« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 30 stycznia 2023 r., imieniny Macieja, Martyny, Teofila

Moja Ostrołęka

Aktualności

Jakub Bieżuński czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Jakub Bieżuński to obecnie najbardziej utytułowany zawodników klubu Squatina Ostrołęka. Jakub w 2022 roku m.in. uzyskał II klasę sportową dla 17/18-latków mając lat 15.


O tym, że Jakub Bieżuński to sportowiec z krwi i kości może świadczyć fakt, że młody zawodnik na co dzień trenuje dwie dyscypliny – pływanie oraz tenis ziemny. W obu przypadkach może pochwalić się nie małymi osiągnięciami.

Jakub świetną formę zaprezentował podczas Otwartych Zimowych Mistrzostw Okręgu Warszawsko-Mazowieckiego w pływaniu. Podopieczny Mai i Leszka Bieżuńskich okazał się najszybszym pływakiem na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Do złota dorzucił jeszcze dwa srebrne medale - na 100 i 200 metrów w stylu klasycznym.

Reklama

Do najważniejszych pływackich zawodów Jakuba w 2022 roku należy zaliczyć starty w Arena Grand Prix Pucharze Polski w Poznaniu oraz Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Pływak na obu imprezach zajmował piąte miejsce w wyścigach na 50 m stylem klasycznym. Podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 15-latek ustanowił nowy rekord życiowy 30,53 s, który dał mu II klasę sportową dla 17/18-latków.

Jakub sezon startów na basenie w 2022 roku zakończył udziałem w największej imprezie pływackiej w Polsce - Otylia Swim Cup. Bieżuński wywalczył srebrny medal w swojej ulubionej konkurencji 50 m stylem klasycznym.

W tenisie ziemnym wiodło mu się również bardzo dobrze. Zdobył mistrzostwo Powiatu ostrołęckiego w kategorii do lat 16, wicemistrzostwo Ostrołęki w tej samej kategorii wiekowej oraz dwukrotnie zwyciężał w młodzieżowych turniejach organizowanych przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe.

Jakub Bieżuński czeka na wasze głosy. Wyślij SMS o treści SPORT.626 na numer 7168. Koszt wiadomości to 1,23 zł brutto.

Aktualny ranking plebiscytu Sportowiec Roku 2022 w Regionie znajdziesz na stronie https://sportowiecroku.moja-ostroleka.pl/ranking/2022/. Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami wszystkich sportowców nominowanych do zaszczytnych tytułów i aktywnego wzięcia udziału w głosowaniu. Gala finałowa plebiscytu odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 r. w sali widowiskowej Ostrołęckiego Centrum Kultury.

Odsłon: 612
Komentarzy: 0
11:59, 24.01.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kamil Woźniak czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Kamil Woźniak czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Kamil Woźniak to niezwykle wszechstronny tenisista. Reprezentant Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego znakomicie spisuje się zarówno w singlu, jak i w deblu, czego potwierdzeniem są wyniki Kamila z 2022 roku.

Czy Kamil Ludwiczak zostanie Sportowcem Roku?

Czy Kamil Ludwiczak zostanie Sportowcem Roku?

UMKS Trójka Ostrołęka w sezonie 2021/22 wywalczyła historyczny awans do I Ligi mężczyzn. Ekipie Rafała Niećki ciężko byłoby osiągnąć ten sukces bez Kamila Ludwiczaka.

Kinga Wilczewska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Kinga Wilczewska rywalizuje o tytuł Sportowca Roku

Kinga Wilczewska to wielki talent klubu UKS Siódemka Ostrołęka. Młoda sportsmenka rok 2022 kończy bogatsza o nowe doświadczenia, rekordy życiowe oraz bardzo dobre wyniki sportowe.

Bartosz Małkowski czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Bartosz Małkowski czeka na wasze głosy w plebiscycie Sportowiec Roku

Bartosz Małkowski od wielu sezonów jest ostoją klubu SPS Volley Ostrołęka. 33-latek obok Łukasza Kadłubowskiego jest najdłużej grającym w ostrołęckim zespole zawodnikiem.

Czy Rafał Jędrzejewski zostanie Sportowcem Roku?

Czy Rafał Jędrzejewski zostanie Sportowcem Roku?

Rafał Jędrzejewski to wielki talent w szeregach klubu UMKS Trójka Ostrołęka. 15-letni skrzydłowy regularnie wychodzi w pierwszym składzie drużyny prowadzonej przez Rafała Niećkę.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo