Niedziela, 5 maja 2024 r., imieniny Ireny, Waldemara, Piusa

Zespół Niedźwieckiego z tytułem najlepszych (zdjęcia)

Podczas ligi mazowieckiej w podnoszeniu ciężarów odbył się finał mazowieckiego wieloboju atletycznego. W ostatniej edycji wieloboju atletycznego Ostrołękę reprezentowali zawodnicy UKS Atleta. Spisali się na medal i to złoty!

Drużynę dziewcząt stanowiły: Pola Larenta - uczennica SP nr 4 w Ostrołęce w kategorii wiekowej do 10 lat i Maja Zera z SP w Obierwii w kategorii wiekowej do 13 lat. Drużynę męską reprezentowali: Wojciech Bakuła SP w Białobieli, Dariusz Małkowski z SP nr 10 w Ostrołęce oraz Kacper Mróz SP w Chudku - wszyscy w kategorii wiekowej do lat 13.

I jak zwykle w kategorii wiekowej do lat 10 wśród dziewczynek zwyciężyła nasza Pola Larenta. Tym razem wraz z Gabrielą Dołęgą zgromadziły po 268 punktów i obie stanęły na najwyższym stopniu podium. Na trzecim stopniu stanęła zawodniczka gospodarzy WLKS Siedlce Lena Celińska-Mysław z 243 pkt.

Wśród dziewcząt do 13 lat zwyciężyła Patrycja Urban z Sokołowa Podlaskiego z 220 pkt. a nasza Maja Zera z 209 punktami uplasowała się na piątym miejscu. - Tylko 11 punktów dzieliło Maję od zwyciężczyni tej kategorii, tak wyrównany był poziom w tej grupie - mówi Władysław Niedźwiecki, szkoleniowiec naszych perełek.

W kategorii wiekowej do 13 lat wśród chłopców zwyciężyli dotychczas niepokonani. Z tytułu najlepszego cieszył się Kacper Mróz, który uzbierał 293 pkt. Drugi był Wojciech Bakuła z 250 pkt. a trzeci Dariusz Małkowski, który zgromadził 188 pkt. Uzyskane wyniki sprawiły, iż najlepszą drużyną również tej edycji była drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta Ostrołęka.