« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ekipa Małkowskiego z siedmioma złotami

Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem siedmiu złotych medali, odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w drugiej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2022, która odbyła się 5 czerwca w Gdańsku. 


 

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Franciszek Zyśk, Mikołaj Pęza, Michał Małkowski. Podczas zawodów rozegrane zostały trzy konkurencje indywidualne (100 m ratowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina, 100 m ratowanie kombinowane). Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zmagań oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników, w tym rekordów życiowych. 

Reklama

W startach indywidualnych trzy złote medale w kategorii open zdobył Mateusz Adamowski. Również trzy złote medale zdobył Kamil Bojarski w kategorii junior ustanawiając we wszystkich startach nowe rekordy życiowe : na 50 m holowanie manekina 33,04 s, na 100 m ratowanie kombinowane 1,12,50 s, na 100 m ratowanie manekina w płetwach 54,11 s. Jeden złoty medal na dystansie 100 m ratowanie w płetwach zdobył Mikołaj Pęza w kategorii młodzik. W tej samej kategorii wiekowej  na dystansie 50 m holowanie manekina VIII miejsce zajął Michał Małkowski z nowym rekordem życiowym. 

- To był bardzo udany start zawodników WOPR-OS, którzy można powiedzieć pierwszą część sezony 2022 zakończyli na medal - mówi Dariusz Małkowski, szkoleniowiec WOPR-OS Ostrołęka.

Odsłon: 3311
Komentarzy: 0
15:04, 07.06.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska podwójną finalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wielkie brawa i gratulacje dla dwóch młodziutkich 14-letnich zawodniczek Squatiny Ostrołęka, które odważyły się wystartować w 7-10 lipiec w Olsztynie. W mistrzostwach kraju wystartowało 590 zawodników, w tym 267 dziewcząt i 323 chłopców.

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Na pływalni odkrytej 50-metrowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 530 zawodniczek i zawodników z 43 klubów z całej Polski. UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w trzy osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Antoni Golan.

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

23 czerwca odbył się Wielki Finał Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2021/22 na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CRS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała młodziutka utalentowana pływaczka Zuzanna Zecer.

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Bardzo dobry start mają za sobą przedstawiciele z Ostrołęki, którzy startowali na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Tam już po raz 12. odbyły się Regaty Węgorzewiaków 2022. Zawody rozgrywane były na łodziach klasy Omega w systemie przesiadkowym, w każdym kolejnym wyścigu następowała zamiana łodzi, wyrównująca szanse sprzętowe startującej załogi.

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

15 czerwca zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz uczestniczyły w XI Mistrzostwach Michałowa w pływaniu.W rywalizacji na krytej pływalni "Na Fali" udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo