Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Siedem medali w Mistrzostwach Polski Masters dla UKS Clan Ostrołęka (zdjęcia)

Reprezentanci UKS Clan Ostrołęka uczestniczyli w 33. Mistrzostwach Polski Masters w Łodzi. Zawody rozegrano w miniony weekend i licznie zgromadziły zawodników z całego kraju. Wzięło udział około 500 osób.

Pięcioosobowa reprezentacja naszego klubu wywalczyła siedem medali i wiele wysokich lokat, miejsc tuż obok podium.
Trzy złote medale wywalczyły: Daniela Surdyn z Przetyczy w kategorii K 75 w biegu na 400 m wynikiem 2:12,71 i Halina Pierzchała K60 z Antoń w biegu na 200 m 37,26 i rzucie dyskiem 20,34 m. Trzy srebrne medale otrzymały: Daniela Surdyn K75 w biegu na 100 m 26,93 m i Halina Pierzchała K60 w biegu na 80 m przez płotki 20,03 s i w rzucie oszczepem 21,76 m. Brązowy medal zdobył Jerzy Bakuła M60 z Laskowca w trójskoku wynikiem 8,58 m.

Tuż obok podium na czwartym miejscu stanęły: Elżbieta Bożomańska K45 z Ostrołęki w biegu na 800 m 3:09,73, Halina Pierzchała w biegu na 100 m 17,24 m i Jerzy Bakuła w biegu na 300 m przez płotki 56,61. Piąte miejsce zajął Mieczysław Długołęcki z Ostrołęki w kategorii M70 w trójskoku wynikiem 6,64 m i Jerzy Bakuła K60 w biegu na 200 m 30,04 s i na 400 m 70,26 m. Szóste miejsce: Elżbieta Bożomańska K45 w biegu na 400 m wynikiem 83,56 m i na 1500 m 6:32,76. Siódme miejsce: Mieczysław Długołęcki M70 w rzucie dyskiem 1 kg 29,40 m i skoku w dal 2,76 m. Ósme miejsce: Elżbieta Bożomańska K45 w biegu na 200m 37,57s i Mieczysław Długołęcki M70 w pchnięciu kulą 4 kg 9,46 m oraz Jerzy Bakuła K60 w skoku w dal 3,52 m.

Prawie wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe. Zawody były dobrą lekcją, okazją do integracji,
spotkania wspaniałych osób, byłych mistrzyń olimpijskich oraz konfrontacją z najlepszymi. Były także okazją upamiętnienia 600 urodzin miasta Łodzi.