« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 9 grudnia 2023 r., imieniny Leokadii, Wiesławy, Nataszy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Michał Bedra Mistrzem Ostrołęki w tenisie ziemnym (zdjęcia, wideo)

(fot. OST (Jarosław Sender))

Nagrodę główną (5 tys. zł) otrzymał Michał Bedra z Warszawy i został tenisowym Mistrzem Ostrołęki. W finale pokonał Pawła Dzikiewicza z Białegostoku (2,2 tys. zł). W półfinale Bedra pokonał Wiktora Kosowskiego z Łomży, a Dzikiewicz wygrał z Jakubem Osowskim z Ełku


- Turniej ten był wyjątkowy z kilku bardzo ważnych powodów, po pierwsze w tym roku nasze miasto obchodzi swoje 650-lecie, po drugie był to największy turniej jaki przyszło nam organizować co samo w sobie było sporym wyzwaniem. Po trzecie i chyba najważniejsze to sami zawodnicy, kibice oraz nasi znamienici goście, którzy tak licznie przybyli na nasze korty. Bez tych ostatnich wymienionych nie ma turnieju, tak naprawdę to oni stanowią o atmosferze, widowisku i sukcesie całej imprezy, bo z całą pewnością to był nasz wspólny sukces - poinformowało Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe.

Reklama

Główną trakcją były mecze pokazowe z udziałem Jerzego Janowicza i Michała Przysiężnego.

- Panowie pokazali, że nie wyszli z formy i uraczyli publiczność mnóstwem dobrego tenisa, podczas meczu pokazowego. Niektórzy zawodnicy mieli niepowtarzalną okazję stanąć oko w oko na korcie z naszymi gwiazdami i na własnej skórze sprawdzić moc i jakość zagrań zawodowych graczy. Kolejną atrakcją dla zgromadzonych kibiców zwłaszcza tych najmłodszych była krótka lekcja tenisa z Jerzym i Michałem. Po szkoleniu takich trenerów może być tylko dobrze. Na koniec nasi goście zmierzyli się z drużyną Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego w meczu deblowym. Byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Jerzy z Michałem najedli się strachu - czytamy na stronie OST.

W Mistrzostwach Ostrołęki udział wzięło 64 tenisistów.

- To był piękny tenisowy weekend na ostrołęckich kortach, w ciągu trzech dni na nasze korty zawitał tenis na najwyższym poziomie. Mieliśmy okazję gościć zawodników z różnych zakątków Polski. Bardzo licznie zjechali, aby rywalizować o tytuł, nagrodę główną oraz raczyć publiczność piękną grą, a tej w całym turnieju z całą pewnością nie zabrakło - podsumowało OST.

W półfinałach turnieju pocieszenia Daniel Dąbrowski (Ostrołęka) pokonał Karola Bikowskiego (Łomża) 4:2 4:3, a Rafał Wyrębek (Ostrołęka) wygrał z Jakubem Bąkowskim (Warszawa) 4:1 4:0, sprawiając tym samym sporą niespodziankę. W finałowym pojedynku turnieju pocieszenia Dąbrowski pokonał Wyrębka 4:1 4:3, zapewniając sobie nagrodę o wartości 1000 zł.

Reklama

Finał:
Michał Bedra - Paweł Dzikiewicz 6:4 7:6
Półfinały:
Michał Bedra - Wiktor Kosowski 6:2 6:0
Paweł Dzikiewicz - Jakub Osowski 6:1 6:2
Ćwierćfinały:
Dzikiewicz - Ziętkowski 4:1 4:1
Osowski - Zięba 4:0 4:2
Bedra - Kurowicki 4:0 4:0
Kosowski - Kowalski 4:3 4:3

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Ostrołęki Open

Więcej zdjęć: Mistrzostwa Ostrołęki Open

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Ostrołęki w tenisa ziemnego

Więcej zdjęć: Mistrzostwa Ostrołęki w tenisa ziemnego

Odsłon: 6635
Komentarzy: 0
11:08, 05.09.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Zagraj w tenisa

Zagraj w tenisa

Na 10 grudnia planowana jest druga odsłona Grand Prix 2023/2024 w tenisie stołowym. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.

Masz rakietkę? Zagraj w Baranowie

Masz rakietkę? Zagraj w Baranowie

Już 26 listopada o godz. 9:00 rozpocznie się II Gminny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Starosty Ostrołęckiego. Organizatorzy zapraszają chętnych do wzięcia udziału w zmaganiach. Rywalizacja odbędzie się w hali w Baranowie. 

Tenisiści uczcili pamięć Barbary Pawelczyk (zdjęcia)

Tenisiści uczcili pamięć Barbary Pawelczyk (zdjęcia)

Ponad 70 uczestników zjawiło się w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia, by wziąć udział w VI Memoriale Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika i przewodniczącego Rady Miasta Wojciecha Zarzyckiego. 

VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym. Zapisz się już dzisiaj

VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym. Zapisz się już dzisiaj

Przed nami VI Memoriał Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym pod honorowym patronatem prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Organizatorem zawodów jest miasto Ostrołęka wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Ostrołęce.

Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

Jerzy Janowicz i Michał Przysiężny w Ostrołęce (zdjęcia, wideo)

W ramach singlowych Mistrzostw Ostrołęki na kortach przy ul. Hallera rozegrano mecze pokazowe z udziałem Jerzego Janowicza i Michała Przysiężnego. Janowicz to pierwszy polski półfinalista turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej (Wimbledon 2013), wówczas był 14. rakietą świata.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo