Poniedziałek, 6 maja 2024 r., imieniny Judyty, Juranda, Benedykty

Srebra sztafety. Nakielski z brązem

Reprezentacja WOPR-OS w składzie : Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski, Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Mikołaj Pęza, Błażej Samluk, Mikołaj Pliszka, Mikołaj Grabowski  wzięła udział w zawodach Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym.

Inaugurujące sezon startowy zawody rozegrane zostały w Warszawie, w których wzięło udział prawie 200 zawodniczek i zawodników z siedemnastu klubów z całego kraju. W trakcie zawodów rozegrano dwie konkurencje drużynowe: 4×50 z przeszkodami, 4×25 m holowanie manekina oraz cztery konkurencje indywidualne: 200 m/100 m z przeszkodami, 50 m ratowanie manekina, 100 m/50 m ratowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane.

Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli trzy medale (dwa srebrne i jeden brązowy) oraz osiągnęli wiele rekordów życiowych. W wyścigu sztafetowym na dystansie 4×50 m z przeszkodami zespół w składzie: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski, Adam Wiśniewski zdobył srebrny medal, podobnie jak w sztafecie 4×25 m holowanie manekina: Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Adam Wiśniewski, Kamil Bojarski.

W startach indywidualnych w kategorii open wystartował piątka naszych zawodników. Na dystansie 100 m ratowanie kombinowane Hubert Nakielski zajął trzecie miejsce. Adam Wiśniewski uplasował się na piątej pozycji z nowym rekordem życiowym 01,06,07 s. Na dystansie 50 m ratowanie manekina  Hubert zajął czwartą pozycję, Mateusz Adamowski jedenaste miejsce, Kamil Bojarski trzynaste a Kacper Mierzejewski był osiemnasty. Na 100 ratowanie manekina w płetwach Adam zajął piate miejsce, Kamil dziesiąte miejsce, Mateusz jedenaste miejsce, zaś Kacper był dwunasty.

W kategorii juniorów wystartowała dwójka zawodników z Ostrołęki. Na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach Mikołaj Grabowski zajął szóste miejsce z nowym rekordem życiowym 1,01,89 s, a Aleksandra Żochowska była szesnasta wśród kobiet. Na 50 m ratowanie manekina Mikołaj był szesnasty z rekordem życiowym 40,09 s, a Aleksandra była jedenasta również z "życiówką" 51,04 s.

W kategorii juniorek młodszych Gabriela Grabowska zajmowała odpowiednio: piąte miejsce na 100 m ratowanie manekina w płetwach z nowym rekordem życiowym 1,13,55 s, jedenaste miejsce na 50 m ratowanie manekina z rekordem życiowym 46,30 s.

W kategorii młodzików wystartowało trzech naszych zawodników. W swoich debiutach nasi najmłodsi reprezentanci we wszystkich swoich startach ustanawiali rekordy życiowe i zajmowali odpowiednio: na dystansie 50 m ratowanie manekina w płetwach Błażej Samluk zajął piąte miejsce, Mikołaj Pęza był dziesiąty, a Mikołaj Pliszka dwudziesty. Na dystansie 50 m ratowanie manekina Samluk był siódmy, a Pęza trzynasty.