« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pierwsze starty i medale zawodników UKS Piątki w Chorzelach

19 marca w Mazowieckim Centrum Sportów Zimowych Kompleks Chorzele odbyły się Amatorskie Zawody Pływackie pod patronatem Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.W tym roku do rywalizacji stanęło około 150 dzieci z kilku szkół w sześciu kategoriach wiekowych oraz cztery kategorie wiekowe dla dorosłych kobiet i mężczyzn. W zawodach klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała grupa początkujących, nieposiadających licencji pływackich Polskiego Związku Pływackiego oraz Rafał Golan - trener na co dzień prowadzący zajęcia w klubie.


Hanna Wawrzyńska z rocznika 2013 zdobyła pierwsze miejsce na 25 m stylem dowolnym z czasem 19,12 s. Ponadto otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki w swojej kategorii. Alicja Bierek w tej samej kategorii, tylko w roczniku 2014 wywalczyła drugą pozycję na 25 m stylem dowolnym z czasem 25,72 s.

Chanel Dangio z rocznika 2012 była druga na 50 m stylem dowolnym z czasem 57,05 s. Oliwia Walczak zajęła czwarte miejsce z czasem 59,10 s. Lena Łozińska z rocznika 2010 była druga na 50 m stylem dowolnym z czasem 42,44 s. 

Reklama

Jegor Jabłońskij z rocznika 2011 wywalczył pierwsze miejsce i otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii na 50 m stylem dowolnym. Jego czas to 48,86 s. Aleksander Bierek w tej samej kategorii tylko z roczniku 2012 był drugi na 50 m stylem dowolnym z czasem 54,00 s.

W kategorii siódmej wystartował trener Rafał Golan na 50 m stylem dowolnym. Uzyskał bardzo dobry czas 29,64 s, zajmując pierwsze miejsce i tym samym zdobył puchar dla najlepszego zawodnika w swojej kategorii. - Cieszymy się, że młodzi zawodnicy mają za sobą pierwsze starty i mamy nadzieje, iż udowodniliśmy, że mamy w klubie utalentowaną młodzież, która pokazała charakter walcząc do końca o dobry wynik - mówi Andrzej Pyskło, przedstawiciel UKS Piątki Ostrołęka.

 

Odsłon: 3254
Komentarzy: 0
11:21, 21.03.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska podwójną finalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wielkie brawa i gratulacje dla dwóch młodziutkich 14-letnich zawodniczek Squatiny Ostrołęka, które odważyły się wystartować w 7-10 lipiec w Olsztynie. W mistrzostwach kraju wystartowało 590 zawodników, w tym 267 dziewcząt i 323 chłopców.

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Na pływalni odkrytej 50-metrowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 530 zawodniczek i zawodników z 43 klubów z całej Polski. UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w trzy osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Antoni Golan.

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

23 czerwca odbył się Wielki Finał Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2021/22 na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CRS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała młodziutka utalentowana pływaczka Zuzanna Zecer.

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Bardzo dobry start mają za sobą przedstawiciele z Ostrołęki, którzy startowali na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Tam już po raz 12. odbyły się Regaty Węgorzewiaków 2022. Zawody rozgrywane były na łodziach klasy Omega w systemie przesiadkowym, w każdym kolejnym wyścigu następowała zamiana łodzi, wyrównująca szanse sprzętowe startującej załogi.

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

15 czerwca zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz uczestniczyły w XI Mistrzostwach Michałowa w pływaniu.W rywalizacji na krytej pływalni "Na Fali" udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo