Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Mamy wicemistrzów Polski masters!

Znakomity turniej mają za sobą piłkarze ręczni połączonych sił Ostrołęki i Bartoszyc. Dzisiaj Norbert Kolanowski i spółka przegrali w finale z ekipą Obornik Śląskich i wywalczyli wicemistrzostwo podczas Mistrzostw Polski Master, które odbyły się w Kaliszu.

Podopieczni Rafała Niećko rozpoczęli zmagania od porażki 5:11 z Obornikami Śląskimi (mecz trwa 2 x 10 minut). Kolejne starcia to zwycięstwa: 9:8 z Grunwaldem Poznań oraz 7:6 z Chrobrym Głogów. Takie wyniki pozwoliły naszym awansować do półfinału.

W nim Norbert Kolanowski i spółka ograli 10:8 reprezentację Złotoryi i awansowali do najważniejszego meczu turnieju. Niestety, w nim po raz drugi górą byli gracze z Obornik Śląskich, którzy triumfowali 10:8 (4:3).

- Mecz był bardzo wyrównany. Po przerwie wyszliśmy na prowadzenie ale nierzucony karny i błąd przy wyprowadzeniu ataku spowodował, iż w ostatniej minucie to rywale byli w lepszej sytuacji. Ostatecznie to przeciwnicy cieszyli się ze złotych medali. Po kilku minutach przygnębienia po przegranym meczu dotarło do nas, że osiągnęliśmy historyczny sukces. Jesteśmy srebrnymi medalistami mistrzostw Polski. Organizatorzy wyróżnili Mariusza Iwanowicza, który został najlepszym bramkarzem turnieju w kategorii +45 lat - mówi Norbert Kolanowski, zawodnik naszej drużyny.

Nasz zespół grał w składzie: Mariusz Iwanowicz, Rafał Kamionowski, Przemysław Borsuk, Norbert Kolanowski, Piotr Kiwak, Krzysztof Zieliński, Piotr Serbista, Grzegorz Gawkowski, Marcin Trebliński, Robert Wojdyna, Krzysztof Zieliński, Jarosław Kaliczyński, Piotr Petrykowski, Tomasz Rejmak, Andrzej Możejko, Maciej Purła, Mariusz Bilewicz, Artur Broniek. Trener: Rafał Niećko.