« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 25 maja 2022 r., imieniny Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Drużyna Kabaddi Kurpie przygotowuje się do mistrzostw Polski w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Zawodnicy drużyny Kabaddi Kurpie (wicemistrzowie Polski w kabaddi plażowym) odbyli dwudniowe zgrupowanie w Ostrołęce. W jego trakcie prowadzili naukę gry oraz trenowali do mistrzostw Polski w kabaaddi halowym. O tej dyscyplinie sportu pisaliśmy na naszym portalu w czerwcu 2021 roku, gdy przedstawiciele reprezentacji Polski, mistrzowie Europy po raz pierwszy odwiedzili nasz region.


Kabaddi to gra bardzo dynamiczna, widowiskowa i ogólnorozwojowa. Wymaga m. in. dużej sprawności fizycznej, refleksu, zwinności, eksplozywności o czym mogliśmy się przekonać obserwując trening Kabaddi Kurpie. Zawodnicy ćwiczyli głównie elementy ataku, obrony, chwyty, pady. Skupiali się na budowaniu strategii i doskonaleniu współpracy drużynowej. W naszym mieście jest już spora grupa kibiców tej dyscypliny i osób ją wspierających. 

Reklama

Okazja do obejrzenia gry na żywo i dopingowania Kabaddi Kurpie będzie już 29 stycznia 2022 roku. Patronat nad mistrzostwami objął prezydent naszego miasta Łukasz Kulik oraz starosta powiatu ostrołęckiego Stanisław Kubeł. Mistrzostwa będą wydarzeniem grającym z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Będzie się działo!

W zgrupowaniu uczestniczyli: Jakub Kornaga (kapitan), Jakub Szymczyna, Leszek Skwarski, Krzysztof Sawicki, Mateusz Kudan, Tomasz Skuratko i Agnieszka Kornaga-Bałdyga (manager).

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Trening drużyny Kabaddi Kurpie

Więcej zdjęć: Trening drużyny Kabaddi Kurpie

Odsłon: 5916
Komentarzy: 0
10:29, 07.01.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Gabriela Zapust i Julia Stachurska tuż za podium

Gabriela Zapust i Julia Stachurska tuż za podium

W Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów do 15 i 17 lat. W dobrym stylu zaprezentowali się sztangiści UKS Atleta Ostrołęka. W czterodniowej rywalizacji nasi występowali pod opieką: Zenona Grądzkiego, Karola Janczewskiego i Władysław Niedźwieckiego.

Norwidiada 2022 na sportowo. 'Jedynka' mistrzem (zdjęcia)

Norwidiada 2022 na sportowo. "Jedynka" mistrzem (zdjęcia)

Hala sportowo-widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce była areną zawodów sportowych organizowanych przez II Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida. Uczestnicy mierzyli się w sześciu konkurencjach. Triumfowała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 Ostrołęce.

Jan Klemendorf doceniony przez prezydenta Łukasza Kulika

Jan Klemendorf doceniony przez prezydenta Łukasza Kulika

Dzisiaj prezydent Ostrołęki spotkał się z Janem Klemendorfem - pasjonatem tenisa stołowego, długoletnim zawodnikiem ostrołęckich klubów sportowych, propagatorem sportu i zdrowego trybu życia oraz aktywnym działaczem na rzecz integracji środowisk polonijnych.

Pawlik, Larenta ze złotem. Srebro Mroza Brąz Sokołowskiej i Dąbkowskiej

Pawlik, Larenta ze złotem. Srebro Mroza Brąz Sokołowskiej i Dąbkowskiej

Udany start zaliczyli przedstawiciele UKS Atleta Ostrołęka podczas zawodów w Siedlcach. Wieloboiści walczyli w czterech grupach: 7-10 lat oraz 11-13 lat, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. Podopieczni Jakuba Borkowskiego, Zenona Grądzkiego i Władysław Niedźwieckiego czterokrotnie stawali na podium.

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

Ekipa Atlety na podium. Mamy mistrzów i medalistów województwa!

7 maja to dzień zmagań ostrołęckich atletów o mistrzostwo województwa mazowieckiego LZS do lat 17 oraz pierwszy start drużynowy juniorek i juniorów w Mazowieckiej Lidzie podnoszeniu ciężarów. Dzielnie o jak najlepsze pozycje walczyły nasze urocze dziewczęta oraz silni chłopcy. Ekipa UKS Atleta zaprezentowała się z drobrej strony. Szkoleniowiec Władysław Niedźwiecki był dumny ze swoich podopiecznych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo