« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 1 października 2023 r., imieniny Danuty, Remigiusza, Romana

Moja Ostrołęka

Aktualności

XXVII Półmaraton Kurpiowski im. Stanisława Dzięgielewskiego (zdjęcia)

No i wreszcie. Wystartował XXVII Półmaraton Kurpiowski im. Stanisława Dzięgielewskiego oraz V Kurpiowska Dycha. Zmagania cieszą się dużo popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. 
Lekkoatleci mają o co walczyć. Pula nagród finansowych w tegorocznym wydarzeniu wynosi rekordowe 15 000 złotych. Zwycięzcy Półmaratonu Kurpiowskiego w kategoriach Open Kobiet oraz Mężczyzn otrzymają po 2000 złotych, zdobywcy drugich miejsc po 1000 złotych, a brązowi medaliści po 750 złotych.

Reklama

Nagrody finansowe są przewidziane także dla trzech najszybszych mieszkanek i mieszkańców Ostrołęki oraz Powiatu Ostrołęckiego. Wysokość nagród finansowych w klasyfikacjach Open V Kurpiowskiej Dychy została również zwiększona. Tryumfatorzy otrzymają po 600 złotych, drugie miejsca po 400 złotych, a trzecie lokaty po 200 złotych. Dodatkowym smaczkiem jest także nagroda specjalna w wysokości 1500 złotych dla osoby, która ustanowi nowy rekord trasy Półmaratonu. Obecny wynosi 01:05:24. Wyśrubował go w 2015 roku pochodzący z Kenii Joel Kosgei Komen. Rekord trasy Kurpiowskiej Dychy należy do zwycięzcy III edycji, która odbyła się w 2019 roku. Siarhei Krauchenia dobiegł wtedy na metę z czasem 0:31:00.

Patronat honorowy nad XXVII Półmaratonem Kurpiowskim sprawuje Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, a nad V Kurpiowską Dziesiątką Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki. Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że wrześniowe wydarzenie swoim patronatem objęli także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Reklama

Zobacz zdjęcia:
Półmaraton Kurpiowski

Więcej zdjęć: Półmaraton Kurpiowski

Odsłon: 4723
Komentarzy: 1
11:42, 17.09.2023r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Dobry start Miłosza i Michała. 'Życiówka' Wiśniewskiego

Dobry start Miłosza i Michała. "Życiówka" Wiśniewskiego

Dwóch zawodników Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka wzięło udział w zawodach zakończenia sezonu lekkoatletycznego, które odbyły się na stadionie stołecznego AWF-u.

Kornelia Rusiłowicz jest niesamowita. Mamy wicemistrzynię Polski!

Kornelia Rusiłowicz jest niesamowita. Mamy wicemistrzynię Polski!

Wielki sukces zawodniczki Siódemki Ostrołęka. Podopieczna Dariusza Dąbrowskiego wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Polski Młodziczek U-16 na swoim koronnym dystansie 2000 m. 

Dobry debiut Grabowskiego

Dobry debiut Grabowskiego

W miniony weekend w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski U-16 w lekkiej atletyce. W stawce nie mogło zabraknąć przedstawiciela Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyka Elektro-Energetyka.

Rekordowa liczba uczestników testu Coopera (zdjęcia)

Rekordowa liczba uczestników testu Coopera (zdjęcia)

W minioną sobotę w pierwszym dniu rozpoczynającego się Europejskiego Tygodnia Sportu, na stadionie miejskim w Ostrołęce zorganizowany został Test Coopera dla Wszystkich. Była to już ósma edycja testu służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społeczności lokalnej, który polegał na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. 

Srebro Rusiłowicz. Rekord życiowy Mrozka

Srebro Rusiłowicz. Rekord życiowy Mrozka

16 września w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Młodzików w lekkiej atletyce. W stawce zaprezentowała się świeżo upieczona rekordzistka Polski na 2000 m z UKS Siódemka - Kornelia Rusiłowicz.

» Wasze komentarze

Wielebny @ 10:24, 18.09.2023r. IP: *.*.0.236

A wyniki?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaNajnowsze wideo