Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Marcel Piersa w kolorze srebra! Ludwiczak: Z przytupem wszedł do krajowej czołówki!

Już wcześniej informowaliśmy o dużym sukcesie Karola Łasiewickiego, który został mistrzem kraju seniorów w K1. W Kartuzach zaprezentował się również młodszy od niego Marcel Piersa. 16-latek z Ostrołęka Fight Academy wywalczył srebro wśród juniorów!

Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka mierzył się w kat. 67 kg. W drodze do finału stoczył walki z zawodnikami z: Wrocławia, Starachowic oraz Piekar Śląskich. Dopiero w najważniejsze walce mistrzostw został pokonany przez bardziej doświadczonego zawodnika z Kalisza. - Mimo, że ambicje były na złoto, jestem bardzo zadowolony ze swoich występów na tej imprezie - mówi Piersa.

16-latek dziękuje trenerowi Arkadiuszowi Ludwiczakowi, bez którego na pewno nie udałoby się zajść tak daleko. - Dziękuję również całej drużynie Ostrołęka Fight Academy za pomoc w przygotowaniach. FitBody masaż za możliwość korzystania z komory hiperbarycznej oraz zajęcie się moimi wszystkimi kontuzjami, GaTka SzmaTka oraz Cezary Puchalski za ciągłe wspieranie mnie podczas przygotowań oraz zawodów. Na sam koniec ogromne gratulacje dla Karol Łasiewicki, który został mistrzem Polski - dodaje.

Dumny ze swojego podopiecznego był Ludwiczak. - Zaprezentował się bardzo dobrze. W bardzo krótkim czasie poczynił ogromny progres i z przytupem wdarł się do krajowej czołówki juniorów starszych. W tym roku startuje w niższej wadze niż dotychczas, czyli do 67 kg, co było bardzo dobrym krokiem. Napawa optymizmem forma, którą wypracował. Mocny reżim treningowy jak najbardziej się opłacił, stąd mamy wicemistrza kraju w K1 - mówi opiekun Piersy z Ostrołęka Fight Academy.

Odsłon: 14458