Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Dąbrowski, Graczyk, Drężek i Kotomska najlepsi (zdjęcia, wideo)

Znamy wyniki dzisiejszego wydarzenia - XXVI Półmaratonu Kurpiowskiego im. Stanisława Dzięgielewskiego oraz IV Kurpiowskiej Dziesiątki. Bieganie było naprawdę mocne i szybkie.

W półmaratonie najszybszy był ambasador rywalizacji - Przemysław Dąbrowski, który wpadł na metę z czasem 1:06,34 s. Drugie miejsce zajął Damian Świerdzewski z czasem 1:07,37 s, zaś najniższe miejsce na podium wywalczył Marcin Stokowski - 1:13,38 s.

W gronie kobiet najszybsza była Karolina Graczyk z czasem 1:25,58 s. Wicemistrzynią została Martyna Budziłek - 1:27,01 s, zaś trzecia Weronika Lenkiewicz. Jej osiągnięcie to 1:27,44 s.

Kurpiowską Dziesiątkę wśród panów wygrał Patryk Drężek. Jego czas na 10 km to 33:09 s. Dominik Kowalczyk z czasem 33:34 s zajął drugie miejsce, a Rafał Dzięgielewski wywalczył trzecią lokatę - 35:46 s.

Wśród pan najszybsza okazała się Grażyna Kotomska z czasem 44:01 s. Wicemistrzynią została Anna Napiórkowska - 45:39 s, zaś trzecie miejsce stało się udzxiałem Agnieszki Majk - 46:17 s.

Kordel otarła się o podium

W Kamionie niedaleko Sochaczewa odbyły się finały wojewódzkie Szkolnych Igrzysk Sportowych w biegach przełajowych. Startowały w nich zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka, które w tych zawodach reprezentowały swoje szkoły.

Magdalena Bokun podjęła ważną decyzję (zdjęcia)

27-latka jest jedną z najlepszych zawodniczek w skoku w dal. Magdalena Bokun obecnie reprezentuje barwy AZS-u AWF Katowice. W momencie zakończenia sezonu halowego zakończyła współpracę z Robertem Nazarkiewiczem.

Szybka Martyna Budziłek. Ale rekord!

W minioną sobotę w Ustce odbyły się mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m. W zmaganiach kobiet wystąpiła zawodniczka Siódemki Ostrołęka. Martyna Budziłek zaprezentowała się ze znakomitej strony.

Dąbrowski spełnionym sportowcem

Kolejny sukces 34-latka rodem z Borawego. Mieszkaniec Rzekunia wraz z kolegami zdobył drużynowe mistrzostwo Polski podczas zmagań na 10 000 m, które odbyły się w Ustce. To 20 medal w karierze Przemysława Dąbrowskiego.

Ola na kadrze. Trenuje w Spale

Utalentowana zawodniczka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka przygotowuje się do sezonu. Aleksandra Dobkowska przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej skoku wzyż.

Combo @ 18:42, 18.09.2022r. IP: *.*.32.88

Jak się nazywa brunetka w różowych szortach? Kojarzę z SP 7. Rocznik 84. Najlepszy

uczestnik @ 19:49, 18.09.2022r. IP: *

Będą zdjęcia z trasy?

Do @ 21:52, 18.09.2022r. IP: *.*.36.85

A ten to chyba wszędzie jest gdzie robią zdjęcia. Czy to jest normalne.?

Znajoma @ 22:25, 18.09.2022r. IP: *.*.137.36

A ja gratuluję Grażynce :)

? @ 08:32, 19.09.2022r. IP: *.*.192.138

Czy jest gdzieś galeria z dobrymi zdjęciami z biegu?

Xyz @ 10:03, 19.09.2022r. IP: *.*.132.180

Widzę, że działa cenzura ...
To jeszcze raz:

1. Gratulacje dla Zwycięzców!
2. Nie dla obniżania rangi imprezy.
3. Nie dla k w a d r a c i a k a jako Organizatora; płatna herbata dla zawodników, brak nagród dla zawodników mimo regulaminu .
4. Ps. Czyja firma dostarczała posiłki?

Rafał @ 11:51, 19.09.2022r. IP: *.*.165.76

Zawodnicy, którzy zajęli 62-74 pozycje, z wyjątkiem paru osób mają zastanawiająco dobre ostatnie 5 km. Tempo biegu w okolicach 3.15-3.30 /km. Różnica w tempie względem poprzednich etapów wydaje się olbrzymia.

do Rafał @ 12:04, 19.09.2022r. IP: *.*.178.3

Oj nie tylko oni. Zwycięzca i drugi też pobiegli ostatnie 4km po 2:30/km... Tempo na rekord świata w półmaratonie :D
Widocznie ostatni punkt pomiarowy został źle oznaczony, albo trasa źle wyznaczona...

Do xyz @ 13:05, 19.09.2022r. IP: *.*.53.169

Popieram KAŻDY punkt.

Jan @ 13:19, 19.09.2022r. IP: *.*.165.76

@Rafał Tak, ten pomiar był dalej niż na 17 km. Sprawdziłem swoje wyniki i są różnice.

K @ 13:49, 19.09.2022r. IP: *.*.234.74

Przemek i Damian klasa.

Mam nadzieje ze w Susku bedzie ciecie na noże :)

dsf @ 07:51, 20.09.2022r. IP: *.*.158.79

kilometraż punktów pomiarowych jest spierdzielony i to na maksa

Fgh @ 08:50, 20.09.2022r. IP: *.*.165.76

Coś z tymi wynikami chyba nie gra. Albo błędy pomiarowe albo zawodnicy oszukiwali.