Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Matka Boska na poprzeczce Wkry! (wideo)

Takich emocji nie było od dawna w Rzekuniu. Zespół Rzekunianki walczył o awans do V ligi. Gdyby nasi wygrali, osiągnęliby najlepszy wynik w 23-letniej historii klubu. Podopieczni Bartłomieja Jezierskiego wygrywali po strzale z rzutu karnego Aleksandra Dmochowskiego.

Skończyło się porażką 1:2. Goście od 17 minuty grali w osłabieniu po czerwone kartce dla Gajewskiego. W 32 minucie ponad 300 osób zgromadzonych na obiekcie miało okazję do wielkiej radości. Niestety, tuż przed zmianą stron Dzięgielewski wyrównał, zaś w 50 minucie przyjezdni objęli prowadzenie po strzale Macieja Watkowskiego, dla którego był to 45 gol w sezonie.

Kolejne minuty to przewaga naszych, czerwona kartka dla trenera z Bieżunia Roberta Piotrowskiego, trzy strzały w poprzeczkę. Ostatni gwizdek oznaczał radość Wkry, która świętowała promocję do V ligi.

Porażka boli, ale i tak ekipie Jezierskiego należą się brawa. Mało kto stawiał, że Rzekunianka do ostatnich sekund w tym sezonie będzie bić się o awans. Wczoraj wstawiłem kilka materiałów z zawodnikami, trenerem. Ktoś napisze, że napompowany balonik. Nie o to chodziło. Chodziło o fajne podsumowanie dokonań Adriana Wołejszo i spółki. Pokazanie sytuacji przed decydującym meczem. Nasi gracze mogli, a nie musieli. Byli o włos. Udanego weekendu.

Rzekunianka Rzekuń - Wkra Bieżuń 1:2 (1:1)
Bramki: Dmochowski 32' - Dzięgielewski 45', Watkowski 53'.

Odsłon: 15548