« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 r., imieniny Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Janczewski multimedalistą! Ambroziak z brązem

W miniony weekend w Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii masters. Zmagania rozegrany zostały pod honorowym patronatem prezydenta miasta. Znakomite starty zaliczyli zawodnicy UŚKS Ostrołęka.


 

Adam Janczewski i Tomasz Ambroziak w sumie wypływali sześć medali, w tym dwa złote, dwa srebrne oraz dwa brązowe. Dwukrotnym mistrzem Polski został Adam Janczewski. Pierwszy złoty krążek zdobył na 800 m stylem dowolnym z czasem 9:41,51 s, a drugie złoto dorzucił na 200 m dowolnym z czasem 2:06,25 s. Kolejne dwa srebrne medale po zaciętych wyścigach wywalczył na 200 m zmiennym z czasem 2:25,49 s i 100 m z czasem 0:55,52 s, ustępując rywalom o setne sekundy.

Reklama

Janczewski stał się również posiadaczem brązowego medalu, który wywalczył na 50 m stylem dowolnym z czasem 0:25,35 s. Tymi świetnymi startami potwierdził swoją wysoką formę przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy masters.

Świetny start zanotował także Tomasz Ambroziak, zdobywając brązowy medal na dystansie 200 m stylem zmiennym z czasem 3:44,34 s. Na 400 m stylem dowolnym był czwarty, poprawiając swój wynik życiowy.

Odsłon: 3079
Komentarzy: 0
11:30, 14.06.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska bała się wody, a została podwójną finalistką mistrzostw!

Blanka Mulewska podwójną finalistką Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu. Wielkie brawa i gratulacje dla dwóch młodziutkich 14-letnich zawodniczek Squatiny Ostrołęka, które odważyły się wystartować w 7-10 lipiec w Olsztynie. W mistrzostwach kraju wystartowało 590 zawodników, w tym 267 dziewcząt i 323 chłopców.

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Zuzia Zecer z dwoma medalami. Pływali: Charewicz i Golan

Na pływalni odkrytej 50-metrowej odbyły się Otwarte Mistrzostwa o puchar prezydenta Puław w pływaniu. W zawodach uczestniczyło ponad 530 zawodniczek i zawodników z 43 klubów z całej Polski. UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w trzy osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Oliwia Charewicz oraz Antoni Golan.

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

Wielki finał OMDO dla Zuzi Zecer

23 czerwca odbył się Wielki Finał Od Młodzika do Olimpijczyka - podsumowanie sezonu 2021/22 na 50-metrowej pływalni olimpijskiej CRS Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Klub UKS Piątka Ostrołęka reprezentowała młodziutka utalentowana pływaczka Zuzanna Zecer.

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Ostrołęczanie na podium regat żeglarskich. Janusz Raczyk z triumfem wśród samotników

Bardzo dobry start mają za sobą przedstawiciele z Ostrołęki, którzy startowali na jeziorze Stręgiel koło Węgorzewa. Tam już po raz 12. odbyły się Regaty Węgorzewiaków 2022. Zawody rozgrywane były na łodziach klasy Omega w systemie przesiadkowym, w każdym kolejnym wyścigu następowała zamiana łodzi, wyrównująca szanse sprzętowe startującej załogi.

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

Udany start Zuzi i Oliwi w Michałowie

15 czerwca zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka: Zuzanna Zecer i Oliwia Charewicz uczestniczyły w XI Mistrzostwach Michałowa w pływaniu.W rywalizacji na krytej pływalni "Na Fali" udział wzięło ponad 280 zawodniczek i zawodników z 14 klubów.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo