 lat. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

Rzeka Omulew pokonała śmiałków

Rzeka Omulew pokonała śmiałków

Centrum Szkoleń Specjalistycznych z Ostrołęki to ekipa do zadań specjalnych. Lubią różne wyzwania, a spływy kajakowe to jedna z ich specjalności. 2 kwietnia na rozpoczęcie sezonu postanowili zaatakować Omulew. Plan zakładał pokonanie całej rzeki od jeziora Omulew na trasie Wikno - Ostrołęka, czyli 126 km. 

» Wasze komentarze

Hmm @ 19:45, 19.12.2021r. IP: *.*.122.38

Coś słabo się prezydent interesuje sportem zgłasza zespołowym.
No i wciąż ci ulubieńcy kolesie Areczka nagradzani.


Brawa dla ostrołęckich sportowców.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo