« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ruszyły Sportowe Wakacje w Mieście 2022. Korona mistrzem

28 czerwca rozegrano pierwszy turniej piłki nożnej ,,dzikich drużyn” w ramach „Sportowych Wakacji w Mieście 2022” pod patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili chłopcy i dziewczynki z roczników 2011/12 oraz młodsi. Do rozgrywek zgłosiły się cztery zespoły: Korona Ostrołęka 2011, Korona Ostrołęka 2012, UKS Błękitni Nowa Wieś I oraz UKS Błękitni Nowa Wieś II.


 

Turniej rozgrywano formułą ,,każdy z każdym”, a po fazie zasadniczej zaplanowano dodatkowe spotkanie o 3 miejsce oraz mecz finałowy. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w spotkaniach, które liczyły 15 minut. Upalne warunki atmosferyczne nie zniechęciły do dania z siebie wszystkiego młodych piłkarzy. Tempo rozgrywanych akcji, zaangażowanie zawodników oraz sam poziom rywalizacji mogły naprawdę zaimponować zgromadzonym kibicom. Warto podkreślić, że turniej przebiegł w niezwykle przyjaznej atmosferze i śmiało można powiedzieć, że każdy z uczestników zaprezentował godną pochwały postawę Fair Play.

Reklama

W fazie zasadniczej rozegrano sześć spotkań, a ich wyniki prezentują się następująco:

Korona 2011 - UKS Błękitni II 4:0
UKS Błękitni I - Korona 2012 1:0
Korona 2011 - Korona 2012 1:0
UKS Błękitni II - UKS Błękitni I 0:4
Korona 2011 - UKS Błękitni I 0:2
Korona 2012 - UKS Błękitni II 6:1

Z kompletem zwycięstw do finału awansowali UKS Błękitni I, a ich rywalem w spotkaniu o końcowy tryumf w całym turnieju była Korona 2011. Zanim rozegrano spotkanie finałowe na murawę wybiegli zawodnicy Korony 2012 oraz UKS Błękitni II, którzy rywalizowali o zajęcie 3 miejsca w rozgrywkach. Mecz zakończył się identycznym rezultatem jak w fazie zasadniczej, czyli zwycięstwem Korony 2012 6:1. Pozostała już tylko jedna niewiadoma, kto okażę się najlepsza drużyną turnieju. Po niezwykle zaciętym spotkaniu piłkarzom Korony 2011 udało się zrewanżować przeciwnikom za porażkę z pierwszej fazy rozgrywek i to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa w turnieju. Rezultat końcowy 2:1 dla Korony 2011.

Sama klasyfikacja była sprawą drugorzędną. Przede wszystkim chodziło o aktywne spędzenie wolnego czasu w przyjacielskiej atmosferze rywalizacji i możliwość zaprezentowania umiejętności piłkarskich na tle rówieśników. Można śmiało powiedzieć, że wszystkie założenia zostały w stu procentach zrealizowane. Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Drużyny zostały udekorowane przez Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego, który był podczas turnieju jednym z arbitrów zawodów. Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych zajęciach i zawodach zaplanowanych na okres wakacyjny.

Reklama

Klasyfikacja końcowa
1. Korona Ostrołęka 2011
2. UKS Błękitni Nowa Wieś I
3. Korona Ostrołęka 2012
4. UKS Błękitni Nowa Wieś II

 

 

Odsłon: 11059
Komentarzy: 0
13:59, 01.07.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Narew przegrywa...

Narew przegrywa...

Za nami pierwsza połowa spotkania Narwi Ostrołęka. Podopieczni Marka Marciniaka mierzą się z głównym kandydatem do awansu do III ligi - Mazovią Mińsk Mazowiecki. Po pierwszej połowie nasi przegrywają...

KS CK Troszyn. Kto się tego spodziewał?

KS CK Troszyn. Kto się tego spodziewał?

Piłkarze z Troszyna wybrali się do Przysuchy na mecz z miejscowym Oskarem, który w poprzednim sezonie zdobył wicemistrzostwo IV ligi grupy II. Wiadomo było, że o dobry wynik będzie bardzo trudno. Podopieczni Michała Złotkowskiego wygrali i to w jakich rozmiarach!

Ale otwarcie KS CK Troszyn!

Ale otwarcie KS CK Troszyn!

Właśnie trwa przerwa w meczu Oskara Przysucha z KS CK Troszyn. Piłkarze Michała Złotkowskiego wybrali się na obiekt wicemistrza IV ligi grupy II. Wiadomo było, że będzie trudno o dobry wynik. 

Nowy trener w ekipie. Świt zaczął od porażki

Nowy trener w ekipie. Świt zaczął od porażki

Piłkarze Świtu Baranowo rozpoczęli gry sparingowe przed startem nowego sezonu. Ekipa, która przygotowuje się do rozgrywek w Klasie B ma za sobą spotkanie z Orłem Sypniewo. 

ALDO Bartnik z przymusową pauzą

ALDO Bartnik z przymusową pauzą

W piątek piłkarze z Myszyńca mieli zmierzyć się z Omulwią Wielbark. Spotkanie nie doszło do skutku. Powodem były wyjazdy naszych zawodników, uroczystości rodzinne oraz obowiązki w pracy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo