« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 30 maja 2023 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

III LO z pucharem! Ciecierski i Rogoziński z wyróżnieniami (zdjęcia)

Na boisku ze sztuczną nawierzchnią im. Aleksandra Harabasza został rozegrany turniej piłki nożnej o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. W zmaganiach wzięło udział osiem zespołów. Najlepsi okazali się gracze III LO, którzy w pokonanym polu pozostawili ZSZ 1 oraz I LO A.
Drużyny zostały podzielone na dwie grupy liczące po cztery ekipy. W stawce zespołów rywalizujących w grupie A znalazły się: I LO A, II LO B, ZSZ 1, ZSZ 3. O wygranie grupy B walczyły: I LO B, II LO A, III LO oraz ZSZ 4. Do fazy półfinałowej z każdej grupy awansowały po dwie najlepsze drużyny. Za zwycięstwo w spotkaniu grupowym zespoły otrzymywały po 3 punkty, za remis 1 punkt, a porażka oznaczała brak zdobyczy punktowej.

Reklama

Ekipy III LO oraz ZSZ 1 bardzo pewnie wygrały swoje grupy i z kompletem zwycięstw awansowały do półfinałów. Zacięta walka trwała o zajęcie pozostałych dwóch miejsc premiowanych awansem. Ta sztuka udała się zespołom I LO A i II LO A, które uzupełniły stawkę ekip walczących o medale.

W półfinałach los skrzyżował ze sobą III LO i I LO A, a także II LO A i ZSZ 1. III LO oraz ZSZ 1 zachowały status niepokonanych, wygrywając swoje starcia odpowiednio 4:2 i 1:0. Niewiadomych pozostawało co raz mniej.

Niesamowitych emocji dostarczył mecz o brązowy medal pomiędzy I LO A i II LO A. W regulaminowym czasie gry bramek nie oglądaliśmy, tak więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był konkurs rzutów karnych. Chłodniejszą głowę zachowali reprezentanci I LO A i to na ich szyjach zawisły brązowe krążki. Wisienką na torcie poniedziałkowych zmagań był pojedynek finałowy, w którym zmierzyły się najrówniej i najskuteczniej grające drużyny na przestrzeni całego turnieju. Mimo, że szybko prowadzenie objęli przedstawiciele ZSZ 1, to zawodnikom III LO udało się odwrócić losy spotkania i to oni wznieśli ręce w geście tryumfu wygrywając 2:1.

Wszystkie drużyny biorące udział w rywalizacji otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Trzy najlepsze zespoły dostały także okazałe puchary. Zawodników udekorowali przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki oraz przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki. Organizatorzy postanowili przyznać także dwa wyróżnienia indywidualne: dla najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza. Najskuteczniejszym zawodnikiem z dorobkiem 11 bramek okazał się Kacper Ciecierski z III LO, a najlepszym bramkarzem wybrano Mateusza Rogozińskiego reprezentującego ZSZ 1.

Zwycięzcy turnieju wystąpili w następującym składzie: Dominik Borowiecki, Aleksander Borkowski, Igor Olszewski, Kacper Ciecierski, Karol Stolarczyk, Karol Dębek, Franciszek Zaręba, Kacper Drężek, Konrad Mieczkowski. Opiekunem zespołu był Włodzimierz Sikora.

Klasyfikacja końcowa:
1. III LO
2. ZSZ 1
3. I LO A
4. II LO A
5. II LO B
6. ZSZ 3
7. ZSZ 4
8. I LO B

Reklama

Zobacz zdjęcia:
III LO z pucharem! Ciecierski i Rogoziński z wyróżnieniami (zdjęcia)

Więcej zdjęć: III LO z pucharem! Ciecierski i Rogoziński z wyróżnieniami (zdjęcia)

fot. MOSiR Ostrołęka

Odsłon: 2618
Komentarzy: 0
19:50, 25.05.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nasi we władzach związku. Kto będzie rządził naszą w regionie? 

Nasi we władzach związku. Kto będzie rządził naszą w regionie? 

Waldemar Trochimiuk został wybrany prezesem Ciechanowsko - Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej / Delegatura MZPN. W spotkaniu wzięło udział 98 delegatów oraz delegatek z prawem głosu oraz zaproszeni goście.

Wpadnij i zobacz piłkarskie nadzieje!

Wpadnij i zobacz piłkarskie nadzieje!

Dzisiaj o godz. 18:30 rozpocznie się pierwszy Futbol Drybling Cup 2023. Zmagania zawodników i zawodniczek z rocznika 2016 i młodsi odbędą się na Orliku na osiedlu Stacja w Ostrołęce. 

Półtorak, Samsel, Kłos i Żerański z powołaniami

Półtorak, Samsel, Kłos i Żerański z powołaniami

Dzisiaj o godz. 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ciechanowie rozpoczęła się konsultacja szkoleniowa Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Wśród wyróżnionych z rocznika 2011 znaleźli się gracze z naszego terenu.

Narew z punktem. KS CK Troszyn z blamażem. A już w środę...

Narew z punktem. KS CK Troszyn z blamażem. A już w środę...

Remis i porażka naszych zespołów. Po trzech zwycięstwach z rzędu ekipa z Ostrołęki musiała się zadowolić remisem z Wisłą II Płock. Podopieczni Damiana Milewskiego stracili gola w końcówce starcia z "Nafciarzami". A KS CK Troszyn? Przegrał z najsłabszym zespołem w stawce 3:5...

Rzekunianka górą. Kurpik nie

Rzekunianka górą. Kurpik nie

Odmienne humory towarzyszyły ekipom z naszego powiatu po 27. kolejce Klasy Okręgowej. Rzekunianka Rzekuń wygrała 2:1 z Wkrą Sochocin i cały czas bije się o awans. Osłabiony Kurpik Kadzidło uległ aż 0:6 Kryształowi Glinojeck.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo