« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r., imieniny Macieja, Martyny, Teofila

Moja Ostrołęka

Aktualności

Iza Piskorek rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Iza Piskorek to jedna z czołowych postaci Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate. Zawodniczka, którą prowadzi sensei Artur Prusiński zalicza ciągły progres, a rok 2022 był dla niej bardzo udany.


Najważniejszą imprezą dla młodej wojowniczki były Mistrzostwa Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO. By wziąć udział w tym niezwykle prestiżowym wydarzeniu Iza musiała najpierw przebrnąć przez turniej kwalifikacyjny Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin do Mistrzostw Europy U-16, U-18 i U-20. Aby uzyskać kwalifikację do wyjazdu na turniej rangi ME, trzeba było wygrać swoją kategorię wagową i wiekową lub zająć drugie miejsce. Iza zdobyła przepustkę do europejskiego czempionatu zajmując drugą lokatę w zawodach.

Na początku listopada członkini Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate udała się do stolicy Bułgarii by dumnie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO. Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza zdobywając brązowy medal w kategorii U16 +65kg. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość litewskiej zawodniczki. Ich walka była bardzo wyrównana, o czym świadczył niejednogłośny werdykt sędziów.

Reklama

Patrząc na progres jaki zalicza Iza z sezonu na sezon, możemy spodziewać się, że w 2023 roku ponownie będzie o niej głośno.

Iza Piskorek czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.615 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Odsłon: 670
Komentarzy: 1
09:33, 22.01.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kamil Woźniak czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Kamil Woźniak czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Kamil Woźniak to niezwykle wszechstronny tenisista. Reprezentant Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego znakomicie spisuje się zarówno w singlu, jak i w deblu, czego potwierdzeniem są wyniki Kamila z 2022 roku.

Czy Kamil Ludwiczak zostanie Sportowcem Roku?

Czy Kamil Ludwiczak zostanie Sportowcem Roku?

UMKS Trójka Ostrołęka w sezonie 2021/22 wywalczyła historyczny awans do I Ligi mężczyzn. Ekipie Rafała Niećki ciężko byłoby osiągnąć ten sukces bez Kamila Ludwiczaka.

Kinga Wilczewska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Kinga Wilczewska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Kinga Wilczewska to wielki talent klubu UKS Siódemka Ostrołęka. Młoda sportsmenka rok 2022 kończy bogatsza o nowe doświadczenia, rekordy życiowe oraz bardzo dobre wyniki sportowe.

Bartosz Małkowski czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Bartosz Małkowski czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Bartosz Małkowski od wielu sezonów jest ostoją klubu SPS Volley Ostrołęka. 33-latek obok Łukasza Kadłubowskiego jest najdłużej grającym w ostrołęckim zespole zawodnikiem.

Czy Rafał Jędrzejewski zostanie Sportowcem Roku?

Czy Rafał Jędrzejewski zostanie Sportowcem Roku?

Rafał Jędrzejewski to wielki talent w szeregach klubu UMKS Trójka Ostrołęka. 15-letni skrzydłowy regularnie wychodzi w pierwszym składzie drużyny prowadzonej przez Rafała Niećkę.

» Wasze komentarze

Tomasz @ 11:49, 22.01.2023r. IP: *.*.55.7

Głosujemy!

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo