Poniedziałek, 6 maja 2024 r., imieniny Judyty, Juranda, Benedykty

Grabowska i Bojarski ze złotem. Kamil wywalczył srebro. Brąz sztafety (zdjęcia)

Bardzo udany start podczas Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyło się w Żyrardowie odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Zawodnicy z Ostrołęki podczas swoich startów zdobyli cztery medale (dwa złote, srebrny, brązowy) oraz ustanowili wiele rekordów życiowych.

W skład reprezentacji WOPR-OS Ostrołęka prowadzonej przez trenera Dariusza Małkowskiego weszli: Kamil Bojarski, Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Maciej Romanowski, Mikołaj Grabowski, Błażej Samluk, Mikołaj Pęza.

Złoty medal na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z nowym rekordem życiowym 1,09,70 s. w kategorii junior młodszy zdobyła Gabriela Grabowska. Gabrysia ponadto zajęła ósmą pozycję na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 45,45 s. oraz czwarte miejsce na 100 m ratowanie manekina z pasem z "życiówką" 1,15,65 s. W klasyfikacji generalnej zawodów nasza zawodniczka w swojej kategorii wiekowej uplasowała się na czwartej pozycji.

Również ze złotym medalem i nowym rekordem życiowym 32.85 s. na dystansie 50 m ratowanie manekina w płetwach w kategorii młodzików wrócił Błażej Samluk. Błażej ponadto zajmował: piąte miejsce na 50 m ratowanie manekina z nowym rekordem życiowym 46,05 s, szóste na 50 m ratowanie manekina z pasem z "życiówką" 37,67 s. W klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej zanotował czwartą lokatę.

Srebrny medal w kategorii open na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach zdobył Kamil Bojarski, który ponadto był piąty na 50 m ratowanie manekina oraz czwarty na 100 m ratowanie manekina z pasem.

Z brązowym medalem z zawodów wróciła nasza sztafeta, która w składzie : Romanowski, Samluk, Grabowski, Bojarski na dystansie 4x50 m z przeszkodami w kategorii open.

Również starty naszych pozostałych zawodników należy uznać za bardzo udane. Z nowym rekordem życiowym na 100 m ratowanie manekina w płetwach 1,01,84 s., zajmując piąte miejsce w kategorii junior, wrócił z zawodów Mikołaj Grabowski. Nowe "życiówki" we wszystkich swoich startach ustanowił również Mikołaj Pęza, który w kategorii młodzik na dystansie 50 m ratowanie manekina w płetwach zajął siódme miejsce z czasem 36,80 s, na dystansie 50 m ratowanie manekina był jedenasty z czasem 57,86 s., na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął ósmą lokatę z czasem 39,45 s.

Z nową "życiówką" na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach wróciła również Aleksandra Żochowska, która w tej konkurencji uplasowała się na dwunastej pozycji w kategorii junior.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy moich zawodników, którzy pod nieobecność swoich bardziej doświadczonych kolegów godnie reprezentowali nasz klub i miasto Ostrołęka osiągając bardzo dobre wyniki - mówi Dariusz Małkowski, szkoleniowiec WOPR-OS Ostrołęka.

Więcej zdjęć: Grabowska i Bojarski ze złotem. Kamil wywalczył srebro. Brąz sztafety (zdjęcia)