« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Olga Baranek ograła Guillermo Meyssonniera (zdjęcia)

23 sierpnia młodzi miłośnicy tenisa stołowego mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Tego dnia odbył się turniej tenisa stołowego dla dzieci do lat 13. W tym roku, w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022” zaplanowano dwa turnieje tej dyscypliny. Pierwszy rozegrano 5 lipca. W obu przypadkach rywalizowały dzieci we wspomnianej wyżej kategorii wiekowej, a miejscem rozgrywek była hala im. Arkadiusza Gołasia. 


Do zawodów zgłosiło się jedenaście osób. Dwie dziewczynki i dziewięciu chłopców. Uczestników podzielono na dwie grupy. Grupa A liczyła sześciu graczy, a w grupie B mierzyło się 5 zawodników. Na tym etapie rywalizacji uczestnicy grali systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Do fazy półfinałowej przechodziły dwie najlepsze osoby z każdej grupy. 

Reklama

Grono półfinalistów stworzyli: Olga Baranek, Guillermo Meyssonnier, Jakub Kozłowski oraz Dominik Wiśniewski. W pierwszym spotkaniu ½ turnieju Olga w dwóch setach rozprawiła się z Jakubem Kozłowskim, a Guillermo zostawił w pokonanym polu Dominika, także tryumfując 2:0.

Taki stan rzeczy sprawił, że w najważniejszym spotkaniu rozgrywek doszło do wielkiego rewanżu pomiędzy Olgą Baranek, a Guillermo Meyssonnierem. Wspomniana dwójka mierzyła się również w finale turnieju rozgrywanego na początku lipca. Wtedy Olga wygrała 2:1. Wszyscy zgromadzeni z wielkim zaciekawieniem obserwowali, kto okaże się lepszy tym razem. Guillermo mimo usilnych starań nie dał rady przełamać fantastycznie dysponowanej tego dnia zawodniczki. Olga po dwóch setach wyrównanej walki mogła cieszyć się ze zdobycia ,,podwójnej korony”. Jeszcze bardziej imponujące jest to, że zwyciężczyni rywalizacji na przestrzeni całego turnieju nie straciła choćby jednego seta. W spotkaniu o trzecie miejsce Jakub Kozłowski pokonał Dominika Wiśniewskiego 2:1.

Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody, które ufundował Łukasz Kulik - prezydent Ostrołęki.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Turniej tenisa stołowego

Więcej zdjęć: Turniej tenisa stołowego

Odsłon: 17049
Komentarzy: 0
16:41, 25.08.2022r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zagraj w tenisa

Zagraj w tenisa

Na 10 grudnia planowana jest druga odsłona Grand Prix 2023/2024 w tenisie stołowym. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

Masz rakietkę? Zagraj w Baranowie

Masz rakietkę? Zagraj w Baranowie

Już 26 listopada o godz. 9:00 rozpocznie się II Gminny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Starosty Ostrołęckiego. Organizatorzy zapraszają chętnych do wzięcia udziału w zmaganiach. Rywalizacja odbędzie się w hali w Baranowie. 

Tenisiści uczcili pamięć Barbary Pawelczyk (zdjęcia)

Tenisiści uczcili pamięć Barbary Pawelczyk (zdjęcia)

Ponad 70 uczestników zjawiło się w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia, by wziąć udział w VI Memoriale Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika i przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego. 

VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym. Zapisz się już dzisiaj

VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym. Zapisz się już dzisiaj

Przed nami VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Organizatorem zawodów jest miasto Ostrołęka wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ostrołęce.

Michał Bedra Mistrzem Ostrołęki w tenisie ziemnym (zdjęcia, wideo)

Michał Bedra Mistrzem Ostrołęki w tenisie ziemnym (zdjęcia, wideo)

Nagrodę główną (5 tys. zł) otrzymał Michał Bedra z Warszawy i został tenisowym Mistrzem Ostrołęki. W finale pokonał Pawła Dzikiewicza z Białegostoku (2,2 tys. zł). W półfinale Bedra pokonał Wiktora Kosowskiego z Łomży, a Dzikiewicz wygrał z Jakubem Osowskim z Ełku

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo