« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć brązowych medali Squatiny

Przedstawiciele Squatiny Ostrołęka mają za sobą start w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Mława dla pływania" pod patronatem burmistrza Mława. W zawodach uczestniczyło około 600 zawodniczek i zawodników z 34 klubów z całego kraju. Zawody były przeprowadzone systemem eliminacji i finałów. Poranne eliminacje decydowały o kwalifikacjach do popołudniowej walki o medale. To była moc dobrych wyścigów.


 
Piękny debiut w formule zanotowała Maja Pychotka, zdobywając dwa brązowe medale z czterema nowymi rekordami życiowymi w stylu klasycznym i motylkowym. Znakomite starty z sześcioma rekordami w eliminacjach i finałach zanotowała Paulina Bieżuńska, która zdobyła najniższe miejsce na podium w stylu grzbietowym oraz czwarte w stylu dowolnym i piąte w stylu klasycznym.

Kolejny brązowy medal zdobyła Blanka Mulewska w stylu klasycznym i 12. miejsce w stylu dowolnym. Najniższe miejsce na podium zaliczył Jakub Bieżuński w wyścigu w stylu klasycznym oraz był czwarty w stylu motylkowym. 

Reklama

Rekordowy debiut również zanotował Maciej Musiał, zajmując piąte miejsce w stylu grzbietowym oraz 12. w stylu dowolnym. W rywalizacji wzięli udział również: Kornelia Rusiłowicz - 7. miejsce w stylu motylkowym, Oliwier Puka - 8. miejsce w stylu motylkowym, Julia Kędzierska - 14. miejsce w stylu motylkowym, Daniel Olszewski - 23. miejsce w stylu dowolnym.

Odsłon: 2615
Komentarzy: 0
10:41, 28.04.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska podwójną finalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wielkie brawa i gratulacje dla dwóch młodziutkich 14-letnich zawodniczek Squatiny Ostrołęka, które odważyły się wystartować w 7-10 lipiec w Olsztynie. W mistrzostwach kraju wystartowało 590 zawodników, w tym 267 dziewcząt i 323 chłopców.

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Na pływalni odkrytej 50-metrowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 530 zawodniczek i zawodników z 43 klubów z całej Polski. UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w trzy osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Antoni Golan.

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

23 czerwca odbył się Wielki Finał Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2021/22 na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CRS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała młodziutka utalentowana pływaczka Zuzanna Zecer.

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Bardzo dobry start mają za sobą przedstawiciele z Ostrołęki, którzy startowali na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Tam już po raz 12. odbyły się Regaty Węgorzewiaków 2022. Zawody rozgrywane były na łodziach klasy Omega w systemie przesiadkowym, w każdym kolejnym wyścigu następowała zamiana łodzi, wyrównująca szanse sprzętowe startującej załogi.

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

15 czerwca zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz uczestniczyły w XI Mistrzostwach Michałowa w pływaniu.W rywalizacji na krytej pływalni "Na Fali" udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo