« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r., imieniny Macieja, Martyny, Teofila

Moja Ostrołęka

Aktualności

Julia Stachurska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Julia Stachurska to utalentowana zawodniczka reprezentująca klub UKS Atleta Ostrołęka. W 2022 roku podopieczna Władysława Niedźwieckiego zebrała kolejne szlify, osiągając przy tym bardzo dobre rezultaty.


Po raz pierwszy w 2022 roku Julia pojawiła się na pomoście podczas Otwartych Mistrzostw Powiatu Siedleckiego do lat 17 i 20. Stachurska zaliczyła wszystkie sześć podejść i uzyskała w dwuboju 97 kg (43+54). Z tym wynikiem stanęła na trzecim stopniu podium w swojej kategorii wagowej, ustanawiając zarazem rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i dwuboju. Na początku maja identyczny rezultat w dwuboju uplasował młodą sztangistkę na trzeciej pozycji w kategorii wagowej +81kg podczas Mistrzostw województwa mazowieckiego LZS do lat 17. 14-latka nie spoczęła na laurach i niespełna tydzień później po raz kolejny ustanowiła trzy rekordy życiowe. Rezultat 99 kg w dwuboju dał jej 4 miejsce w kategorii wagowej +81 kg na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS do 15 lat.

Dzięki świetnym wynikom Julia otrzymała powołanie na sierpniowe zgrupowanie kadry Mazowsza w podnoszeniu ciężarów w Więcborku. Treningi pod okiem szkoleniowców kadry województwa poskutkowały wywalczeniem srebrnego medalu w kategorii wagowej +81kg na Mazowieckich Mistrzostwach Młodzików U15. Julia przegrała jedynie z aktualną mistrzynią Europy Julią Machniewską. Warto odnotować, że reprezentantka ostrołęckiego klubu po raz kolejny przełamała swoje limity i do domu wróciła z nowymi rekordami życiowymi.

Reklama

Najważniejszym sprawdzianem formy dla młodej zawodniczki były Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików (od 13 do 15 lat). W Sokołowie podlaskim reprezentantka ostrołęckiego klubu po raz kolejny pokazała wielką klasę. Julia wyrwała 47 kg i podrzuciła 60 kg co dało w dwuboju 107 kg, a zarazem nowe rekordy w podrzucie i dwuboju. Dzięki takiemu wynikowi Julia została piątą zawodniczką w kraju, w kategorii wagowej +81kg.

Julia Stachurska czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.639 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Odsłon: 793
Komentarzy: 0
11:37, 23.01.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kamil Woźniak czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Kamil Woźniak czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Kamil Woźniak to niezwykle wszechstronny tenisista. Reprezentant Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego znakomicie spisuje się zarówno w singlu, jak i w deblu, czego potwierdzeniem są wyniki Kamila z 2022 roku.

Czy Kamil Ludwiczak zostanie Sportowcem Roku?

Czy Kamil Ludwiczak zostanie Sportowcem Roku?

UMKS Trójka Ostrołęka w sezonie 2021/22 wywalczyła historyczny awans do I Ligi mężczyzn. Ekipie Rafała Niećki ciężko byłoby osiągnąć ten sukces bez Kamila Ludwiczaka.

Kinga Wilczewska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Kinga Wilczewska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Kinga Wilczewska to wielki talent klubu UKS Siódemka Ostrołęka. Młoda sportsmenka rok 2022 kończy bogatsza o nowe doświadczenia, rekordy życiowe oraz bardzo dobre wyniki sportowe.

Bartosz Małkowski czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Bartosz Małkowski czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Bartosz Małkowski od wielu sezonów jest ostoją klubu SPS Volley Ostrołęka. 33-latek obok Łukasza Kadłubowskiego jest najdłużej grającym w ostrołęckim zespole zawodnikiem.

Czy Rafał Jędrzejewski zostanie Sportowcem Roku?

Czy Rafał Jędrzejewski zostanie Sportowcem Roku?

Rafał Jędrzejewski to wielki talent w szeregach klubu UMKS Trójka Ostrołęka. 15-letni skrzydłowy regularnie wychodzi w pierwszym składzie drużyny prowadzonej przez Rafała Niećkę.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo