« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 31 marca 2023 r., imieniny Beniamina, Kornelego, Balbiny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sportowiec Roku 2022: Dariusz Aleksandrowicz na 9. miejscu (wideo)

Dariusz Aleksandrowicz ma za sobą wspaniały rok. Wśród 85 kandydatek i kandydatów nominowanych do miana najpopularniejszego Sportowca Roku 2022 w Regionie doświadczony zawodnik Klubu Kolarskiego 24H zajął wysokie dziewiąte miejsce, z dorobkiem 417 głosów.


Dariusz to czołowa postać Klubu Kolarskiego 24h. Jest mieszkańcem miejscowości Czarnowiec w gminie Rzekuń. W zakończonym sezonie 2022 zapisał na swoim koncie kilka bardzo wartościowych wyników. Doświadczony sportowiec z pewnością znakomicie będzie wspominał czerwiec 2022 roku. Najpierw wybrał start w Górze Kalwarii, na kolejnym etapie cyklu Lotto Poland Bike Marathon MTB. Stawka zawodników w kategorii OPEN na dystansie 54 km liczyła aż 78 osób. Zmagania udało mu się ukończyć na fantastycznym siódmym miejscu. W jeszcze lepszym nastroju kolarz wrócił z Zambrowa.

Podczas VII Maratonu Szosowego poprzeczka tlenowa powędrowała w górę. Reprezentant KK24h postanowił wybrać najdłuższy z możliwych na zambrowskiej imprezie dystansów – aż 200 km. Ta odległość kompletnie nie zrobiła na nim wrażenia i w cuglach wygrał rywalizację z czasem 6 godz. 28 min. 7 sekund. O tym, że potrafi przełamywać bariery ludzkiej wytrzymałości, udowodnił podczas Wielkiego Szlema Jakuszyckiego. To impreza dla największych twardzieli. Składa się z trzech wyczerpujących konkurencji: biegu narciarskiego na 50 km, ultramaratonu górskiego na 51 km i rowerowego wyścigu na 62 km.

W Wielkim Szlemie Jakuszyckim 2022 uplasował się na trzecim miejscu w kategorii open, co oznacza, że to najlepszy w historii wynik mieszkańca naszego regionu w tej rywalizacji.

Nagrodę w imieniu Dariusza Aleksandrowicza odebrał prezes Klubu Kolarskiego 24H Marek Karczewski.

W siódmej edycji plebiscytu 85 kandydatek i kandydatów walczyło o miano najpopularniejszego Sportowca Roku 2022 w Regionie. W sumie czytelnicy oddali niemal 13 tys. głosów.

Odsłon: 1830
Komentarzy: 0
11:33, 17.03.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sportowiec Roku 2022: Martyna Narewska z zaszczytnym tytułem (wideo)

Sportowiec Roku 2022: Martyna Narewska z zaszczytnym tytułem (wideo)

Martyna Narewska będąc nadal bardzo młodą zawodniczką już jest zaliczana do grona najlepszych seniorek w kraju, a także należy do ścisłej czołówki europejskiej w swojej kategorii wiekowej. 

Sportowiec Roku 2022: Jakub Piórkowski z wyróżnieniem (wideo)

Sportowiec Roku 2022: Jakub Piórkowski z wyróżnieniem (wideo)

Podczas Gali Finałowej plebiscytu Sportowiec Roku 2022 Kapituła przyznała szereg nagród. Jedna z nich trafiła w ręce Jakub Piórkowskiego, czyli skoczka wzwyż reprezentującego klub MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka. Wyróżnienie przyznał burmistrz Ostrowi Mazowieckiej - Jerzy Bauer.

Sportowiec Roku 2022: Michał Radomski Sportowym Odkryciem Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2022: Michał Radomski Sportowym Odkryciem Roku (wideo)

Przed Michałem Radomskim rysuje się świetlana przyszłość ma koszykarskich parkietach. Kapituła plebiscytu Sportowiec Roku 2022 uznała reprezentanta Miejskiego Klubu Sportowego Ostrowianka Ostrów Mazowiecka za Sportowe Odkrycie Roku.

Sportowiec Roku 2022: Radosław Bloch Trenerem Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2022: Radosław Bloch Trenerem Roku (wideo)

Znamy kolejne rozstrzygnięcia plebiscytu Sportowca Roku 2022. Kapituła przyznała nagrodę Trenera Roku, którą odebrał szkoleniowiec młodych szczypiornistów z Ostrołęki - Radosław Bloch.

Sportowiec Roku 2022: UMKS Trójka Ostrołęka Drużyną Roku (wideo)

Sportowiec Roku 2022: UMKS Trójka Ostrołęka Drużyną Roku (wideo)

W plebiscycie Sportowiec Roku 2022 nagroda dla drużyny roku trafiła do ekipy, która w ubiegłym sezonie dokonała historycznej rzeczy.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo